Turnaj byl vypsán pro kategorie U15, U14, U12 a U11 vždy v rozdělení do skupin na chlapce a dívky. Kvalitně obsazeného a výborně zorganizovaného turnaje v Klatovech se zúčastnilo celkem 78 týmu z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Francie a dokonce dalekého Lotyšska.

Kategorie dívek U11 hrála ve dvou pětičlenných skupinách. Týmy na prvním a druhém místě postupovaly do semifinále a týmy na třetích až pátých místech se utkaly v celkovém umístění o 5. až 10. místo.

Benešovský tým dívek U11 byl pro kvalifikační utkání nalosován do skupiny B společně s týmy BC Kolín, BK Lokomotiva Karlovy Vary "A", OSK OLOMOUC a německého TSV 1880 Wasserburg Basketball.

Do turnaje děvčata vstoupila utkáním s týmem BC Kolín. I přes skoro dvouhodinovou cestu na turnaj do Klatov, začaly hráčky utkání velmi svižně a po vyrovnané první čtvrtině v dalších částech hry postupně navyšovaly skóre na konečných 43:8. Stejně jako v dalších utkáních se benešovský tým prezentoval velmi dobrou hrou v obraně s rychlým přechodem do útoku se snahou o častou střelbu.

Ve druhém utkání se benešovské hráčky utkaly s německým týmem TSV 1880 Wasserburg Basketball. Soupeř disponoval pouze devítičlenným týmem, ale ve svém středu měl velmi šikovnou hráčku, která v podstatě odehrála celé utkání a nakonec byla vyhlášena i nejlepší hráčkou kategorie dívek U11 celého turnaje. Benešovský tým prostřídával pravidelně dvě pětky hráček a do hry se tak dostávaly i střídající hráčky. V zajímavém
a na kategorii U11 velmi dobrém utkání, měly benešovské dívky po celou dobu mírně navrch a zaslouženě zvítězily. Mírnou výškovou převahu německých hráček benešovská děvčata vynahrazovala důrazem i dobrým pohybem se snahou o kombinační hru.

První den zakončila benešovská děvčata v doprovodu realizačního týmu a několika rodičů na slavnostním zahájení celého turnaje na zimním stadionu v Klatovech.

Druhý den benešovské hráčky nastoupily do třetího utkání ve skupině již v 8 hodin ráno proti týmu BK Lokomotiva Karlovy Vary „A". Po vyrovnané první čtvrtině hry se celý tým benešovských hráček postupně rozehrál k výbornému výkonu a v utkání zvítězil vyšším rozdílem 27:6. Zajímavostí utkání bylo, že ve třetí a čtvrté čtvrtině nedovolil benešovský tým svoji velmi dobrou hrou v obraně soupeřkám z Karlových Varů vůbec bodovat.

Vítězstvím si benešovská děvčata zajistila postup do semifinále a v boji o první místo ve skupině B je čekal tým OSK Olomouc.

V posledním zápase skupiny se mladé Benešačky v rámci Klatov přesunuly do jiné sportovní haly. Ve velmi dobrém, a v prvních dvou čtvrtinách hry vyrovnaném, utkání byl vidět především boj o každý míč. Ve třetí a čtvrté čtvrtině hry se opět projevila dobrá fyzická kondice, pohyb, nasazení a důrazná, ale férová hra bez zbytečných faulů benešovských hráček. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím Benešova 44:12.

Děvčata oslavila postup z prvního místa a jejich trenéři byli především spokojeni s předvedenou hrou ve všech kvalifikačních zápasech skupiny.

Dle výsledků ze skupiny A čekal v semifinále hráčky Benešova „známý" tým z města automobilů TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, se kterým se pravidelně
po celou sezónu utkávaly v krajském přeboru kategorie U11.

Možná další brzký ranní zápas od 8 hodin nebo dobrý pocit z několika výher nad tímto soupeřem, poznamenal první dvě části semifinálového utkání. Benešovským hráčkám se herně příliš nedařilo a o výsledku utkání opět musela rozhodnout třetí a čtvrtá část hry. Utkání nakonec skončilo vítězstvím 26:5.

Velký počet benešovských příznivců se společně s týmem radoval ze zaslouženého postupu do finále, kde je čekal USK Praha. V utkání bylo vidět, že se potkaly opravdu dva nejlepší týmy této kategorie. Tým USK Praha měl sice značnou výškovou převahu, ale do finále vstoupily hráčky Benešova výborně a především zásluhou Kláry Seidlové vedly po první čtvrtině 16:1, čímž pražského soupeře poněkud zaskočily. Možná vidina vítězství na velkém mezinárodním turnaji, přítomnost velkého počtu rodičů a fanoušků z Benešova nebo obyčejná nervozita, začala v dalším průběhu hry děvčatům svazovat ruce a USK Praha postupně snižoval náskok. Benešovská děvčata se i přes několik zbytečných individuálních přestupků dále prala o vítězství a podstupovala s velkým nasazením a odvahou nerovné souboje s vyššími hráčkami soupeře. V poslední minutě se podařilo Benešovu jednou bodovat z šestimetrového hodu (23:18). Poslední minuta byla obrovským bojem o každý metr hřiště a i přesto, že se týmu USK podařilo v posledních sekundách hry snížit na 23:20, utkání skončilo za obrovské radosti, vítězstvím benešovských hráček. Následně vypukla velká oslava hráček se všemi příznivci.

Na závěrečném vyhlášení byla do „all stars" týmu kategorie U11 vybrána hráčka BC Benešov Marika Rýdlová. Poté již hráčky převzaly medaile
a krásný pohár za první místo a znovu vypukly velké a zasloužené oslavy.

Basketbalový tým BC Benešova kategorie U11 a město Benešov na turnaji výborně reprezentovaly hráčky: Klára Seidlová, Natálie Machačová, Marika Rýdlová, Valerie Hocková, Anna Papírníková, Petra Žákovcová, Kateřina Zatloukalová, Veronika Brabcová, Barbora Zvolská, Nikola Purová, Karolína Rosolová, Viktorie Hejrová, Aneta Zahradníčková, Tereza Hajná a Kateřina Kleinová.

Velké poděkování samozřejmě patří také trenérům úspěšného týmu BC Benešov U11, Barboře Hockové a Milanu Rýdlovi, a také rodičovskému doprovodu, který se o tým pečlivě staral v celém průběhu tohoto turnaje.

Kvalifikační skupina

BC Benešov – BC Kolín 43:8 (14:2, 30:4, 39:4)

TSV 1880 Wasserburg Basketball – BC Benešov 18:34 (2:8, 9:14, 13:20)

BC Benešov – BK Lokomotiva Karlovy Vary 27:6 (6:1, 10:6, 20:6)

OSK Olomouc – BC Benešov 12:40 (3:8, 6:14, 9:30)

Semifinále

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav – BC Benešov 5:26 (1:10, 3:14, 5:18)

Finále

BC Benešov – USK Praha 23:20 (16:1, 18:8, 22:10)

ONDŘEJ MACHAČ