ŠACUNG BENEŠOV – ČELÁKOVICE: 3:4

Zatímco v semifinálové sérii Čelákovičtí vzdorovali Modřicím do posledního dechu, totéž se nedá říci o Šacungu. Ten s Holicemi sehrál nepovedenou sérii, ve které mu dvakrát zazpíval kanár. Proto byl favorit souboje o bronz zřejmý.

Jenže benešovští mladíci to tentokrát vzali za správný konec a v derby udeřili už na začátku. Jejich vedení 2:0 sice hosté ve trojici zkorigovali, ale Šperlík výhrou v singlu zajistil zápasový mečbol – 3:1. K medaili tak scházelo vyhrát jediný ze tří dalších dílčích zápasů. Druhá trojka v utkání se znovu lépe vyvedla hostům a za stavu 3:2 se šlo do odvetných dvojic.

Jejich průběh byl vyrovnanější, než v první části. Ke smůle domácích však obě dopadly jak přes kopírák – výhrou hostů posledním možným míčem. Takto své zápasy ztratili jak Ziegler s Michalem Krunertem a střídajícím Lukášem Krunertem, tak Šperlík s Adamem Fürbacherem.

Když hostující Matura za devítek třetího setu předvedl nechytatelný „klepák“, radost hostů mohla vypuknout. Naopak domácí dlouho přemýšleli, jak si nechali medaili protéct mezi prsty.

„Mé pocity jsou smíšené. Hráče musím pochválit za výkon, který předvedli. Popravdě, po výbuchu s Holicemi a výkonu Čelákovic s Modřicemi jsem jim moc nevěřil. Mile mě překvapili a dlouho měli osud utkání ve svých rukou. Vedení 3:1 je trochu uspokojilo a poslední dvě dvojky smolně prohráli o balon. Z individualit za dnešní výkon chválím zejména Honzu Šperlíka a Míšu Krunerta, říká trenér Tomáš Hanuš.

A co říká na konečné čtvrté místo? „S dorosteneckou kategorií se letos loučí Janko, Adam Fürbacher a Khandl, proto jsme chtěli konečně medaili urvat. Byli jsme jí nejblíže, jak to jde, ale nakonec třešnička na dortu chybí. Sezonu však s odstupem budeme hodnotit pozitivně, být čtvrtým nejlepším mládežnickým družstvem v republice není ostuda,“ okomentoval letošní počin svého týmu Tomáš Hanuš.

Martin Maršálek