První ročník volejbalového maratónu je minulostí. „Přihlásilo se do něj osmnáct žen a čtyřiadvacet mužů,“ uvedl organizátor akce, Radek Složil.

Ten je nyní obyvatelem Vlašimi, ale pochází z Nového Jičína. Právě tam, ve městě s tradicí basketbalu, nasál atmosféru maratónských utkání. „Ve škole jsme hráli basketbalovou čtyřiadvacetihodinovku,“ zavzpomínal.

Pak začal hrát volejbal a snahu o popularizaci tohoto sportu začal prosazovat také ve svém novém bydlišti. Ve Vlašimi k tomu našel vhodné prostředí.

K uspořádání maratónu mu pomohla nejen TJ Sokol a řada sponzorů, ale především Zuzana Holá. Spolu pak rozřadili hráče do družstev červených a bílých.

„Nejmladším účastníkům je patnáct, nejstarším dvaapadesát,“ líčil při přestávce mezi sety Složil s tím, že každé družstvo, v němž se za dvacet čtyři hodin hry hráči prostřídávali díky režii kapitánů, sehrálo vždy dva sety.

Ty se pak započítaly do celkového výsledku. Mezi tím se volejbalisté občerstvovali ale samozřejmě i spali ve vedlejší tělocvičně.