Nejvýraznějším výsledkem je bezesporu vítězství družstva TRW Autoelektronika Vlašim v 1. lize mladšího dorostu. Druhá nejvyšší dlouhodobá mládežnická soutěž v ČR probíhala od října do dubna a po úvodních třech kolech by asi málokdo čekal, že se náš tým do bojů o 1. místo zapojí. V tu chvíli byla totiž Vlašim po porážkách od Bohemians Praha a Náměště nad Oslavou až na 8. místě průběžné tabulky. Od té chvíle však naši mladíci nasedli na vítěznou vlnu a ve zbytku soutěže už neztratili ani bod! Klíčovým se nakonec ukázalo být těsné vítězství nad největším favoritem soutěže Durasem Brno v 7. kole. Po tomto napínavém duelu sice zůstal Brněnským na čele tabulky jednobodový náskok, při závěrečném soustředění všech 12 týmů v internátu SPŠ Vlašim v Luční ulici ale tým z jižní Moravy jednou zaváhal a remízou s Řevnicemi v předposledním kole pustil do čela naše družstvo, a to už si velkou příležitost nedalo vzít! Vlašim si tak po 6 letech opět zahraje dorosteneckou extraligu, kde bude po letošním sestupu Říčan jediným středočeským zástupcem. V základní ligové sestavě hráli: David Zvára, Robin Hrdina, Adéla Nguyenová, Štěpán Vopěnka, Patrik Pýcha a Lukáš Jelínek, důležité body přidali i kvalitní náhradníci Nela Pýchová a Lukáš Filip. Nejúspěšnějším jednotlivcem v celé soutěži byl Robin Hrdina s 10 body, velmi dobře si vedli též David Zvára s Patrikem Pýchou (oba 8 bodů).

Prvenství áčka v lize ale nebylo jediným letošním úspěchem naší mládeže v týmových soutěžích. Že se i v příští sezoně bude hrát ve Vlašimi 1. liga dorostu, zařídilo družstvo Spartak Vlašim „B“ vítězstvím v květnovém finále krajského přeboru ve Zvoli! Zde do bojů o zlato zasáhli: David Zvára, Patrik Pýcha, Lukáš Filip, Nela Pýchová, Patrik Studnička, Filip Zvára a David Pikal. První dva jmenovaní hráli v základní sestavě ve vyšší soutěži, a tak mohl podle pravidel ke každému utkání nastoupit vždy jen jeden z nich. Největším tahounem béčka byl Lukáš Filip, jenž všech svých 5 partií vyhrál! Dvojitý postup asi čekali jen ti největší optimisté, nyní nezbývá než věřit, že se ve vyšších soutěžích naši borci neztratí!

Bez medailí se do Vlašimi nevrátili ani mladší žáci z krajského přeboru družstev do 12 let (2. 5. v Říčanech). V sestavě Michaela Hatašová, Nela Pýchová, Vojtěch Filip, Václav Voldán, David Pikal a Matěj David vybojovali třetí místo a postup na červnové MČR v Sezemicích u Pardubic.

Krajské medaile sbírali naši žáci i v turnajích jednotlivců. V dubnu na přeborech v rapid šachu v Neratovicích a Chodouni ve svých kategoriích zvítězili Matěj David (H 8) a Nela Pýchová (H, D 10 – nechala za sebou i všechny chlapce!), stříbro získal Robin Hrdina (H 14) a bronz Daniel Ždych (H 8) a Vojtěch Filip (H 12). Pěkným individuálním výsledkem je také nové květnové národní elo Davida Zváry (1939), díky kterému se již v necelých 15 letech stal nositelem 1. výkonnostní třídy!

V závěru bych rád poděkoval MěDDM Vlašim za velkou podporu, bez níž by činnost mládežnického šachu v našem městě v takovém rozsahu nešlo zajistit. O všech zmiňovaných turnajích podrobně informují stránky šachového oddílu TJ Spartak Vlašim: www.sachyvlasim.cz.