V sobotu 26. srpna se jel ve Hvězdonicích na Benešovsku 2. ročník motocyklového vytrvalostního závodu nazvaného 555 Zatáček Míry Škvora.

A protože do obce vede pouze slepá ulice, bylo jasné, že se musí závodit v jejím středu. A na tak malý okruh, že mohou jen malé motocykly. Pravidla jsou jednoduchá. Stroj s motorem do 50 ccm, helma a podpora fanoušků, nejčastěji rodinných.

Jde o týmový závod trvající tři hodiny, při kterém se mohou jezdci střídat podle vlastního uvážení. Závodí se ve dvou kategoriích, a to sport, ve které jsou moderní skútry, a kategorie klasik, zastoupená až na výjimky stroji značky Jawa.

Na startovním roštu mělo stát původně 14 motocyklů, ale jeden z týmů musel již před startem kvůli závadě zapalování ze závodu odstoupit.

Centrem závodu bylo okolí pořádající hostince U Kuželků, kde se nacházel start, cíl, stanoviště časomíry, depo a především občerstvovací stanice.

Po skončení závodu, vyhlášení výsledků, tiskové konferenci a nezbytném odpočinku závodníků bylo na programu vystoupení kapely Detonátor.

Akce se konala za podpory Hvězdonic.