„Účastnický rekord 207 hráčů z roku 2009 jsme sice nepřekonali, ale i tak byl tento počet potěšující. Nejvíce vzrostl zájem nejmenších účastníků–začátečníků, kterých startovalo čtyřicet tři. Silná byla také kategorie příchozích, jichž se do turnaje zapojilo čtyřicet sedm,“ spočítal ředitel turnaje Luboš Pěnkava, současně trenér a vedoucí extraligového družstva SKST Vlašim.

Turnaj zahájila tradiční exhibice českých reprezentantů. Jmenovitě se ke stolům postavili Jakub Kleprlík proti Stanislavu Kučerovi a hrající kapitán Petr Kaucký proti Lubošovi Pěnkavovi mladšímu. „Měl jsem předjednaného dokonce našeho nejlepšího hráče Dmitrije Prokopcova, ale kvůli svým hráčským povinnostem nemohl na naši akci dorazit. I tak byla exhibice opět velice atraktivní. Navíc na dalších stolech probíhala malá exhibice vlašimské přípravky,“ uvedl Luboš Pěnkava.

Po exhibici již propukly na dvaceti stolech souboje ve všech kategoriích. Všichni hráči nejprve absolvovali pět zápasů ve skupinách a následně čtyři nejlepší z nich postupovali do další fáze, tzv. turnajového pavouka. Nejúspěšnější stolní tenisté tak nakonec odehráli až devět utkáních. Závěrečné dějství obstarala velká „obíhačka“, do níž se zapojilo sto dvacet účastníků.

Vyhlášení výsledků proběhlo až po skončení obíhačky, což bylo okolo půl desáté večer. „Předávání cen tradičně provádíme u vánočního stromečku, kde je plno dárků pro všechny. A i když turnaj skončil v pozdějších hodinách, děti s rodiči vyčkali na tuto závěrečnou část a s veselou a velkým očekáváním si ji užili,“ doplnil Luboš Pěnkava.

Vladimír Zemánek