„Zklamání to určitě je, ale je to sport a musíme jít dál. V předchozích sezonách jsme měli štěstí, že se nám vyhýbaly zranění. Zato letos stále prožíváme složitou sezonu,“ říká zklamaný trenér Tomáš Vaněk.

Chyběla Vám jedna výhra na postup, rozhodla ta v posledním zápase na Aritmě nebo jste postup prohráli někde jinde?

Klíčových momentů bylo určitě víc. Patří k nim porážka ve Strakonicích, v Olomouci, Krnově i na Spartě jsme mohli vyhrát. V předchozích letech jsme se mohli spolehnout na výhry v domácím prostředí, ale bohužel ani tam se nám letos příliš nedaří. Samozřejmě výhra na Aritmě mohla vše zachránit, ale na kdyby se nehraje. Navíc proti nám stály další okolnosti než je vlastní síla soupeře.

Kde vidíte příčiny neúspěchu?

V kompletní sestavě jsme se v letošní sezoně sešli jen v prvních dvou zápasech, které jsme vyhráli. Pak nás začaly pronásledovat komplikace v podobě nejrůznějších zranění, nemocí, ale také studijních povinností. To se také projevuje v tréninkovém procesu.

Teď musíte připravit hráčky na play out. Bude to těžké nebo zklamání děvčata rychle odbourávají?

Myslím, si že motivace nám v play out chybět nebude. Už v posledních zápasech základní části jsem z družstva cítil zvýšenou touhu po vítězství a snahu se skupině o záchranu vyhnout. O čemž svědčí i sobotní vítězství na hřišti lídra tabulky z Kralup.

Jak jste hráli v základní část s týmy, kterými budete v březnu bojovat o záchranu?

S Olomoucí a Strakonicemi jsme jednou vyhráli a jednou prohráli. Bohužel s Aritmou jsme dvakrát prohráli.

Určitě věříte v záchranu. Kolik týmů ze čtveřice v play out sestupuje?

Započítávají se všechny výsledky ze základní části a ze čtyř týmů si první dva zajistí účast i v příští sezoně. Samozřejmě v záchranu věřím.