Velké ceny města Litvínova se zúčastnilo více jak 200 judistů a judistek. Naše sedmičlenná výprava vybojovala 3 zlaté, 1 stříbrnou, 2 bronzové medaile a 1 sedmé místo. Honzovi Pikorovi podařilo nejen získat zlatou medaili a vítězný pohár, ale byl sborem rozhodčích vyhodnocen jako nejtechničtější závodník celého turnaje. Cestu k tomuto ocenění vydobyl pěti vítěznými zápasy. Vyjma „bratrovražedného“ souboje s dalším naším judistou Martinem Kudrnou, který Honza vyhrál těsně 1:0, ostatní vyhrál na ippon 10:0 před časovým limitem. Zápasy vyhrával širokou paletou technik a zejména jeho provedení chvatu uči mata, kterým rozhodl po 10 vteřinách finálový zápas se soupeřem, který měl i vyšší pásek, byl určitě nejhezčím hodem turnaje, výborný výkon. Podobně si vedl i Tomáš Pikora. Tomáš si výborným, důrazným pojetím a třemi výhrami proklestil cestu postupovým pavoukem do finále. I tam zahájil útokem. Potom však doslova „utekl hrobníkovi z lopaty“ když jen taktak zablokoval nástup soupeře na tomoe nage. Poučil se a sérii následných útoků zakončil perfektním provedením chvatu morote seio nage, kterým ukončil zápas vítězstvím na ippon. Jirka Sládek si tentokrát prvenství vybojoval „hlavou“. První zápasy ukončil po pouhých 15 vteřinách chvatem ko soto gari. V zápase o prvenství se střetl s dalším z našich s Ondrou Tichým, který si cestu si finále vybojoval také jednoznačnými výhrami. Jirka byl tentokrát lepší, střídal útoky a zápas ukončil výborným chvatem o uči gari. Martin Kudrna získal bronz, když o stříbro ho připravilo sporné ocenění chvatu, který soupeř provedl po časovém limitu. Dominik Jonák si dovezl také bronz. Po prodělané nemoci, jistě úspěch. Dominik se dostal do semifinále, kde útočil, ale soupeř bodoval z ojedinělého protiútoku. V posledním utkání vybojoval bronz. Vojta Jonák skončil sedmý,po úvodní výhře prohrál v dalším kole a neuspěl ani v opravách.
V Neratovicích bojovala naše nejpočetnější výprava. Andrea Maršíčková zde vyhrála, když nikdo nezastavil její rychlý pohyb. Druhé místo obsadil Míša Maršíček, Ríša Straka, Jakub Zelenka, Katka Dvořáková a David Lébl. Všichni měli aktivní zápasové skore. Katka Dvořáková porazila 4 kluky, ve finále vedla, ale rozhodčí soupeři umožnili chvat na hraně pravidel, kterým ji porazil. Pro Ríšu Straku, Jakuba Zelenku a Davida Lébla to bylo nečekaný úspěch na jejich letos teprve druhém turnaji. Třetí místo vybojovali Pepík Chmel Lucka Dvořáková, která porazila i kluka s o dva tupně vyšším páskem. Jen těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě skončili Anička Mravcová, Jakub Mravec, Anička a Alžbětka Dědovi, Vláďa Vinter, Míša Růžičková a Jaromír Hedvik. Pro všechny to byl výborný výsledek, protože se jedná o začínající závodníky.
Do Jihlavy se vypravila jen Nikola Straková. Vybojovala 5.místo, když po úvodní prohře si vítězstvími v opravách vybojovala právo účasti v utkání o bronz. V tomto zápasu sice bodovala, ale soupeřka byla důslednější a Nikolu porazila.

ALEŠ PIKORA