Prvním soupeřem jim byl jeden ze spolufavoritů soutěže FBC Pitbulls Kolín. Proti tomuto soupeři se Benešovským nedaří a tudíž chtěli proletí zlomit a soupeři vrátit dvě loňské prohry. Jenže se tak nestalo a tým od Konopiště si připsal další porážku. Ve druhém zápase pak narazil na slabšího soupeře Tatran Střešovice C Prague Viking, kdy potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál 12:2.

SK Florbal Benešov - FBC Pitbulls Kolín 3:7 (1:1, 0:3, 2:3)

Zápas Benešov začal skvěle a hned po čtyřech vteřinách otevřel skóre Tomáš Pícha do prázdné branky po přihrávce Ondry Bartůška. Benešovští si poté jsme vytvořil ještě několik brankových příležitostí, které však nedokázali gólově proměnit a tudíž zákonitě musel přijít trest v podobě vyrovnávací branky. Do druhé třetiny vstupovali benešovští muži s jasným cílem proměnit příležitosti a odskočit soupeři ve skóre. Na začátku třetiny dostali šanci v podobě pětiminutové přesilovky. A ačkoliv se přesilovým hrám věnují velkou většinu tréninků, nebyli schopni odehrát přesilovku v klidu. Naopak jak již je tradiční pro žlutomodrý tým, obdržel na konci této přesilové hry gól. Tím se celý zápas jakoby otočil. To jak se proměňuje přesilová hra ukázal soupeř na konci druhé a na začátku třetí třetiny, kdy potrestal benešovské vyloučení na pět minut dvěma góly. Hráči se místo na vlastní výkon soustředili na soupeře a rozhodčí. A tak všechna negativa prospívala soupeři, který si zápas pohlídal a dovedl do vítězného konce.¨

Branky Benešova: Pícha (Bartůšek), Chrpa Marek (Jaeger), Chrpa Marek (Vorel)

SK Florbal Benešov - Tatran STřešovice C Prague Viking 12:2 (5:2, 5:0, 2:0)

Hráči Benešova si zřejmě přenesli nervozitu z prvního zápasu a většinu první třetiny, jakoby se hledali. Soupeř se na začátku 13. minuty dostal do vedení 2:1 a s domácími hráči to nevypadalo příliš dobře. Přesto se dokázali jako by mávnutím proutku probudit a během 90 vteřin vsítit soupeři čtyři branky, a tím rozhodnout o celém zápase. Od druhé třetiny byl na hřišti zcela jiným tým, který si šel za svým vítězstvím. Během zápasu hráči dokázali potrestat soupeře třemi brankami z přesilové hry a částečně si tak napravit reputaci v této činnosti, která zatím patří k jejich nejslabší disciplíně. Třetí třetina se již odehrála z povinnosti a hráči Benešova si v poklidu pohlídali konečný výsledek 12:2.

Branky Benešova: Bartůšek (Zdeněk), Jaeger (Vorel), Chrpa Marek (Vorel), Bartůšek (Pícha), Chrpa Marek (Vorel), Pícha (Jaeger), Baloun (Jaeger), Chrpa Marek (Vorel), Pícha (Bartůšek), Pícha (Zdeněk), Baloun (Vorel), Zvelebil (vlastní)

„Bohužel jsme v prvním zápase nedokázali potrestat soupeře za jeho pomalý start a tudíž jsme mu dali šanci se vrátit do zápasu. Nelze říct, že by byl soupeř o tolik lepší, ale dokázal proměnit své příležitosti, dokázal se více soustředit na svůj výkon a florbal. Soupeř vyhrál zaslouženě a nám nezbývá než se z toho zápasu poučit. Mrzí mě přístup některých hráčů svou nekázní a svým chováním na hřišti. Máme tým plný šikovných hráčů, kteří florbal umí a patří mezi nejlepší v soutěži. Ale pokud se nebudou během zápasu soustředit pouze na svůj výkon, tak budou zapadat do průměru a týmu spíše uškodí než prospějí. Více než prohra je pro mě zklamání, jakým způsobem jsme se během zápasu prezentovali", zlobil se po zápase benešovský trenér Martin Mičlo.

LUDĚK ČERV