Tropické horko, to byl soupeř navíc pro mnohé sestavy, které se na antukovém hřišti kdysi trampské osady Šacung u Kaliště – Lensedel sešly. Pověstná „klec“ se těší zájmu mužstev i diváků, letošní ročník ale částečně poznamenalo soustředění mistrovských celků české a slovenské extraligy před světovým pohárem klubů, které tak na turnaji chyběly.

Největší ambice měla první domácí sestava Doubravy, Mrákavy a Stejskala, která ale vůbec nezačala dobře.

„Zpočátku naše výkony působily dost nesehraně. Měli jsme potíže sladit hlavně obranu a také nahrávka nebyla ideální. Přišlo mi, že soupeři ze všeho dělali body. Chytili jsme se až v posledním zápase ve skupině, kde Čelákovice s Kubou Ftačníkem už měly jistý postup a zápas odchodily. Což nám umožnilo doladit mezihru a vyzkoušet si některé herní varianty pro čtvrtfinále,“ objasnil počáteční tápání Jiří Doubrava, smečař a blokař trojice Šacungu A.

První semifinále nabídlo zajímavý mač, kde vítěz čtvrtfinále z Karlových Varů sice v prvním setu utrpěl debakl, ale nakonec disponoval dvojicí mečbolů. Ten druhý však ztroskotal na Spilkově bloku a prvním finalistou se tak staly Čelákovice B. Čelákovické áčko pak ve druhém semifinále na domácí sestavu znovu nemělo nárok. V zápase o bronz Karlovy Vary vzdorovaly Čelákovicím pouze v prvním setu, druhý už byl v jasné režii Čelákovic A.

„Po základní skupině, kterou jsme vyhráli a zajistili si přímý postup rovnou do semifinále, jsme určitě pomýšleli na finále. V semifinále jsme ale šli podruhé na první domácí trojku s Jirkou Doubravou a tam jsme už moc šancí nedostali. Mysleli jsme, že na něco vymyslíme, ale nepovedlo se. Ale s bronzem jsme spokojeni,“ řekl nahrávač čelákovické trojice Vojtěch Holas.

Domácí trio sice nezačalo turnaj dobře, ale jeho forma gradovala a finále proti Čelákovicím B už bylo jednoznačnou záležitostí vítěze v obou setech. Zatímco Čelákovice tak braly „jen“ stříbro, domácí hráči se mohli potěšit z vítězství - Mrákava poprvé, Doubrava popáté a Stejskal dokonce posedmé. K tomu vítěz převzal i příjemnou osmnáctitisícovou prémii.

Nominace do All Stars turnaje neminula již zmíněného smečaře vítězné trojice Jiřího Doubravu.

„Ve čtvrtfinále sice ještě nějaké menší chyby byly, ale už to bylo kompaktní. Semifinále bylo skvělé a ve finále to bylo také bezchybné. Zejména od Petra Stejskala na nahrávce, který to mně a Kubovi Mrákavovi rozděloval. Kuba dělal čisté body a navíc svým smečovaným servisem tlačil soupeře dozadu. Zkrátka všechno si to sedlo,“ řekl.

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Mrákava, Stejskal)
2. TJ Spartak Čelákovice B (Spilka, Flekač, Šafr)
3. TJ Spartak Čelákovice A (Ftačník, Kolenský, Holas)
4. SK Liapor Witte Karlovy Vary (Svoboda, J. a M. Medkové)

Martin MARŠÁLEK