„Posázavská klec, to je mezi nohejbalisty pojem. Nejstarší mezinárodní turnaj je zároveň nejkvalitněji obsazenou antukovou akcí roku. I letos na osadní retro dorazí mistři světa, Evropy a republikových soutěží z Česka a Slovenska. Turnaj je zajímavou kombinací vrcholné mezinárodní akce, vklíněné do malého areálu trampské osady, která kdysi stála u vzniku nohejbalových soutěží. Právě proto stále ctíme možnost startu nejen ryze klubových sestav, ale i kombinovaných sestav. A takové sestavy dokázaly několikrát turnaj vyhrát,“ popsal základní fakta ředitel turnaje Václav Kanás.

Kde letos hledat favorita? Domácí trojice Doubravy, Kadeřábka a Stejskala by určitě potěšila diváky, pokud by zapsala již třetí výhru v řadě. Nahrávač Petr Stejskal dokonce s šesticí výher má naději atakovat „nedostižného“ desetinásobného vítěze Jiřího Šmejkala, který turnaji vládl v 80.- 90. letech. Velké ambice má určitě kombinovaná trojice českých mistrů světa Vankeho, Pelikána a Víta, která bude startovat pod hlavičkou Modřic. Hodně se očekává od čerstvých mistrů republiky dvojic a aktuálního lídra extraligy ze Vsetína, kde Chalupu s Plachým doplní slovenský mistr světa Stupák. O medaile by se měly poprat i další trojky ligového mistra z Karlových Varů či vicemistra z Čakovic. Také letos výborné Čelákovice ještě turnaj vyhrát nedokázaly, o to mají větší motivaci. Ve výčtu favorizovaných formací nelze opomenout ani českou juniorskou reprezentaci a pochopitelně také sestavu slovenského ligového mistra z Košic.

„Alfou omegou venkovních akcí je počasí, snad nám bude přát. Díky vyrovnanosti sestav i vyřazovacímu hracímu systému je turnaj oproštěn od nezáživných zápasů. Věřím že diváci vytvoří hráčům tradiční příjemnou kulisu. Vstup je jako vždy zdarma a po celý den je zajištěno teplé občerstvení. Přijměte prosím pozvání k účasti,“ láká Kanás k návštěvě akce.

MARTIN MARŠÁLEK