V zámeckém parku dominovali běžci Benešova a Vlašimi

Vlašim – Ve Vlašimi se uskutečnil již 13. ročník Běhu zámeckým parkem – Memoriál vlašimského sportovce Pavla Sátry. Tradiční závod byl předposledním letošního seriálu Běžec Podblanicka. Za drobného podzimního deště se na start postavilo 151 sportovců, kteří byli rozděleni do dvaceti kategorií, od nejmladších pětiletých benjamínků až po atletické nestory. Tím nejstarším účastníkem byl Josef Slabý, ročník 1936.

29.10.2016

V nejmladších žákyních na 380 metrů vyhrála Lucie Pelikánová z klubu Atletika Benešov, druhá byla Tereza Lapáčková z TJ Jiskra Zruč a třetí skončila Anna Dušková z Vlašimi. Foto: Lenka Křížová

Absolutním vítězem mužů v hlavní kategorii na 8400 metrů zvítězil Matyáš Pokorný z BBK Benešov časem 30:01,9 min. S téměř dvouminutovou ztrátou skončil druhý vlašimský Rudolf Jánošík, třetí místo obsadil ze stejného oddílu Derby Team Vlašim Marek Jirásek. Mezi ženami si na stejné trati nejlépe vedla Lenka Šibravová z Kerteamu za 37:16,6 min., před Andreou Adamcovou a Nikol Petráskovou, obě Derby Team Vlašim.

V mládežnických kategoriích se nejlépe dařilo domácím závodnicím a závodníkům, kteří v každém běhu stanuli na stupních vítězů. Zdatně jim sekundovali benešovští běžci, kteří si odvezli hned několik medailí. „Máme radost, získali jsme tři zlaté a po dvou stříbrných a bronzových medailí. Je to inspirace pro další zájemce o atletiku, kteří se k nám hlásí. Po zahájení naší činnosti v jarních měsících se nám dětská základna úspěšně rozšiřuje," uvedla Lenka Křížová, trenérka klubu Atletika Benešov.

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.