Tenisáci Benešov – SK Kladno 8:4 (4:2)

Utkání začalo opatrně. Tenisáci nasadili klasickou, poctivou obranu, ze které vyráželi do rychlých brejků. V 7. minutě utekl Hašek a začal své velké představení. Za chvíli se trefil z brejku houslemi brankáři F. Stibůrek. Jenže hosté vzápětí dvěma slepenými góly srovnali Čurdou a Šnídlem.  Zdálo se, že favorit převezme otěže zápasu. Jenže to byli naopak domácí, kteří po akci tři na jednoho skórovali Zachem do prázdné branky a v závěru poločasu přidal čtvrtý gól Průcha po podobné akci. Bylo vidět, že se druholigovým hráčům Kladna moc bránit nechtělo.

Po změně stran hosté přidali, ale jejich snahu zchladil hned ve 28. minutě D. Stibůrek (5:2). Poté už jen dokončil své velké představení Hašek a hattrickem navýšil skóre domácích na číslo osm. Mezi jeho tři góly se vtěsnal kladenský Čurda. Od 40. minuty začali hosté hrát s pátým hráčem v poli, ale moc šancí si proti konsolidované domácí obraně nevytvořili a prosadili se gólově jen jednou. Naopak Tenisáci mohli několikrát trefit přes celé hřiště prázdnou kladenskou svatyni, ale byla z toho jen jedna tyčka.

Tenisáci v čele s brankářem Fraňkem výborně bránili a rychlostí v kontrech i kombinaci dělali kladenským hráčům velké problémy. Zvláštní uznání patří fanouškům a hlavně fanynkám, které vytvořily domácímu mužstvu fantastickou kulisu.

Branky: 7., 34., 39. a 42. Hašek, 12. F. Stibůrek, 14. Zach, 18. Průcha, 28. D. Stibůrek – 12. a 38. Čurda, 13. a 45. Šnídl.

Tenisáci Benešov: Franěk – Mareš, F. Stibůrek, D. Stibůrek, D. Hanka, Zach, Lupač, T. Balík, Průcha, Hašek.

FK Kladno: Skalák, Stejskal, Vokoun, Čurda, Bejbl, Šnídl, Jaráb, Dvořák.

Jaroslav Kučera