V kategorii přípravka a mláďata se nejlépe umístil Jakub Maršíček, který jako jediný vybojoval zlato. Utkal se se čtyřmi soupeři, přičemž tři z nich nekompromisně porazil před časovým limitem. Čtvrtého soupeře porazil na juko.

Stříbrnou medaili si v těchto věkových kategoriích odvezlo sedm benešovských judistů. Roman Fuksa, který jedno utkání vyhrál a druhé prohrál, byl ve váhové kategorii s kolegyní Luckou Dvořákovou. Ta však po prvním utkání zranila a odstoupila ze soutěže.
Josef i Jan Kahounovi měli po třech soupeřích. Pouze jednoho z nich nedokázali překonat. Kryštof  Křížek se také pral třikrát a ve dvou zápasech zvítězil na ippon. Adamu Prchlíkovi se nevydařilo úvodní utkání, v následujících bojích však vyhrál držením a hodem na o-soto-gari. Přesně naopak tomu bylo u Petra Havlíka, který zvítězil v prvních dvou utkáních, ale v posledním prohrál. Lucie Bartůšková našla přemožitele pouze ve druhém zápase, což jak se ukázalo později, rozhodlo o prvním a druhém místě.

Matyáš Danko, Jáchym Povolný, Ondra Božovský a Tomáš Stuchlík zvítězili v jednom utkání a obsadili tak bronzovou příčku. Ačkoliv se prali velmi dobře, bez umístění tentokráte zůstali Matěj Gruber, Johanka Kahounová, Shirala Němeček, Jiří Piskač, Káťa Dvořáková, Míša Růžičková a Jakub Mudra.

Domácí mladší žáci brali tři zlata

Ve věkové kategorii mladší žáci a žákyně měli domácí devět závodníků. Zlato brali tři.  Tomáš Pikora hladce postoupil do finálového boje, ve kterém rovněž neměl problémy a soupeře porazil na ippon. Láďa Kofnovec měl pouze jednoho soupeře, s kterým se podle pravidel musel utkat alespoň dvakrát. V prvním utkání soupeře udržel v držení a ve druhém rovněž nezaváhal a zvítězil. Udo Grewe se po třech úspěšných zápasech probojoval do finále, kde si vychutnal i Suka.

Ze stříbra se radoval Adam Žďárský, který našel přemožitele až ve finálovém boji. Ve stejné váhové kategorii jako Adam se pral i Vojta Kubias. Ten první zápas prohrál, ale v opravách už na něj soupeři nestačili a vybojoval bronz. Třetí místo obsadila i Claudie Grewe. Petr Pokorný se radoval z prvního vítězného utkání. Další dva zápasy ale prohrál a obsadil páté místo. Pod stupni vítězů zůstali Lukáš Novák a Viktorie Fuksová.

Ze starších žáků byl nejlepší Maršíček

Ve věkové kategorii starších žáků a žákyň druhé místo obsadil Michal Maršíček. Bronzovou medaili získali Vašek Šílený a Ondra Tichý, kteří zvítězili ve dvou utkáních ze čtyř. Třetí příčku obsadila i Pavlína Šílená, která závodila po dlouhé pauze. Andree Maršíkové nepřijela žádná soupeřka. Aby se však poprala, byla mimo soutěž zařazena do jiné kategorii, kde vybojovala třetí místo.
Na medaile tentokrát nedosáhli Pepa Chmel, Vláďa Vinter a Jirka Sládek, který se zranil při prvním utkání a v dalších bojích nepokračoval.

„Děkujeme našim judistům za hojnou účast a dobrou reprezentaci a také všem, kteří pomohli s přípravou a zajištěním hladkého průběhu turnaje, zejména Tomášovi Chmelovi – autorovi našich již pověstných medailí," měla radost pořadatelka Veronika Janoudová.

VERONIKA JANOUDOVÁ