Šacung – Čelákovice 0:6

Poslední roky středočeská derby v nohejbalové extralize mají stejného vítěze. Nic na tom nezměnilo ani to druhé letošní, ve kterém v 9. kole nejvyšší mužské soutěže hostující Čelákovice nadělily potupnou porážku svému sousedovi z tabulky, benešovskému Šacungu. Ten i přesto zatím stále drží poslední postupovou pozici do play-off.

Velvary (v růžovém) hostily v dalším kole FORTUNA:ČFL Benešov.
Ve středočeském derby se dvakrát prosadil Vopat

Derby nemívají zřejmého favorita, ale v tomto případě to neplatilo. Zatímco hosté byli kompletní, domácí postrádali hned čtveřici hráčů (Makara, Doubrava, Řehák, Černota) a to na dobré vyhlídky nevypadalo. První tři zápasy nabídly kvalitní a bojovný nohejbal. V deblech Nepodal, Flaks a střídající Voltr ml. padli ve třetím setu, stejně dopadl i druhý debl v podání Kalase a Truce. Ve trojicích ztratili Nepodal, Kalas a Voltr ml. zápas v koncovkách. Tři prohrané vyrovnané zápasy domácí srazily a ti už poté proti velmi dobře hrajícímu soupeři nevyhráli ani set.

„Do utkání jsme nastupovali bez čtyř hráčů, ale šli do toho s tím, že v jakékoli sestavě se dá uspět. První tři zápasy snesly z naší strany měřítko, prohráli jsme je po vyrovnaném průběhu. To se podepsalo na dalším průběhu utkání. Soupeř vyhrál zaslouženě, hrál opravdu velmi dobře,“ zhodnotil derby trenér Stanislav Voltr ml.

Pořadí extraligy: 1. Čakovice (18 bodů), 2. Modřice (14), 3. Karlovy Vary (12), 4. Čelákovice (10), 5. Vsetín (10), 6. Šacung Benešov (4), 7. Žatec (2), 8. Start Praha (2).

MARTIN MARŠÁLEK