Vstup do jarní části sezony se Vám povedl, když jste vyhráli na hřišti předposledního Hradce Králové 4:1…

Soupeř přes zimu mužstvo kvalitně posílil, má nového trenéra a nehrál špatně. Navíc se hrálo na novém povrchu, který naštěstí neklouzal. My jsme ale od začátku zápas kontrolovali a jsem rád, že jsme ho po zimní přípravě zvládli.

Jak vůbec vypadala zimní příprava hokejbalistů Vlašimi?

Příprava začala 2. února. Zaměřili jsme se na vytrvalost a sílu. Také jsme využili služeb atletického trenéra, aby nám vylepšil techniku běhu. Až čtrnáct dní před začátkem jarní části soutěže jsme šli na hřiště.

Stačil vám tak malý prostor na rozehrání?

V prvním zápase bylo sice vidět, že nejsme tolik rozehraní, ale to nevadilo. Vše směřujeme na play off. Tréninky nejsou specializované na herní činnosti, ale na fyzickou zdatnost, aby měli hráči síly v závěrečných bojích.

Hráli jste nějaké přípravné zápasy?

Ne. Nechtěli jsme je hrát a ani to v zimním počasí nemá cenu. Chtěl jsem, aby se hráči těšili na mistrovské zápasy. Kolikrát je na tréninku lepší a kvalitnější hra při hře na dvě, než si shánět nějakého soupeře. Kádr je rozšířený, hráči bojují více o místo v sestavě a hra má o trénincích dobrou úroveň a náboj.

Jak se změnil přes zimu kádr?

Neodešel nikdo. Dotahujeme jen příchod slovenského reprezentanta, útočníka Jána Rímskeho. Jezdí na mistrovství světa a hrál proti nám za Nitru na Československém Superpoháru. Je to pravé křídlo, velmi dobrý hráč a zvýší konkurenci v našem mužstvu. Přestoupil z Nitry do Ružinova, který se ale asi nedostane do play off, tak by měl těžké se poté dostat do národního mužstva na mistrovství světa. Z české extraligy, která je prý kvalitnější, by se tam mohl dostat, a proto jde k nám. Navíc má chuť udělat český titul, tak jsme se nějakým způsobem domluvili.

To bude jezdit na zápasy a tréninky ze Slovenska. To je trošku z ruky…

Dělá daňového poradce, takže je na volné noze a má čas. Na začátku týdne bude trénovat v Ružinově, k nám přijede ve čtvrtek na trénink a bude zůstávat u nás až do víkendových zápasů.

Je to první zahraniční hráč ve Vlašimi?

Když nepočítáme Juráčka, jenž je již naturalizovaný Čech, tak je Rímský prvním cizincem u nás.

Po patnáctém kole máte pětibodový náskok před Kladnem. To už vypadá, že vyhrajete základní část?

V základní části máme cíl skončit do druhého místa. Chceme jí i vyhrát, protože poté budeme mít vždy v play off výhodu domácích prostředí.

Kádr Vlašimi byl silný na podzim a teď tak bude ještě silnější…

V kádru máme 22 hráčů plus dva gólmany. Konkurence je tedy velká a všichni se musí snažit, nikdo nemá místo jisté. Výběr je velký, do zápasu může jít jen 20 hráčů, z toho 15 většinou hraje. Uvidíme, jak to budou kousat někteří hráči, kteří měli místo dříve jisté a teď nebudou hrát. Navíc někteří přišli do přípravy nepřipravení a dostali ultimátum, do kdy mají dohnat fyzičku.

Vloni jste se rozhodovali, zda nebudete hrát zápasy play off v hale. Jak to vypadá letos?

Letos bychom chtěli hrát play off v hokejové hale. Led končí koncem března a play off hokejbalu začíná 22. dubna, tak doufám, že se stihne povrch položit.

Využijete opět i brankáře hokejových Vítkovic Jakuba Šindeláře, jenž již s týmem vypadl z play off a má volno?

Mluvili jsme spolu a uvidíme, jakou bude mít chuť, když je teď psychicky unavený z hokejové sezony. Necháváme to otevřené a zatím je to daleko. Gólmany máme dobré, Straka je výborný a Šupík vypadal taky dobře. Takže tento post nás netrápí. Pokud by ale Filip chtěl hrát a trénovat, tak by to bylo i pro naše gólmany plus a viděli by, co mají zlepšit. Filip má výborný profesionální přístup, ale nechce lézt do branky z voleje a chce mít jistotu, že je lepší než gólmani, které tu jsou celou sezonu. Nehraje si na jméno. Bude klidně jako trojka, a nechce kluky vyštípat. Další věcí je, že má v Ostravě rodinu a děti mu tam chodí do školy.

Cílem do sezony je tedy titul?

Nebudu alibista, abych říkal, že chci jen postoupit do play off. V posledních třech letech máme stabilní výkonnost, dvakrát jsme vyhráli extraligu a jednou jsme byli třetí. A tak s tímto týmem, pokud bychom neudělali medaili, tak by se považovala sezona za neúspěšnou. Pokud bychom vyhráli, byla by to odměna za celoroční práci.