Tělo vnímá jako pracovní nástroj, a tak chce poznat jeho limity. Není pro něj problém startovat na závodě světového šampionátu jen pár dní po operaci.

"Pro doktory nejsem normální pacient. Vědí o tom, že chci posouvat hranice lidského těla a poznat ho co nejlépe, abych se mohl rychleji vyléčit z případných zranění," dodal Podmol, přední světový freestyle motokrosový jezdec, jehož cílem je v letošním roce vybojovat titul mistra světa a získat další medaili na X-Games.

VIDEO LIBOR PODMOL: Strach je nedostatek odvahy
https://www.youtube.com/watch?v=8JwGGl6lSKI&t=81s

K tomu mu pomáhají duchovní metody, zejména meditace. Jimi se zabývá prakticky od rána, což je pro Podmola nejdůležitější část dne. „Medituji už kolem šesté hodiny ranní nebo při východu slunce. Udělám si čaj, prodýchám se a navážu spojení s energií. V poledne pak cvičím své tělo," popisuje

Podmol své tréninkové procesy. „Večer je velmi důležité usínat s čistou hlavou. Myšlenky, které se mi honí v hlavě, si vždycky napíšu na papír."

Ve videu Podmol ukáže svoji meditační místnost a prozradí, co ho pohání vpřed: „Nebát se, protože strach je nedostatek odvahy." Odhalte tajemství jeho úspěchu.

JIŘÍ UHLÍŘ