V létě jste se rozhodli, že kvůli zúžení kádru a nárůstu pracovních a studijních povinností žen, odstoupíte z 1. ligy a budete hrát jen 2. ligu. Teď vám sezona skončila. Byl to dobrý krok nebo vám hlodá v hlavě červíček pochybností, že jste i s tímto kádrem mohli hrát 1. ligu?

Druhá liga odpovídala našim možnostem. Například v pohárovém utkání s Karlovými Vary (hrající nejvyšší soutěž ŽBL) jsme předvedli, že umíme hrát na úrovni první ligy. Jenže takových utkání nebylo mnoho. Hlavním důvodem bylo pracovní a studijní vytížení hráček a z toho pramenící častá absence na trénincích a bohužel i na zápasech.

Skončili jste na čtvrtém místě, když jste velmi v play off potrápili favorizované béčko Strakonic. Vyždímal jste z děvčat maximum a je umístění na co vaše svěřenkyně měly?

Před sezonou jsem myslel na boj o první dvě místa. Po sezoně musím říct, že čtvrté místo odpovídá našim možnostem. Hodně zápasů jsme odehráli v šesti, sedmi hráčkách.

Které hráčky táhly mužstvo?

Tady bych asi mohl vyjmenovat celý tým. Každá hráčka má svou důležitou roli v týmu.

Plánoval jste v sezoně zapojit do hry více juniorek. Jak se to povedlo?

Juniorky dostávaly poměrně dost prostoru a měly dost dobrých momentů. Nicméně jsem čekal, že se nám podaří výraznější posun ve výkonnosti. Holky mají ale dostatečný potenciál k tomu, aby, pokud budou na sobě pracovat, postupně převzaly vůdčí pozice v týmu.

Jak jste musel tréninky přizpůsobovat studijnímu a pracovnímu vytížení žen?

Holky sice chodily, jak to šlo, ale bohužel často se sešlo až příliš omluvenek. Postupně jsme museli tréninky spojit i s béčkem, abychom se sešli v dostatečném počtu.

Skončila vám sezona u žen. Budete ještě trénovat nebo už jste už tým „rozpustil"?

Čekají nás nebasketbalové tréninky. Budeme se věnovat dalším sportům, aby se zapojily i jiné svalové skupiny než během sezóny.

V sobotu vám skončila i sezona u druholigových mužů, kde jste se spoluhráči skončili na druhém místě ve skupině, ale v play off se vám zadřel Písek v soukolí. Měli jste v sezoně navíc nebo to bylo podobně jako u žen maximum, co tým odvedl?

Druhé místo po základní části byl každopádně skvělý výsledek. Na Písek jsme si i docela věřili, ale v každém zápase jsme zvládli jen půlku a nedokázali jsme se vyrovnat s nadšením mladých píseckých hráčů.

Mezi zápasy s Pískem jste se stačil i oženit. Trenér Khek si ale na „oko" postěžoval, že s vámi nemohli pořádně oslavit konec vaší svobody…

Já myslím, že jsme to zvládli (směje se). Máme skvělý tým, s klukama je radost hrát a dobrá parta jsme i mimo hřiště.

Teď máte pokoj od basketbalu, to jistě bude vaše drahá polovička ráda, že budete více doma nebo můžete, pokud jste nebyli, vyrazit někam na svatební cestu?

Kvůli pracovním povinnostem vyrazíme až v létě. Teď budeme dohánět resty, které se během sezony nakupily, takže snad stihneme nějaké výlety, kina a divadla.

Jak jinak budete po skončení sezony od basketbalu odpočívat. Chcete ho alespoň na chvíli vytlačit z hlavy nebo vám zůstává v hlavě, ale problém vám to nedělá?

Basketbalové aktivity teď trochu omezím, ale pořád trénujeme s mladšími kategoriemi, takže od basketu se určitě úplně neoprostím.