Trenér Vlašimi Josef Straka měl pro své svěřence jen slova uznání, ovšem jednoho chlapíka ze svého pozitivního pohledu vynechal – Davida Tyburce.
Kladenského odchovance a ještě loni hráče Alpiqu získala Vlašim loni v létě, ale Straku jeho výkon v sobotním utkání naštval a reprezentanta do nedělního duelu ani nepostavil, přestože měl k dispozici hodně úzký kádr.

„V sobotu, což jsme se shodli se všemi hráči, hrál Tyburec na půl plynu a jako reprezentant měl dát za stavu jedna jedna gól. Navíc nám v závěru hloupým faulem zhatil přesilovou hru. Proto jsem ho v neděli nepostavil,“ zdůvodnil Straka (otec hokejisty Josefa, hráče Čerepovce) a vyčetl mu i to, že nedávno s dalšími čtyřmi borci neodcestoval ke dvojzápasu do Karviné a Třince z důvodu dovolené, což označil za výmluvu.

Tyburec na trenérova slova moc reagovat nemínil, přes noviny problémy s koučem řešit nechtěl. Ale přece jen svolil. „Kdo si to přečte, udělá si obrázek sám. Dovolenou jsem měl jasně hlášenou dopředu a že nedám šanci, to se stalo jiným hvězdám. Já ve Vlašimi našel výborné lidi a čele s panem Čičatkou, který tam pro hokejbal dělá neskutečnou práci. A koneckonců respektuji i trenéra Straku. To ale ještě neznamená, že dělá dobře svoji práci,“ odkrývá Tyburec problémy s lodivodem.

Ty začaly v úvodu jarní části, kdy se zkušenému reprezentantovi nezdál koučův příspěvek týmu takový, jaký očekával. Koneckonců v posledních letech hrál pod opravdovými ikonami trenérů v Čechách – Rakem, Tyburcem starším, Pavlíkem nebo Kadlecem. „Byl jsem přesvědčen, že pan Straka, když vychoval výborného hokejistu, bude i skvělý trenér. Ale když to zjednoduším, pouze nám oznámil sestavu a řekl: Kluci, jdeme na ně, máme na to je potrápit! Podle mě musíte stanovit taktiku a případně ji měnit. Ale když jsem nabídl znalost kladenského týmu, řekl, že ho to nezajímá,“ kroutí hlavou Tyburec.

Odmítá i souvislost s penězi, které ve Vlašimi pobíral. Částky to jsou samozřejmě adekvátní malému sportu, jakým hokejbal je. „Vlašim hráče platí, mě asi nejlépe. Ale já sám jsem před play–off před celou kabinou nabídl, že smažeme spory a budu hrát zadarmo. S ostatními hráči jsem problémy také neměl a klidně ve Vlašimi zůstanu. Ale asi jen pod jiným trenérem,“ dodal vážný aspirant na reprezentační dres České republiky pro nastávající MS v Bratislavě.