TŘINEC – VLAŠIM 0:2

Třinec měl před zápasem ještě šanci proklouznout do play off, jenže pokud by skončil na osmém místě, nastoupil by v prvním kole play off zřejmě proti Vlašimi a to nechtěl trenér Čičatka dopustit, protože se mu ani mužstvu znovu nechtělo cestovat až sever Moravy. A také k zápasu hosté přistoupili. Od začátku byli lepším týmem a nedali domácím „čuchnout". Hodně byl vidět Rímský, jenž také otevřel v 7. minutě skóre. Domácí s přemíry snahy hodně faulovali, což rytířům vyhovovalo a ve druhé třetině, z jedné z přesilovek přidal druhý gól Střecha.
Ve třetí části se domácí sice snažili s výsledkem něco udělat, ale zkušení hosté již v pohodě dokráčeli k výhře a vystavili tak Třinci definitivní stopku při cestě do play off.

„Jsem rád, že jsme zápas přežili bez vážnějšího zranění a hráči v relativním zdraví. Za poslední tři roky jsem neviděl to, co během dvou třetin v Třinci. Soupeř hrál s abnormální hrubostí, předváděl likvidační fauly, bylo tam sekání, píchání a jiná záludná hra. Pokud by se Třinečtí od těchto věcí oprostili, tak by mohli být jinde. Panuje u nich ale špatná disciplína," zlobil se po tvrdém zápase na soupeře trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší, který byl rád, že již s Třincem v letošní sezoně nemusí hrát.

Branky a nahrávky: 7. Rímský (Střecha), 29. Střecha (Dušek). Rozhodčí: Polášek, Škrobák. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. Střely: 38:51. Diváci: 27. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.

Vlašim: Straka – Špale, Blaško, Topolánek, Horák, Wróbel – Švanda, Nýdl, Průcha, Rímský, Střecha – M. Čičatka, Dušek, Bartejs, Danko – Burda, Slanina.

SUDOMĚŘICE – VLAŠIM 3:2

Prohru Vlašimi na hřišti posledních Sudoměřic by tipoval jen blázen. Jenže se stalo. Rytíři si již mohli před posledním zápasem zajistit první místo v tabulce, ale překvapivě selhali. Domácí hráli s elánem a v závěru první třetiny se zásluhou Sajdla ujali vedení.
Ve druhé části se rytíři neprobudili, přežili pětiminutové oslabení, ale dopředu nic kloudného nevymysleli.
Nadšeně hrající Sudoměřice tak na začátku třetí třetiny díky ranám Kudláčka a znovu Sajdla získaly již tříbrankové vedení. Až poté rytíři zabrali, brankami Švandy a Špaleho zápas zdramatizovali, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

„Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale neproměňovali je. Naopak soupeř bojoval a potrestal tři naše chyby. V závěru jsme sice dvěma góly snížili, ale už jsme nestačili aspoň vyrovnat, i když jsme šance ještě měli. Jednou to muselo přijít a jsem na druhou stranu rád, že nás výpadek potkal naštěstí teď, i když s posledním celkem, a ne v play off," dodal po první porážce Vlašimi v základní hrací době v sezoně Václav Čičatka.

Branky a nahrávky: 13. Sajdl (Jurášek), 33. Kudláč (Sajdl), 36. Sajdl (D. Toth) – 38. Švanda (Špale), 43. Špale (Burda). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 8:7. Oslabení: 1:1. Střely: 20:22. Diváci: 118. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2.

Vlašim: Šupík – Špale, Blaško, Topolánek, Horák, Wróbel – Švanda, Nýdl, Průcha, Rímský, Střecha – M. Čičatka – Dušek, Bartejs, Danko – Burda, Slanina.