SK FLORBAL BENEŠOV – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 5:3 ( 2:1, 1:0, 2:2)

Pražský tým patří pravidelně k nejlepším týmům soutěže. Florbalisté Benešova ale nastoupili k utkání naprosto koncentrovaní a připraveni se bít o každý kousek palubovky. Bylo jasné, že soupeř jakékoliv vzniklé chyby, téměř vždy potrestá brankou. Po necelých dvou minutách hry se dokázal za domácí gólově prosadit Marek Garreis. V šesté minutě přízemní střelou poslal domácí do vedení 2:0 Tůma. Hosté do konce první třetiny dokázali snížit na 2:1.

Ve druhé části bylo k vidění opravdu mnoho povedených akcí a několikrát se rozezněla i branková konstrukce. Domácím se povedlo po skvělé akci Vorla a Tůmy odskočit opět do dvoubrankového vedení.

V závěrečné třetině bylo jasné, že Vinohrady „přiloží pod kotel“ a také se tak stalo. Po necelé minutě bylo opět sníženo na rozdíl jedné jediné branky. Benešov však poté šlapal jako dobře promazaný stroj a vytvářel si spoustu dalších brankových situací. Skóre se ale měnilo na straně hostů - 3:3. Na žlutomodrých bylo ale vidět, že chtěli tři body více. Duo Vorel - Tůma opět gólově zaúřadovalo. Půl minuty před koncem Vorel pečetil skvělý výsledek 5:3.

Celých 60 minut Benešov dřel a skvělé utkání s tříbodovým ziskem je toho dokladem.

Branky (asistence) Benešova: Marek Garreis (Jan Pavlíček), Petr Tůma (Miloš Vojtíšek), Petr Tůma (Ladislav Vorel), Petr Tůma (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ BOHEMIANS B 8:4 (0:1, 3:3, 5:0)

Benešov vstoupil do utkání aktivně, ale několik počátečních šancí nedokázal proměnit v góly. Kryštof Garreis skvělou střelou rozezněl tyč. Vzápětí však soupeř utekl a za záchrannou brzdu zatáhl Lukáš. Následovalo trestné střílení, které však Brož s přehledem vykryl. I tak se ale v následujících minutách hosté ujali vedení a do šatny odcházeli za stavu 0:1.

„Nedáš – dostaneš“, tak začala druhá třetina utkání. Marek Garreis se blýskl skvělou akcí. Odražený balónek však zachytili hosté navýšili vedení - 0:2. Trestné střílení bylo vidět i na druhé straně. Hostující brankář však chytrý pokus Lukáše chytil. V následující přesilové hře již úřadoval Tůma - 1:2. Po siréně ohlašující konec třetiny na světelné tabuli svítilo skóre 3:4.

V závěrečné části již úřadoval jen Benešov, který si konečně začal vytvářet více brankových situací a ty také proměňoval. Předvedené akce byly opravdu pohledné, některé byly takřka do prázdné brány. Tuto třetinu domácí vyhráli 5:0 a otočili tak stav utkání na konečných 8:4.

Branky (asistence) Benešova: Petr Tůma (David Lukáš), Petr Tůma (David Lukáš), Tomáš Pícha (Ondřej Novotný), Petr Tůma (Miloš Vojtíšek), Vojtěch Pavlíček (Tomáš Pícha), Kryštof Garreis, Petr Tůma (David Lukáš), Ladislav Vorel (Petr Tůma).

Benešov: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček, Vojtěch Pavlíček, Petr Tůma

„Výsledkově i výkonem velmi povedené první utkání. Bohužel se stále trápíme v koncovce. Musíme dávat více branek. Ve druhém zápase jsem nebyl spokojený s předvedenou hrou, až ve třetí třetině jsme hráli lépe. Pro nás velmi důležitých šest bodů,“ dodal po dvou výhrých trenér Benešova Martin Mičlo.

PAVEL KUBÁSEK