Nicméně aktivní závodní činnost fungovala nadále a řada členů se od června do září objevovala na závodech, ať se jednalo o klasické triatlony krátké i dlouhé nebo terénní, které jsou někdy známé pod značkou „Xterra“, ale takto mohou být označeny pouze závody v daném seriálu.

Stejně jako loni se stal nejúspěšnějším triatlonistou Astry Petr Lebeda, který raději preferuje závody, kde se využívá horské kolo. Přesto v rámci přípravy na vrchol sezony jel dva závody na silnici s horským kolem. I tak si dojel v Sudoměřicích pro 6. místo v kategorii a 13. celkově z přibližně stovky startujících v obou závodech.

Při prvním závodě v terénu na populárním triatlonu na Vyžlovce v elitní kategorii si dojel pro celkové 11. místo. O týden později na Hradeckém terénním triatlonu si opět dojel na stejné pozici, ale bral i stříbro ve své kategorii. Tady bojoval na trati s těmi, co dojíždějí na M ČR celkově okolo třicátého místa. Nutno podotknout, že Lebeda je 46letý závodník a až dojde na postup do kat 50-59 let, tak může pomýšlet nejen na stupně vítězů v ČR, ale má velkou šanci zkusit kvalifikaci na slavnou Havaj. Tam už se nominace musí vyjet, nelze se tam jen přihlásit.

V polovině srpna čekalo na terénní triatlety M ČR v Praze, které už mělo značku Xterra. Po komplikacích na tratích to úplně Lebedovi nevyšlo a dokončil na opět na jedenácté příčce. Nicméně bojoval až do konce a i to se počítá, když se člověk umí poprat s nepříjemnými okolnostmi.

Na nejdelším závodu sezóny „Miladatlonu“, který loni byl součástí Českého poháru, bral 12. příčku a 4. místo celkově. Škoda byla, že o bronz přišel dva kilometry před cílem. V posledním speciálním závodě na Zvůli dokončil benešovský závodník na celkovém pátém místě a ve své kategorii třetí.

Pro Lebedu se jednalo o pěkný závěr triatlonové sezony a určitě už nyní vyhlíží novou. Snad zase nebude ovlivněna uzavíráním bazénů, kdy mnozí opravdu plavat nemohli a řada dalších to řešila jinými cestami. A někdo přístup měl, když se z některých volnočasových závodníků stávali profesionálové. Benešovští triatlonisté volili náhradní suchou přípravu a od jara alespoň občasné plavání na otevřené vodě. Každopádně pro všechny, ať plavce nebo triatlonisty je kontakt s vodou v průběhu roku důležitý.

Autor: Olga Ševčíková.