V žákovských kategoriích, na rozdíl od jednorázových mistrovství republiky, dlouhodobé ligové soutěže nohejbalistů neexistují, družstva žáků se tak utkávají pouze na krajské úrovni. Hráči Šacungu tam letos poměřili své síly s pěticí soupeřů – Českým Brodem, Kutnou Horou, Kostelcem nad Černými Lesy, Čelákovicemi a Sokolem Slaný.

Sezona měla na programu dohromady šest turnajů (účast na všech turnajích nebyla povinná pozn. red.), jejichž pořadatelem byl vždy jeden z přihlášených oddílů. „Zúčastnili jsme se všech turnajů vyjma posledního, kde však už o konečném pořadí bylo rozhodnuto,“ líčil Gruber.

Žáci benešovského Šacungu v konečném hodnocení nestačili pouze na Český Brod. Ten se stal letošním suverénním králem, když ovládl soutěž se ziskem 67 bodů. „Má zkušenější hráče a v přímých soubojích nás dokázal porážet,“ konstatoval Václav Gruber, jehož svěřenci nasbírali v součtu o 35 bodů méně.

Se svým trenérským kolegou Petrem Patákem však mohl být přesto spokojen. Nejen s konečným umístěním. „Společně se snažíme mladým hráčům předat především naše zkušenosti. Podařilo se nám do kluků nalít správný přístup k utkáním i tréninkům, což je mnohdy důležitější, než výsledky.,“ poznamenal starší z trenérského dua žákovského družstva Šacungu Benešov.

Konečné pořadí krajského přeboru žáků v nohejbalu 2020
1. TJ Slavoj Český Brod – 67 bodů
2. SK Šacung Benešov 1947 – 32 bodů
3. NK Sparta Kutná Hora – 9 bodů
4. NK Kostelec nad Černými lesy – 5 bodů
5. TJ Spartak Čelákovice – 4 body
6. TJ Sokol Slaný – 2 body.

Spoluautor: Martin Maršálek