F. A. ZOLE ČESKÁ LÍPA – ARSENAL BN 5:8

Od začátku hosté dobře bránili a pokud jim to situace dovolila, podnikali rychlé protiútoky. Domácí měli sice více míč na teniskách, ale do pořádného zakončení se zpočátku nedostali. Hostující velkou šanci ještě Filip neproměnil, když poprvé míč vyrazil brankář a následnou dorážku vykopl obránce z brankové čáry. V 5. minutě se již Filip radoval, když po brejku nadvakrát překonal brankáře. O chvíli později Říha tečovanou střelou získal hostům dvoubrankový náskok a klid do další hry.

Jenže domácí se nevzdávali, občas ohrozili Babku, který střely kryl, byl krátký až na dorážku Buriana na zadní tyči – 1:2. Jenže vzápětí Šindelář do prázdné branky zakončil únik Kováře. „Fazole" přidaly na tempu, ale jen orazítkovaly Babkovu tyč. To na druhé straně si Filip po parádní akci položil i brankáře a bylo to 1:4.
Do konce poločasu se oba týmy dostaly do šancí, ale brankáři již nebyli překonáni. Domácí k tomu měli velmi blízko v poslední minutě, kdy po zbytečných faulech hostů, zahrávali tři desetimetrové kopy, ale dva chytil Babka a jeden míč skončil na tyči. I Arsenal mohl v samotném závěru skórovat, ale Kovář trefil tyč.

Ve druhém dějství začali domácí náporem a brzy vsítili druhý gól. Hosté byli v hluboké defenzivě, a tak netrvalo dlouho a „Fazole" začaly hrát power play. Jenže ta se jim zpočátku vůbec nedařila a během tří minut (31. až 34.) inkasovaly tři branky, když sedmý gól dal přes celé hřiště brankář Babka. „Byl to můj první gól," radoval se gólman Arsenalu.

Domácí ale stále hráli power play, která se jim nakonec vyplatila, když třemi góly snížili až 5:7, víc jim ale Arsenal nepovolil. Naopak v závěru byl domácím vyloučen hráč a hosté přesilovku využili Říhou po přihrávce J. Pohorského. A tak si zaslouženě odvezli tři body pro záchranu od posledního celku.

„Do Lípy jsme nedorazili v úplném složení mužstva, i tak jsme utkání odehráli takticky dobře a soupeř na nás moc nevymyslel. Hráli jsme jednoduše, na brejky, což na domácí platilo a utkání jsme tak v klidu dovedli do vítězného konce. Fazole ve druhém poločase hrály power play, ve které sice daly tři branky, což se povedlo i nám, a tak jsme měli utkání stále pod kontrolou a zaslouženě zvítězili," byl spokojený po zápase hrající trenér Arsenalu, osmačtyřicetiletý Otto Kovář, jenž se vyjádřil i ke svému pobytu na palubovce: „Asi po třech nebo čtyřech letech jsem si zahrál a musím říct, že to nebylo nejhorší. Jsem rád, že jsem si ještě okusil druholigovou palubovku a zahrál jsem si dobře. I soupeř mi v tom vyhovoval, že nehrál presink. Myslím si, že jsem i klukům pomohl dovést utkání k vítězství."

Branky: 9. Burian, 22. Burian (Havlásek), 34. Kotek (Havlásek), 36. Kotek (Válek), 37. Havlásek (Mitáč) – 5. Filip, 7. Říha, 9. Šindelář (Kovář), 11. Filip, 31. V. Pohorský (Filip), 33. Filip (J. Pohorský), 34. Babka, 39. Říha (J. Pohorský). Rozhodčí: Řeháček, V. Vaněk. ŽK: 3:0. ČK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:4.

Arsenal Benešov: Babka – J. Pohorský, Šindelář, Říha, V. Pohorský, Filip, Šimáček, Kovář.