SK Šacung ČNES Benešov 1947 - SK Liapor Witte Karlovy Vary 1:6

Utkání s Karlovými Vary nepostrádají náboj a i když favoritem byli hosté, optimisté vzhlíželi k duelu s nadějí. Zejména poté, co se v sestavě po několikatýdenní absenci objevili polouzdravení tahouni. Také hosté byli kompletní. Jenže utkání jelo podle letos již zaběhlého schématu benešovského celku – dobrý začátek, porážka vyhraného zápasu, kolaps a vzedmutí za již neřešitelného stavu.

V první dvojce Doubrava s Kalasem sice soupeře přehráli, ve druhé ale Makara s Kadeřábkem odmítli třetí set. Domácí dále srazila trojková porážka Doubravy, Kadeřábka a Knytla ve třetím setu od druhé hostující formace a dílo zkázy dokončila porážka o jediný míč Makary, Kalase a Voltra proti elitní trojici soupeře.

To domácí definitivně složilo a v nepárové části vyprodukovali množství nevynucených chyb. Ve třetím deblu Knytl, Hanuš a střídající Flaks na hosty neměli a k bodu nevedl ani vzdor Kadeřábka v singlu. Za stavu 1:5 bylo rozhodnuto a těsná porážka Doubravovy trojice v odvetách uzavřela účet.

„Výsledek je horší, než jsem si před utkáním myslel. Tipoval jsem, že po návratu Jirky Doubravy a Fandy Kalase budeme Varům téměř rovnocenným protivníkem. Oba naši marodi odehráli výborně dvojku, byl to však náš poslední bod. Hlavně ve trojkách nám utíkaly koncovky," posteskl si trenér Šacungu Stanislav Voltr st a nebyl spokojen s výkonem některých hráčů: „Evidentně na to nemají psychicky. A nejsou to jen nováčci, ale i hráči, kteří by dnes už měli patřit k oporám."

1. TJ AVIA Čakovice 9 7 0 2 48:24 14
2. NK CLIMAX Vsetín 9 5 3 1 45:31 13
3. SK Liapor Witte Karlovy Vary  9 5 1 3 36:30 11
4. TJ Spartak Čelákovice 9 5 2 2 40:21 10
5. MNK SILNICE GROUP Modřice 9 3 4 2 45:38 10
6. TJ SLAVOJ Český Brod 9 3 2 4 33:39 8
7. TJ DYNAMO PP České Budějovice 9 2 0 7 18:44 4
8. SK Šacung ČNES Benešov 1947 9 0 0 9 16:54 0