„Poslední dekádu bylo na nohejbalových turnajích znát určitě přesycení, a to hráčů i diváků. Tím, jak stárne a redukuje se hráčská základna, zmenšuje se i nabídka pro diváky. Proto jsme už loni mírně pozměnili formát našeho turnaje. Začali jsme kromě mužů zvát i mladé špičkové hráče, kteří jsou členy nebo klepají na brány juniorské reprezentace," vrátil se v čase ředitel turnaje Kamil Kanda.

V předchozích letech bylo zvykem, že v rámci turnaje se utkávali nejlepší hráči z českých a slovenských mužských soutěží, ke kterým se čas od času přidali i hráči z jiných zemí. Například z Rumunska, Švýcarska či USA. Letos ovšem bude účast kvůli pandemii ryze česká. „Měl to být návrat košické úderky v čele s mnohonásobným světovým šampiónem Brutovským, který už pár vítězství na turnaji pobral. Česko-slovenská konfrontace vždy byla kořením tohoto turnaje. Jenže nakonec Košice nepřijedou. Důvodem je naprosto nepřehledná a měnící se situace s vládními protipandemickými opatřeními na Slovensku. Tím, že ne všichni z hráčů mají za sebou všechna očkování, je velký problém s jejich návratem na Slovensko,“ vysvětlil Kanda.

Turnaj ale i tak nabídne slušnou podívanou. „Startovat budou sestavy, které vyhrály dva předchozí ročníky - Čelákovice A loňském roce a Šacung B v roce 2019. Mezi favority lze řadit i Ligový výběr v čele s bombarďákem Chalupou, který svými nártovými klepáky pro změnu umlátil všechny soupeře v roce 2017. Už dlouho turnaj nevyhrál nikdo z mistrovských Čakovic, to bude jistě chtít změnit sestava tří parádně kombinujících leváků, ve které se ukáže i poslední vítěz ankety Nohejbalista roku Zdeněk Kalous,“ prozradil Kanda.

Zlato bude obhajovat čelákovická trojice Spilka, Flekač, Šafr, která se loni dočkala premiérového triumfu. Úspěšné byly v loňském ročníku i domácí sestavy, braly stříbro a bronz.