Ten doplatil na nízký počet hráčů, přijel pouze s jedním kusem na střídání. Nejprve prohrál s Arsenalem, překvapivě remizoval s Jablonnou, a závěrem schytalo značně unavené torzo onu nadílku.

Devět bodů nezískal žádný z celků, na čele tabulky tak zůstává benešovská OTS. Střelcem dne se stal se šesti přesnými zásahy Serhyi Shapoval a nejlepšími asistenty dva hráči Tismi Hampl a Šmejkal, kteří kamarádům připravili po čtyřech gólech.

Tisem nastoupila s osmi hráči do pole a poradila si s Mračí, více běhala i lépe střílela a poté rozstřílela torzo Eltsenu, když Šmejkal dal čtyři góly, jeho kolega Hampl zaznamenal hattrick.

Mrač začala se sedmi hráči do pole a nezvládla úvodní duel s Jablonnou, když doplatila na velké množství faulů a soupeř vyrovnal dvěminuty před koncem z desítky. Další utkání už odehrála posílena další tři hráče, ale nezvládala koncovku s Tismí a nakonec o jedinou branku přehrála Arsenal, když pomohla jim i klasická penalta.

Arsenal v novém provedení (zůstali jen tři hráči) se sedmi hráči do pole začal vítězně, když porazil nekompletní Eltsen. Rozhodující náskok získal do přestávky a poté poctivě bránil. Pak ale nestačil na Mrač, soupeř byl sehranější a lépe zakončoval své akce.

Jablonná nasadila hned deset hráčů do pole s jednou posilou a vybojovala remízu v závěru utkání z desítky. Poté ale podcenila souboj s nekompletním Eltsenem a nechala střílet Shapovala.

Eltsen jen s jediným hráčem na střídání začala porážkou od Arsenalu, rozhodnuto do přestávky, soupeř pozorně bránil vytvořený náskok, pak zaskočil Jablonnou. Nakonec již unavení hráči schytali jedenácigólový výprask od Tismi.

I. třída

S týdenním zpožděním oproti dalším soutěžím v neděli odstartovala I. třída. Bez ztráty květiny do soutěže vstoupila Úročnice a béčko Tenisáků. Úročnice střelecky vévodila, když své soupeře přehrála v impozantním poměru 28:6. Výrazně přehrála béčko Bystřice a Gogo, Jokers sestřelila dokonce dvanácti zásahy.

Se stejnými soupeři si poradili i Tenisáci. Žejdlík bral sedmbodů, když zaváhal pouze v divoké přestřelce s Bystřicí, která se zastavila na stavu 7:7. Pro Bystřici to byl jediný bod, Gogo a Jokers vyšly na prázdno. Střelcem dne se stal Štěpán Průcha z Tenisáků se sedmi góly, aktivitě vévodí úročnický Jakub Horký se třinácti body.

Úročnice nominovala osm hráčů do pole a třemi posilami a začala vysokou výhrou nad rezervou Bystřice, přesnější v kombinaci i střelbě, navíc trefená tyč, pak sestřelila 12 góly Jokers, čtyři dvougólový střelci, tomu dvě nastřelené tyče a nakonec sestřelila výrazným rozdílem i Gogo.

Tenisáci B představili sedm hráčů do pole a začali těsnou výhrou na Gogem, ustáli i dvouminutovou power-play soupeře, pak vysoko přehráli Jokers, aniž by inkasovali branku. Na závěr porazili rezervu Bystřice – pěti zásahy se zaskvěl Průcha.

Žedjlík nastoupil s devíti hráči do pole a vysoko porazil Jokers, když střílel góly hlavně po přestávce, sedm jednogólových střelců, navíc. Poté bezpečně porazili Gogo, i když v brance nastoupil hráč z pole Bubák. A nakonec s jediným náhradníkem vybojoval bod s rezervou Bystřice, pomohla mu i dlouhá hra s brankářem v poli.

Bystřice B nasadila osm hráčů do pole se třemi posilami, ale nestačila na silnou Úročnici. Pak prohrála i s rezervou Tenisáků, když její hráči nezachytávali rychlé brejky a na závěr se rozešla smírně s Žejdlíkem, který smazal tříbrankovou ztrátu při power-play.

Gogo téměř v kompletní sestavě nestačilo o jedinou branku na Tenisáky B, nepomohla ani dvouminutová power-play a dva zásahy Šlejmara. Poté si připsalo až nečekaně jednoznačnou porážku s Žejdlíkem, když dlouho nedokázalo prostřelit náhradního brankáře soupeře a třikrát orazítkovali tyč soupeřovi branky. Nakonec již trochu unaveni inkasovali vysokou porážku s Úročnicí.

Jokers s osmi hráči do pole (tři nováčci a posila do branky Soudný) nestačil po přestávce na Žejdlík. Dlouho ho držel ve hře právě gólman, poté s nulou na svém kontě inkasoval sedm branek od rezervy Tenisáků, a poté obdržel dvanáctbranek od rozjeté Úročnice.

II. třída

V bystřické hale se o víkendu odehrálo 2. kolo futsalové 2. třídy. Ani jeden z týmů nedokázal odvézt všechny body, které byly ve vzduchu. Neporažená zůstala TJ Bystřice, která začala turnaj těsnou výhrou nad rackem, kdy po několika tyčích přišla vítězná branka až 30 vteřin před koncem utkání. V následujícím bystřickém derby s nováčkem soutěže Pásovci si rozdělila po bodu, a nakonec překonala céčko Tenisáků.

Dvakrát se z výhry radovaly Chotýšany, Tenisáci a Vršky. Střelci dne se stali se 6 góly Hocek P. z Tenisáků C a Straka J. z Chotýšan B. Nejlepším asistentem, který nahrával na pět branek, byl brankář Chotýšan Miroslav Filip.

Bystřice C nominovala 6 hráčů do pole (dva nováčkové) a začala těsnou výhrou nad Rackem, trefovala tyče a nakonec vítězná branka přišla 30 vteřin před koncem, poté přišlo bystřické derby s Pásovci a další opět si to kluby rozdaly po bodu, bod si vystřelila dvě minuty před koncem, hattrick Zdražila, opět zvonili tyče a nakonec přehráli i Tenisáky C rychlým nástupem do utkání.

Chotýšany B také jen se dvěma hráči na střídání (dvě posily) a začaly přesvědčivou výhrou nad Pásovci Bystřice, Straka dával góly, asistoval u nich gólman Filip, pak již se sedmám hráčem do pole otáčely tříbrankové manko z první půle s Rackem, vítězná trefa v podání Straky a na závěr jim zvlhnul zcela střelecký prach s Vršky, kdy odešly bez vstřelené branky.

Tenisáci C nasadili osm hráčů do pole a v úvodu jasně porazili Vršky, aniž by sami inkasovali, góly dávali po kombinacích až do prázdné branky, pak přehráli i bystřické Pásovce zkušeností a hattrickem Hocka, a ve třetím vystoupení podlehli Bystřici C, když jim vůbec nevyšel první poločas.

Vršky s devíti hráči do pole začaly porážkou s Tenisáky C, aniž by vstřelili branku, inkasovali hlavně po přestávce, poté si spravily chuť na Chotýšanech B, pomohly jim i rychlé brejky a udrželi čisté konto, a na závěr to samé provedli Racku, kde zářili oba gólmani a potvrdili výhru také po brejcích, podruhé čisté konto.

Pásovci Bystřice hráli s osmi hráči v poli, ale neměli v prvním utkání gólmana a podlehli Chotýšanům B, nedokázali eliminovat Straku, pak již se svoji brankářskou oporou se rozešli smírně s Bystřicí C, dvakrát vstřelili dvě slepené branky, dvakrát vedli o dvě branky, v závěru dvakrát trefili tyč a nakonec podlehli Tenisákům C i přes výborný výkon brankáře Oršla, neuhlídali zkušeného Hocka.

Racek začal se sedmi hráči v poli vedl nad Bystřicí C, ale po přestávce přišel o body, soupeř spíše trefoval tyče, pak něco podobného nabídl souboj s Chotýšany B, po půli vedení o tři branky, ale ani to nedotáhli do vítězného konce a bez bodu a z žádnou vstřelenou brankou odešli ze souboje s Vršky, přes výborný výkon brankáře Majera, soupeř je trestal z brejků.

David Turek, Jiří Chaloupka