Základní pravidla
Fortuna ligy

V čem je podstata hry?

Jde o to, aby soutěžící správně natipovali co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 - výhra domácích, 0 - remíza nebo 2 - výhra hostů . Tikety s dvojtipy 10 nebo 02 budou brány jako chybné a nebudou započítány.

Kdo se může Fortuna ligy zúčastnit?

Každý fanoušek okresního fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i v průběhu hry z průběžného pořadí vymažeme. Fortuna ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP, ani jejich rodinní příslušníci.

Jak se do hry zapojit?

Vždy od pondělí do pátku (kromě svátků) vyjde v Benešovském deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte k nám do redakce Benešovského deníku. Od druhého kola budete moci tipovat i na internetu na www.fortunaliga.cz. Osobně můžete doručit kupon do redakce do pátku do 14 hodin, po internetu můžete poslat své tipy (od 2. kola) až do páteční šestnácté hodiny.

Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání našeho deníku, kdy budou opět vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže. Číslo je nutné uvádět na tiket kvůli připisování bodů!

Jak se budou tikety hodnotit?

Za každý správně natipovaný zápas získá tipující +2 body, za špatně natipované utkání -1 bod, za zapomenutí vyplnit zápas –2. Za celý tiket tak můžete získat až dvacet bodů, ale také minus dvacet. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, získávají za něj všichni tipující 0 bodů.

Co bude rozhodovat o vítězi při rovnosti bodů v jednotlivých kolech?

Jako první rozhodující faktor budeme brát správný tip hlavního zápasu (výhra, remíza, prohra). Pokud ten uhodnou všichni hráči, přijde na řadu přesný výsledek a poločas hlavního zápasu. Když ani to nerozhodne přichází na řadu tzv. Supertrefa, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo. Pokud ani to nerozhodne, tak výherce určí los.

Co bude rozhodovat o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?

Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat součet tipů Supertrefy ve všech kolech. Pokud by žádný ze soutěžících netrefil správný počet vstřelených branek ve všech vybraných utkáních Fortuna ligy, o vítězství rozhodne los.

Jak dlouho soutěž potrvá?

Celá soutěž bude mít třináct kol. Začíná se tipovat zápasy, které se hrají o víkendu 27. a 28. března. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne do čtrnácti dnů od ukončení Fortuna ligy.

O co se hraje?

V konečném pořadí: 1. místo – elektrická sekačka Stiga + sud piva Ferdinand Benešov, 2. místo – dres fotbalové reprezentace s podpisem + poukázka v hodnotě 1000 korun do sázkové kanceláře Fortuna, 3. místo – mobilní telefon na 2 SIM mini mivvy dual.

Mezi dalšími cenami v celkovém pořadí budou tři poukázky (30, 60 a 90 minut) na thajské masáže do Benešova a poukázka do bystřické restaurace U Podkovy v hodnotě 500 korun.

Každý týden bude připravena pro nejlépe tipujícího triko a volná sázenka Fortuny v hodnotě 100 Kč.

Přejeme všem čtenářům Benešovského deníku v jejich tipování mnoho úspěchů a zábavy.