Vlašimské atletky se postupně derou v Česku na výsluní. Už několikrát atakovaly extraligu. Nyní se z týmového výkonu vykrystalizoval i jeden individuální. Devatenáctiletá dívka vybojovalao posledním únorovém víkendu stříbrnou medaili v trojskoku za výkon 11, 84 metru, což byl její osobní rekord. Minulý týden ve středu poté přebrala ocenění se štafetou sprinterek mezi kolektivy na Sportovci Benešovska.

„Individuální medaile z trojskoku je pro mě cennější, protože jsem tam byla sama za sebe. Je to super. Ještě pořád si neuvědomuji, jakého jsem dosáhla úspěchu. Jsem za něj moc ráda,“ řekla mladá atletka k osobnímu triumfu.

Tým sprinterek ale o jednu z členek nepřijde. Doubková bude v něm působit nadále. „Štafeta se dá běhat kdykoliv. Je to jenom sprint, který se trénuje při každé disciplíně. Na štafetu se dá trénovat pořád,“ upřesnila Tereza Doubková, jež běhá a zároveň i trénuje se svou sestrou Monikou ve Vlašimi i mládež.

Do letní sezony chce být mladá atletka lepší jak v trojskoku, tak se štafetou. „Určitě budeme víc trénovat, abychom mohli být na mistrovství České republiky ještě výš. Osobně věřím, že v létě budu ještě lepší. Uvidíme,“ nastínila Doubková, kterou ještě na jaře čeká zkouška z dospělosti v podobě maturity.

„Skloubit školu a sport bývá pro mladé sportovce často náročné, a proto jsme rádi, když se našim žákům takto daří. Terce velmi gratulujeme, přejeme hodně štěstí na dráze, ale letos také především u maturitní zkoušky,“ řekla učitelka z Obchodní vlašimské akademie Šárka Hlaváčková na adresu Terezy Doubkové.