Tenisáci Benešov – Ebárna Kladno 3:4

Utkání začalo v poměrně vysokém tempu a střeleckých pokusů bylo k vidění již od začátku mnoho. Gólmani však podávali soustředěné výkony, a tak trvalo docela dlouho než některý z nich kapituloval. Došlo k tomu navíc dosti bizarním způsobem. Hocek rozehrával rohový kop před soupeřovu bránu. Svého adresáta ale jeho přihrávka nenašla, místo toho ji vystihl kladenský obránce, tečoval ji ovšem tak nešťastně, že ji nasměroval k nohám svého brankáře a ten, ač sebou mrskl jak ryba na suchu už dokázal jen o to více zarazit balon do brány. Z takového gólu mohl mít Hocek vskutku upřímnou radost. Zdálo se sice, že ho ještě více potěšilo zesměšnění soupeře, z toho by ho ovšem nikdo nepodezíral. zbytek první půle se nesl ve znamení mírného tlaku Ebárny a mnoha nebezpečných protiútoků Tenisáků. K jejich smůle však nebyl žádný proměněn. Marnou snahu na zvýšení vedení dokládala neproměněná penalta domácích. A aby toho nebylo málo, tak soupeř vyrovnal čtyři vteřiny před koncem poločasu.

V dalším dějství se brzy podařilo strhnout favoritovi z Kladna vedení na svou stranu. Nedlouho poté se ale zadařilo i na druhé straně Hruškovi a skóre tak bylo 2:2. Postupem času se Kladenští snažili získat utkání pod svou kontrolu pečlivým držením balonu a zkrotit tak nebezpečné brejky domácích. Do jisté míry se jim to dařilo, ale zápasu to nevzalo nic na bojovnosti a napětí. Za zmínku stojí například pěkná střela Jíši do tyče. Do vedení se však podařilo dostat hostům a po chvíli i odskočit na rozdíl dvou branek. Tenisáci cítili, že z tohoto zápasu mohou vytěžit nějaké body a i když sil již nebylo nazbyt, do posledních chvil se snažili s výsledkem pohnout. Důkazem může být snížení tři minuty před koncem z kopačky Hocka, jemuž předcházelo diskutabilní vybojování míče skluzem Mareše, který se rozhodčí nakonec nerozhodli posoudit jako nebezpečný. Poté mohli diváci sledovat hru „vabank“ ze strany domácích. Nebezpečnější při ní byli hosté, vstřelit gól se ale už nepodařilo nikomu.

Branky Tenisáků: Hocek 2, Hruška. Poločas: 1:1.

Tenisáci Benešov: Malina – Mareš, Sysel, Jíša – Hocek, Hruška, Hrachovský, Zoubek.

„Je škoda, že jsme nevyužili alespoň jednu nebo dvě ze svých jasných příležitostí v první půli. Mám pocit, že kdyby se nám to podařilo, tak by na to soupeř už nedokázal zareagovat. Bohužel naše střelecká impotence opět jednou zaúřadovala a nedopřála nám skalp prvního týmu soutěže. Dobře zachytal také brankář soupeře.“, zhodnotil zápas obránce domácích Václav Mareš.

Příští zápas odehrají Tenisáci Benešov v neděli v Kralupech s pátým týmem tabulky.

VÁCLAV MAREŠ