Tenisáci Benešov – Kralupy n. Vlt. 6:3

Tenisáci začali zápas s respektem a čekali, s čím Kralupští vyrukují, a tak v úvodu byl balon především na kopačkách hostů. Domácí vyčkávali a vždy, když se zmocnili míče, hned z toho byla nebezpečná akce či střelecký pokus. Aktivitu směrem dopředu byla vidět u obou týmů. Skóre zápasu otevřeli hosté, což Tenisáky nerozhodilo a během pár minut otočili vedení na svou stranu díky bratrům Stibůrků na 2:1. Ještě před koncem první půle však Kralupští vyrovnali a do kabin se odcházelo za stavu 2:2.

Vstup do druhého dějství měli lepší Tenisáci. Nastoupili koncentrovanější, odhodlanější a se zvýšenou agresivitou při napadání soupeře na vlastní polovině. Převzali iniciativu a hosté nedostávali tolik prostoru jako před góly v prvním poločase. Přeřazení na vyšší rychlostní stupeň také pohnulo ukazatelem skóre. Svůj střelecký účet si letos otevřel Zoubek a dvěma góly nasměroval benešovské k vítězství. Parádním kouskem se zaskvěl také brankář Franěk. Po obranném zákroku poslal balon krásným vysokým nákopem přes celé hřiště pod břevno soupeřovy branky. Gólman hostí, ač dobře se vracející, už nestačil konečky prstů vytlačit míč do bezpečí. Nedlouho poté se ještě prosadil Procházka, když využil špatného střídání Kralupských. Ti v závěru už pouze zkorigovali skóre na konečných 6:3.

„Kluci podali dobrý výkon a zaslouženě jsme získali tři body. Doufám, že jsme rozjeli šňůru domácích vítězných představení,“ měl radost po zápase prezident benešovských Tenisáků Jaroslav Kučera.

Branky Tenisáků: Zoubek 2, F. Stibůrek, D. Stibůrek, Franěk, Procházka. Poločas: 2:2.

Tenisáci Benešov: Franěk – Sysel, L. Holánek, Mareš, F. Stibůrek, D. Stibůrek, Jíša, Zoubek, Procházka, Bartůšek.

JAROSLAV KUČERA