Po opatrném začátku jako první zahrozili hosté, ale trefili pouze tyč. Na kontě hostů rychle narůstaly akumulované fauly, které se jim staly osudnými. První změna skóre přišla po devíti minutách hry, kdy se domácí ujali vedení hlavičkou D. Stibůrka. Na tuto branku hosté rychle zareagovali, ale jak se ukázalo, byla to jediná střela, která prošla za záda brankáře Fraňka.

Zanedlouho byl faulován Průcha a Balík z penalty vrátil domácím vedení. Již po čtvrthodině hry přišel trest hostů v podobě dvou 10m pokutových kopů. První domácí neproměnili, druhý už ano – 3:1.

Druhá půle byla ve znamení dobývání benešovské branky, kdy mladoboleslavští hráli opět s pátým hráčem v poli, ale domácí obrana odolávala a hosté nic kloudného nevymysleli.
Platonická převaha hostů góly nepřinesla, naopak domácí buď do prázdné, nebo po rychlých kontrech navyšovali své vedení. Dvakrát se trefil Zach, jednou Průcha Kořínek.
Ve finále středočeské části poháru tak benešovští Tenisáci vyzvou prvoligový SK Olympik Mělník.

Trenér Michal Franěk přiznal, že Boleslav měli nastudovanou ze čtvrtfinále. „Neuvěřitelná atmosféra, kterou početná tenisácká rodina (150 diváků!) vytvořila, nás vyhecovala k parádnímu výkonu a protihráče znervóznila natolik, že jim přibýval jeden faul za druhým,“ řekl Michal Franěk a pochválil Tenisáky za perfektní obranu. „To je dlouholetá značka. Od těchto dnů musí strašit i Boleslav, protože za 25 minut v pěti hráčích v poli nevstřelili jedinou branku. Porazit dva druholigové celky není náhoda, spíš velký úspěch pro celý okresní futsal,“ dodal Franěk.

Jiří Chaloupka

Roman Veselý, trenér třetiligových fotbalistů SK Benešov.
Benešov končí sezonu již ve středu