Jaké šance si dáváte proti soupeři z nejvyšší soutěže?
Olympik je klub s profesionálním přístupem. Měli jsme před pár lety možnost utkávat se s jejich juniorkou v krajském přeboru a jejich předzápasová příprava, organizace hry i technika hráčů byly na vysoké úrovni. A náš soupeř bude ve všem ještě o tři stupně lepší.

Proběhla u vás nějaká příprava na zápas?
S míčem jsme se přes léto skoro nepotkali, ale v pondělí jsme se sešli v restauračním zařízení, abychom dohodli autobus pro tým a fanoušky, nějaké choreo a pozápasové pohoštění.

Hráli jste někdy větší zápas?
Asi nejdramatičtějšími zápasy pro většinu z nás byly souboje s naším rivalem z okresního přeboru, kdysi suverénním FC Žejdlík. Trvalo pár let, než se nám ho podařilo sesadit z trůnu. Nejkvalitnějšími soupeři, kterým jsem osobně v rámci poháru FAČR čelil, bylo Benago Zruč, které tehdy bylo na třetí pozici v první lize a pak také FC 83 Příbram. Prohráli jsme 1:4 a 0:10. Od té doby jsme ale odehráli dost náročných zápasů v poháru nebo krajském přeboru. A převážně úspěšných, za poslední roky máme například s týmy z druhé ligy pozitivní bilanci, tuším pět výher ku dvěma porážkám.

Co kdyby se vám povedlo dotáhnout vaši pouť až do celostátní části?
To by bylo něco neskutečného. Na zápas s Olympikem se těšíme celé léto a hodláme si ho pořádně užít. Ale myslím, že možnost postoupit do celostátní části si nikdo z nás asi ještě ani nezkoušel představit.

MOL CUP: FK Dobrovice - Bohemians 1905
MOL Cup: Vlašimská pohoda u Labe

Co k tomu bude třeba?
Aby si příliš mnoho našich hráčů nezapomnělo doma trenýrky, aby nám vyšel pokřik v autobuse cestou na zápas, abychom měli obvyklou masivní podporu fanoušků a s velikým srdcem odehráli čestné utkání… No a pak máme šanci, že se na nás futsaloví bohové usmějí. Však víte, je to kulatý (smích).

Jak se vám v předešlých kolech povedlo vyřadit týmy z 2. ligy – Boleslav a Kladno?
Náš klub má momentálně tři týmy v okresních soutěžích. Jejich členy jsou hráči od 17 do 58 let. Díky rozumné kombinaci mládí a zkušeností se v soutěžích obvykle umisťujeme na bedně. Předloni se v jedné sezoně dokonce podařilo všem našim týmům soutěž vyhrát, což je prý snad unikát. Toho by se druholigové týmy asi nezalekly, ale co jim možná dělalo problémy, bylo naše odhodlání, disciplinovaná hra a kotel v hale.

Máte v týmu nějaké osobnosti či dokonce hvězdy?
Hrají za nás tenisti, florbalisti, basketbalisti, běžci i pár vysloužilých fotbalistů. Hvězdy máme akorát na tribunách v hledišti. V týmu je nemáme, nikdo nechce být tím, kdo by snad přerostl našeho hrajícího trenéra. Radši držíme ústa a krok. Jeden z nás se o to zrovna teď pokusil, stal se mistrem Evropy v shotbalu, byl pozván do televize (Snídaně s Novou), tak uvidíme, jestli u nás vydrží.

K utkání přistoupíme jako k první lize, ujišťují z Mělníka

Na jedné straně nejvýše působící středočeský klub, na druhé obrovské překvapení z okresního přeboru. Finále mezi Tenisáky Benešov a Olympikem Mělník Zápas má předem jasného favorita, pro kterého by měla být výhra pouze splněnou povinností.

Jenže podobně mohli před duelem s Tenisáky mluvit už v Malibu Mladá Boleslav (1:7) nebo SK Kladno (4:8). Ani jeden z druholigistů nedokázal senzaci na svůj účet odvrátit. V Mělníku si podobné riziko uvědomují.

„Víme, že jsme favorité, ale bude to pro nás určitě náročný zápas. Benešovu se povedlo vyřadit Kladno i Malibu, takže určitou kvalitu mají,“ mluví trenér Jakub Němec o soupeři s respektem.

„Nesmíme soupeře podcenit, k utkání přistoupíme tak, jako by byl prvoligový.“

Ilustrační
Nemilosrdná komise rozhodčích. Dva středočeští sudí pykají za chyby vyškrtnutím