JINDŘICHŮV HRADEC B – BC BENEŠOV 83:90

Mladý tým Jindřichova Hradce vletěl do zápasu bez respektu. Skvělou střelbou si vypracoval až čtrnáctibodové vedení, když ve 13. minutě vedl 38:24. Zkušenější hosté se však z průběhu zápasu nepoložili a díky výrazně zlepšené obraně a nezastavitelnému útočnému triu Kratochvíl, Kožant, Proskovec otočili skóre ve svůj prospěch. Definitivní rozuzlení kvalitního zápasu přinesla až poslední minuta, kdy domácí nejprve nevyužili šanci na vyrovnání a následné taktické fauly hosté bez milosti trestali.

Body Benešova: Kratochvíl 26 (1 trojka), Kožant 24 (3), Proskovec 23 (3), Malý 9 (1), Valenta 6, Brynda 2. Čtvrtiny: 33:24, 13:17, 12:23, 25:26.

BK TÁBOR – BC BENEŠOV 49:101

Basketbalisté z husitského města bojují o záchranu, ale v sobotu překvapivě skolili ambiciózní Radotín, a tak si věřili i na dalšího favorita. Vyrovnané utkání ale bylo vidět jen prvních šest minut do stavu 14:18, v tu chvíli se Khekovi svěřenci utrhli dvacetibodovou šňůrou.
Domácí si vůbec nevěděli rady s rychlou hrou hostů, a tak prohráli nevídaným rozdílem 52 bodů. Benešov trefil 14 trojek a potřetí v sezoně překonal stobodovou hranici.

Body Benešova: Proskovec 29 (5), Kožant 26 (3), Malý 17 (3), Sedláček 11 (1), Valenta 8, Tomášek 5 (1), Kratochvíl 3 (1), Brynda 2. Čtvrtiny: 14:36, 9:22, 14:23, 12:30.

Uplynulý víkend zamíchal pořadím na čele tabulky. Radotín totiž prohrál i v neděli na půdě Jindřichova Hradce a čtyři kola před koncem základní části ztrácí dvě výhry na vedoucí duo Přelouč – Benešov. Basketbalisté od Konopiště se na své palubovce představí v sobotu 27. února proti Poděbradům a v neděli 28. února nastoupí v hale ZŠ Dukelská proti Josefovu.