Semifinále 1: TJ Avia Čakovice B - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 0:4

V prvním souboji byli jasným favoritem Středočeši, kteří také od prvního momentu tlačili na pilu. Po dvou vyhraných trojkách získali třetí bod na konto hostů deblisté Kolenský s Barešem a duel uzavřel zápas jednotlivců, kde Kolenský povolil soupeři jen tři míče.

Semifinále 2: SK Start Praha - SK Šacung Benešov 1947: 1:4

Start v loňské sezoně urval svou jedinou výhru právě doma proti Šacungu. A když jeho úvodní trojice vyhrála první set, mohl pomýšlet na repete. Jenže Benešovští zvládali koncovky klíčových setů zkušeně a šli do trháku na 3:0. Poté sice Voltr mladší podlehl v zápase jednotlivců, ale v deblu Kalas s Trucem utkání rozhodli.

Fotbalisté Vlašimi se radují z gólu do sítě Dukly Praha.
Výborně! Vlašim má třetí výhru v řadě, rozhodl žolík Fotr

Finále: TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 4:3

Souboj o prvenství nabídl vyrovnaný souboj, přestože první dvě trojky šly na stranu Šacungu. „Nečekali jsme, že ve finále povedeme hned 2:0,“ byl překvapen trenér Stanislav Voltr starší.

Pak se ale v deblu dočkali Čelákovičtí a srovnání zařídil v singlu Kolenský. Navíc po dvojkové výhře Spilky se Šafrem došlo k otočce průběžného skóre. „První dvojku si prohráli kluci sami, když při posledním balonu za devítek v prvním setu přestali hrát. Bod v singlu proti Kolenskému se nedal čekat. Škoda naší druhé dvojky, do hry nás vrátila ale už pátá vyhraná trojka v řadě,“ konstatoval kouč.

Postarali se o to Vale s Kalasem a Trucem. Za stavu 3:3 tak rozhodovala poslední trojka, která měla jednoznačný průběh. Čelákovičtí Nesládek, Flekač a Šafr měli evidentně více sil a nedali šanci Stupkovi, Flaksovi, Voltrovi mladšímu a střídajícímu Ungermannovi mladšímu. „Bohužel poslední trojka selhala, Hráči odešli fyzicky a možná na ně dolehla i psychická nepohoda," uvedl trenér uvedl Voltr.

„Rozhodovalo, kdo udělá méně nevynucených chyb,“ řekl čelákovický kapitán Martin Flekač, který byl spokojen nejen s celkovým vítězstvím v turnaji. „Líbí se mi, jak trenér Doucek zapojuje do sestavy mladé hráče. Hra je jiná, než jsme předváděli před třemi, čtyřmi roky zpět. Formát pohárové soutěže nám právě dobře umožňuje mladým se převést,“ řekl.

Konečné pořadí prvního turnaje skupiny B:
1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Martin Maršálek

Ze zápasu F:NL Vlašim - Chrudim
Vlašim na vítězné vlně. Nechceme se koukat na soupeře, tvrdí trenér Šmejkal