Český pohár družstev

V Chomutově se konal Česká Pohár smíšených družstev starších žáků a žákyň. Za benešovský oddíl byli do družstva Středočeského kraje nominováni Katka Myslivcová, Míša Houdková, Claudie Grewe, Lukáš Novák, Udo Grewe a Petr Pokorný.

Tým měl velmi nepříznivý los. Na úvod se utkalo s jedním z favoritů – Severomoravským družstvem. Středočeši měli snový vstup 4:0 (bodem přispěla i Katka Myslivcová), jenže poté se jim přestalo dařit (prohrála i Míša Houdková) a nakonec prohráli 4:5.

K dalším jasným výhrám nad družstvy Prahy a Liberce opět přispěla dvěma body Katka Myslivcová a jedním Claudie Grewe. Udo Grewe přes velkou snahu neuspěl. Ze skupiny tak Středočeši postupovali jako druzí. V následném KO pavouku nastoupili proti největšímu favoritovi – družstvu z Jižní Moravy, na který nestačili a prohráli 3:6, když nikdo z Benešova nebodoval a výsledky několika zápasů byly těsné.

„Los nám nepřál, protože jsme podlehli jen celkově prvnímu a druhému, s ostatními bychom si jistě poradili," posteskl si po turnaji trenér Aleš Pikora.

Kamenice cup

Na čtvrtém ročníku Kamenice cupu se první den na tatami představili tři zástupci benešovského juda v kategorii mláďat. Nejúspěšnější byla Míša Čuříková, která vybojovala bronzovou medaili. Nastupovala ve skupině se třemi chlapci, kterým byla zdatnou soupeřkou. Dva z nich však byli nad její síly. „V posledním zápase si ovšem spravila náladu, kdy po vydařeném hodu a přechodu do boje na zemi zvítězila držením," pochválila svou svěřenkyni Petra Králíčková.

Jiří Vokál bojoval statečně a jednou vyhrál. Ostatní, zkušenější soupeři byli tentokrát nad jeho síly, a tak skončil těsně pod stupni vítězů. Filip Bláha především sbíral zkušenosti, přesto byl protivníkům nelehkým soupeřem a po boji obsadil páté místo.

Druhý den se v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň dařilo sedmi benešovským judistům v Kamenici více. Nejúspěšnějšími byli Katka Myslivcová a Petr Pokorný, kteří si domů odvezli zlato. Myslivcová ve své váhové kategorii neměla soupeřku a tak šla do vyšší a zápas po pár vteřinách ukončila. Petr Pokorný přešel přes oba soupeře bez jakéhokoliv zaváhání.

Druhé místo a stříbrnou medaili vybojovali Jakub Maršíček a Honza Koreš. Koreš, který začíná se závoděním, sbírá především zkušenosti. „V prvním zápase byl velmi vyrovnaným a nepříjemným soupeřem ovšem zaváhání v boji na zemi ho připravilo o vítězství," posteskla si trenérka a dodala: „Poté si chuť spravil v druhém utkání, kdy stupňoval tlak a jeho úsilí bylo odměněno výhrou před časovým limitem."

Maršíček vstoupil do turnaje těsnou výhrou, o které musel rozhodnout až rozhodčí. Druhý zápas již začal o mnoho aktivněji, body si však připsal až v posledních vteřinách zápasu. Ve třetím utkání proti favoritovi Koritenskému z Dragouns Praha již úspěšný nebyl.

Na třetí stupínek stupňů vítězů vystoupali Josef Kahoun a Lukáš Novák. Kahoun měl pozvolný rozjezd a první dvě utkání „prospal". V dalších dvou bojích se již blýskl zejména v boji na zemi, kdy zápasy ukončil držením. Novák měl velmi těžkou skupinu. V prvním zápase vítěz nevzešel po uplynutí vymezeného času a následného minutového golden score a rozhodčí se přiklonili na stranu protivníka. „Ve druhém zápase si Lukáš nepohlídal boj na zemi a po vyhlášení technického iponu podruhé prohrál," posteskla si Petra Králíčková a přidala: „Ve zbylých dvou zápasech již nezaváhal a vyhrál před časovým limitem."

Kryštof Křížek neměl svůj den a v početné váhové kategorii se neprobojoval ze základní skupiny.

Maršíčková byla blízko bronzu, ale nakonec má jen „bramboru"

V chomutovské hale se konalo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v judu. Za benešovský oddíl startovali Andrea Maršíčková a Jan Pikora, kteří ale na medaile nedosáhli. Maršíčková začala aktivně, ale žádnou akci nedotáhla do bodovaného konce. Ještě před posledním utkáním byla blízko bronzové medaile, ale prohra jí odsunula na bramborovou pozici.

Jan Pikora výborně začal. „První utkání ukončil před limitem málokdy vídaným perfektním chvatem ucuri goši, když prvotní tlak vzad bleskově obrátil a po snížení těžiště vyhodil soupeře vysoko do vzduchu. Ve druhém kole začal aktivně a několikrát dostal soupeře „do úzkých". Ten však Honzovy útoky „přežil" a jeho zaváhání využil k vlastnímu ataku. Podobný průběh měl i další Honzův zápas v opravách, kde byl opět dlouho aktivnější, ale soupeř využil jeho drobného otálení s přechodem k vlastnímu útoku," popsal účinkování na mistrovství ČR otec a zároveň trenér Aleš Pikora. Jan Pikora nakonec obsadil deváté místo.

Medaili si tak odvezl jen benešovský odchovanec (startující za Litoměřice) Adam Vojta. Ten sice těsně prohrál úvodní souboj – jen díky pasivnějšímu vedení boje, ale v dalších zápasech již byl úspěšný a třemi vítězstvími si vybojoval bronzovou medaili. „Potěšilo nás zejména jeho vítězství před limitem v medailovém zápase, kterým potvrdil svoji příslušnost ke špičce," pochválil svého bývalého svěřence Aleš Pikora.