Mužstva stolního tenisu SKST Vlašim vstoupila do nové sezony velmi dobře. Trenér Luboš Pěnkava poodkryl plány týmů a zhodnotil výkony svých oveček. „S kluky bychom chtěli postoupit do extraligy,“ tajně doufá.


1. liga muži


Mužstvo jsme posílili před sezonou o Vítka Černého ze Sparty Praha, který má v první lize většinou osmdesátiprocentní úspěšnost vyhraných zápasů. Jinak zůstali bratři Marek a František Obešlové a Míra Štepka. Ze zahraničního angažmá se vrátil Ondra Ženíšek, který zaskakuje, když někdo z první čtyřky nemůže. V současné době nám moc pomáhá, protože se nám při fyzických testech v jeden den zranili dva hráči. František Obešlo si vyvrknul kotník a Míra Štepka si poranil kyčelní vaz a bude minimálně tři neděle mimo hru. Z loňského kádru odešel jen Čížek.
V soutěži se nám daří velmi dobře a jsme bez ztráty bodu na prvním místě. Na druhé příčce je Eliza Praha, která ztratila body jen za jednu remízu a v sobotu 6. prosince spolu hrajeme, kdo přezimuje na prvním místě.
Cíl je jasný, dostat se do play–off a pak se uvidí, jak to bude vypadat. Kluci mají našlápnuto. Jasnou oporou je Vítek Černý, i když musím říci, že Marek Obešlo je svými výkony těsně za ním. Skvěle také hraje Franta Obešlo, Míra Štepka střídá slabší výsledky s lepšími, ale super zapadl do týmu. Ondru Ženíška jsme použili při zranění Štepky na tři zápasy a pomohl nám proti El Niňu překvapivými dvěma body. Hlavně je duší mužstva, když s klukama jezdí na venkovní zápasy a tam je koučuje. Já zůstávám doma, když kluci hrají venku, protože bychom se nevešli do auta.
Pokud se to podaří, tak chceme postoupit do extraligy, protože je mi jasné, že mladí kluci jako jsou Obešlové by šli příští sezonu hrát vyšší soutěž. Již teď mají 75 až 80 procent vítězných zápasů.


Extraliga žen


Máme jedno z nejkrásnějších mužstev. Hrají u nás zkušené hráčky Hana Bajerová, Monika Jírová dříve Šopová a Veronika Horáková dříve Holoubková. Z mladých zůstala jen Kačka Bachurová, odešla Martina Kirchmanová. Famózní formu má Monika Jírová, která udělala z posledních tří zápasů devět bodů, což je fantastické. Dana Bajerová svým charismem vnáší do mužstva energii. Veroniku Horákovou jsem ještě přemluvil, aby hrála, když se chtěla více věnovat rodině. Kačku Bachurovou hodně limitovala nemoc. Holkám jde také velmi dobře čtyřhra, ve které ještě neprohrály.
V soutěži jsou dvě mužstva, která si to rozdají jako loni o mistra republiky – Hodonín (reprezentantka Vachovcová, Číňanka a Slovenka) a Frýdlant (reprezentantky Harabášová, Štrbíková, bývalá reprezentantka a trenérka Hrachová).
Cílem je udržení v extralize, ale rádi bychom se pohybovali v klidných vodách na pátém, šestém místě. Jakmile budeme vědět, že jsme zachráněni, dáme okamžitě příležitost mladým hráčkám, aby jim to pomohlo v dalším růstu.
Poslední zápas v roce hrajeme s Havířovem, a pokud zvítězíme, skončíme po polovině soutěže na šestém místě, což by bylo výborné.


2. liga žen

Béčko žen hraje ve 2. lize ve složení Aneta a Míša Beranovy a Aneta Lajdová a je jako nováček na skvělém čtvrtém místě. Na začátku sice prohrály, protože v nové soutěži nebyly rozkoukané. Poté se ale „kously“ a začaly podávat výborné výkony.
Cílem je dostat se do play–off (pozn. do čtvrtého místa v základní části) a poté by jim pomohla Kačka Bachurová zkusit postoupit do první ligy.


Divize žen

Jasným cílem céčka žen je postoupit do druhé ligy. Divize se hraje čtyřkolově, má špatnou úroveň a jen dva, tři mančafty jsou kvalitní. Naše holky jako Stará, Keroušová a Míková soutěž přerůstají a potřebují hrát těžší zápasy, aby mohly výkonnostně růst.


Krajský přebor mužů II.

Největším problémem béčka je málo hráčů. Soutěž hrají Michal Hejný, Jan Kudrna a Luboš Pěnkava, který je mladý a zatím vyhrál jen jeden zápas. Když nehraje áčko, tak jim pomáhá Ondra Ženíšek, který uhraje pět bodů a Jarda Kerouš. Pokud nehrají, tak kluci nemají šanci.
Cílem mužstva je udržení, ale bude to těžké, padají tři týmy a teď jsou kluci v pásmu sestupu, třetí od konce. Soutěž jsme koupili a byla by hloupost, kdybychom o ni přišli.


Ostatní týmy


Máme dva mládežnické týmy céčko a déčko v okresní soutěži neregistrovaných I. Céčko hraje o první místo, a chtěli bychom, aby postoupilo do okresního přeboru.
V okresní soutěži neregistrovaných II. máme tři mančafty éčko, efko a géčko. Éčko zatím v soutěži neprohrálo. Dětí máme hodně a v mužstvech se střídají.


O klubu

Největší radost nám dělají bratři Obešlové. Frantovi vyšel úvod sezony a ze dvou turnajů byl první v Praze a druhý v Ostravě. Markovi naopak začátek nevyšel, ale v Hodoníně byl třetí. Oba hrají v reprezentaci.
Velkou radost mi dělají i mladé holky Stará, Keroušová a Míková, které jsou na předních místech v mladších žákyních. Mladší žák Luboš Pěnkava je na osmém místě v republice.
Hodně je znát pomoc nového předsedy klubu Evžena Reitschlägera, který nám pomohl financemi, vlastní energií, prací a přestupem Černého. S městem Vlašim máme také velmi dobrou spolupráci a také Středočeský kraj nám pomohl finanční dotací extraligy žen.