VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje Nejúspěšnější sportovec roku 2017!

Benešovsko – Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2017 slaví sympatické kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, ČUS, Krajského úřadu Středočeského kraje, města Benešov pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se koná už podvacáté. Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartují v Jihočeském kraji 13. prosince. Druhým v pořadí bude ve Středočeském kraji Nejúspěšnější Sportovec Benešovska 2017. Ten se koná v Benešově posedmé, tentokrát v úterý 9. ledna 2018 v Kulturním domě Karlov. Tam se budou tradičně vyhodnocovat kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let, o jejichž pořadí rozhodne odborná porota.

6.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 6.12.2017
SDÍLEJ:

Libor Podmol, motokrosový freestylista, vyhrál Sportovce Benešovska 2016. Cenu převzal jeho bratr Filip. Foto: Martin Procházka

Vyhlašovat se bude také Hvězda Deníku, o které rozhodnout jako v předchozích letech čtenáři Benešovského deníku. Stačí vyplnit originální kupony, které budou vycházet od dnešního dne až do 30. prosince 2017. Kdo bude mít nejvíc bodů, vyhrává.

Slavnostním program bude moderovat Radek Šilhan a vystoupí na něm Artisté, pool dance, mladé zpěvačky a mažoretky.

O anketě, která nejen mezi sportovci získala v uplynulých letech obrovskou popularitu, se vracíme v rozhovoru s moderátorem slavnostního večera Radkem Šilhanem. „Mám před sportovci respekt,“ říká.

Pohybujete se v prostředí sportu už pěknou řádku let. Změnila se podle vás dáma, anketa, které je letos 20?

Jako všechno za dvacet let. S trochou nadsázky je to jako s životem. Začínali jsme opatrně našlapovat a dělat první kroky v ústeckém regionu. V pubertě…

V pubertě?

Čtrnáctý a patnáctý ročník. To jsme si možná mysleli, že si můžeme dovolit všechno a expandovali zbytečně moc. Teď, když je nám společně dvacet, tak se jako každá dáma, už jen chceme líbit…..

Co vás na anketě stále baví, co vás překvapuje?

Překvapuje mě a jsem hrdý na to, že „nerotujeme“ sestavu. Šéf produkce Roman Šimon, videotechnik Vlasta Neubauer jsou s námi od začátku, jediný, koho jsme měnili, je zvukař, ten původní odešel na vlastní žádost a nynějšího Zdeňka Jeřábka už máme také osm let. A pořád se máme rádi, neumíme si zimu bez ankety představit…

Co vás naopak nebaví a mrzí?

Někdy mě mrzí, že někteří lidé z okolí sportovců přeceňují význam umístění v anketě a nedokáží si prožít radost z nominace jen proto, že soused od vedle, skončil o příčku výš. Přitom je velmi složité rozhodnout, zda je víc mistr České republiky v olympijském sportu, nebo mistr Evropy v malém odvětví.

Je důležitá součást ankety spolupráce subjektů Deník, ČUS, Krajský úřad?

Jednoznačně! Nemáme kapacitu ani schopnosti v regionech vše sledovat, lidé z Deníku a České unie sportu toto obsáhnou spolehlivě. Státní správa nám celorepublikově vytváří dobré podmínky a ve všech krajích se velmi aktivně zapojuje. Podpora hejtmanů je příkladná a velmi důležitá pro společenské vnímání této ankety.

Vcházíte osobně na pódia zaplněných sálů po celé České republice s respektem ke sportovcům, kteří mají ve svých osobních sbírkách medaile z OH, MS, ME? Vnímáte třeba i mírnou nervozitu?

S velkým respektem. Nervozitu už jsem vzhledem k dlouhověkosti tak nějak překonal, teď se vždycky strašně těším, jak se vyvíjí kariéry sportovců, kteří s anketou rostou od kategorie dětí až po Masters. Hlavně musím anketě poděkovat, je pro mě inspirací, potěšením i almou mater – čerpám z ní příběhy o sportovcích, které později využívám ve své profesi.

O čem vypovídá fakt, že Hvězda Deníku se podle hlasů čtenářů vyklube, ne vždy, ale většinou to platí, přímo z Desítky sportovců?

Čtenáři jsou prostě odborníci. Co Čech, to trenér…. Ale vážně, trochu jsme měli obavy, aby to lidi neshodili do roviny, že nechají vyhrát stopadesátikilového pravidelného návštěvníka místní hospůdky, ale to se nestalo ani jednou.

Specifickou součástí ankety je vyhlášení nejlepších sportovců s hendikepem. Co říkáte hlasům, které by rády obě části ankety sloučily?

Nemyslím si, že to je dobrý nápad. I v té vrcholné podobě olympijských her a paralympiády jsou to dvě rozdílné akce. Chovám velký respekt a úctu k lidem, kteří dřou i přes svůj hendikep. Většinou mají neskutečné sportovní srdce, ale jsou to dva odlišné sportovní světy. Tak by to mělo zůstat i v anketě. Navíc budeme mít dva vítěze a to je přece také dobré.

NOMINACE (stále se může doplňovat)

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Petr Pilát, freestyle motocross, Pyšely

Libor Podmol, freestyle motocross, Znosim

Jan Pikora, judo, SKP judo Benešov

Lukáš Sojka, shotbal, SKP Shotbal Benešov

Jiří Doubrava, nohejbal, Šacung Benešov

Alena Šilhová, sportovní střelba, SSK Benešov

Vojtěch Jonák, sportovní střelba, SSK Benešov

Petr Králíček, střelba z historických zbraní, SSK Krhanice

Pavel Pospíšil, běh, Benešovský běžecký klub

Vít Jahoda, běh, Benešovský běžecký klub

Karel Pelikán, běh, Benešovský běžecký klub

Petr Lebeda, běh, Benešovský běžecký klub

Jakub Fejtek, běh, Benešovský běžecký klub

Tomáš Pačák, běh, Benešovský běžecký klub

Lenka Křížová, běh, Benešovský běžecký klub

Jana Baštářová, běh Benešovský běžecký klub

Jiří Březina, lukostřelba, LK Votice

Kateřina Škrabánková, mažoretky, Wild Cats Benešov

David Beneš, letecký akrobat, Vlašim

DRUŽSTVA DOSPĚLÍ

Spartak Vlašim, atletika, muži

Sellier&Bellot Vlašim, fotbal

BC Benešov, basketbal muži

SKP judo Benešov, judo, muži

LEV Benešov, hokej

Rytíři Vlašim, hokej

Šacung Benešov, nohejbal

Tenisáci Benešov, futsal

Muži, shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Serhyi Shapoval a Štěpán Průcha), shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Oldřich Komárek a Lukáš Sojka)

Muži, šachy, Spartak Vlašim

Tým (šest mužů a dvě ženy), běh, Benešovský běžecký klub 

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Kristýna Pěnkavová, stolní tenis, SKST Vlašim

Eliška Hálová, basketbal, BC Benešov

Alice Přibylová, atletika, Spartak Vlašim

Šárka Hulmáková, atletika, Spartak Vlašim

Matěj Benák, judo, SKP judo Benešov

Nela Pýchová, šachy Spartak Vlašim

Jakub Vojta, šachy, Spartak Vlašim

Jakub Voříšek, šachy, Spartak Vlašim

Richard Mládek, šachy, Spartak Vlašim

Anežka Vlková, šachy, Spartak Vlašim

Vojtěch Dudek, šachy, Jawa Brodce

Daniela Radová, cyklistika, Cykloklub Benešov

Barbora Kramperová, lukostřelba, LK Votice

Zdeněk Kužel, lukostřelba, LK Votice

Matěj Špinar, lukostřelba, LK Votice

Nikola Svobodná, lukostřelba, LK Votice

Alžběta Dědová, sportovní střelba, SSK Benešov

Michal Vojtíšek, florbal, SK Florbal Benešov

Monika Hašková, florbal, SK Florbal Benešov

Rozálie Zavřelová, mažoretky, Wild Cats Benešov

Martin Kotouč, mažoretky, Wild Cats Benešov

Kateřina Birošová, mažoretky, Wild Cats Benešov

DRUŽSTVA MLÁDEŽ

Starší žákyně, atletika, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Spartak Vlašim

Starší žáci, šachy, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Jawa Brodce

Mládež (Tereza Pytlíková a Anna Matějovská), stolní tenis, SKST Vlašim.

Mladší žáci, lukostřelba, LK Votice

Mladší žákyně, lukostřelba, LK Votice

Mladší žáci mix (Zdeněk Kužel a Nikola Svobodná), lukostřelba, LK Votice

Juniorky, lukostřelba, LK Votice

Junioři mix (Barbora Kramperová a David Vítovec), lukostřelba, LK Votice 

Juniorky, florbal, SK Florbal Benešov

Dorostenci, florbal, SK Florbal Benešov

Starší žáci, nohejbal, Šacung Benešov

Dívky, florbal, ZŠ Dukelská Benešov

Autor: Pavel Šimáček

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Poštovní doručovatel 16 000 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatel/ka listovní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Jak bude vypadat váš pracovní den:, " Připravíte si obálky a balíčky tak, aby se Vám dobře roznášely., " Nezapomenete přibalit letáky a složenky., " Dojdete si k zákazníkům pro úsměv za včasné dodání., " Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život., " Doručovat budete pěšky nebo služebním automobilem., Hodíte se k nám, protože:, " jste aktivní a baví Vás procházky na čerstvém vzduchu, " si dokážete svou práci zorganizovat, " rád/a se setkáváte s lidmi, " máte minimálně výuční list, Proč pracovat právě u nás?, " Jsme sehraný tým - vše potřebné Vás naučíme., " Díky 37,5 hodinové pracovní době, ranní směně a volným víkendům Vám zbyde čas i pro Vás., " Volno si užijete i o 5týdenní dovolené., " Máme pro Vás i další benefity (stravenky v hodnotě 70 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj.)., " Dostanete od nás pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na neurčito, " Spolupracovat můžeme i formou brigády., , První kontakt telefonicky 8-15 hodin pondělí až pátek. Pracoviště: Česká pošta s.p. depo, Pod Lihovarem, č.p. 2348, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Lenka Barková, +420 730 583 025.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 120 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři 13 500 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři ve slévárnách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Týnec, Formíř: příprava očištění a připevnění modelového zařízení a formovacími kolíky na stroj složení vrchní části formy a spojení obou částí formy C sponou nebo prostředkem. Jádrař/ka: příprava jaderníku( kontrola stavu, čistoty a kompletace), kontrola apretace a uskladnění jádra na přepravní plošinu, manipulace s předměty do 15 kg. Žádáme osoby s VTR., První kontakt úterý nebo čtvrtek 10,00 - 13,00 hodin v kanceláři společnosti Sokolovská 902/240, Praha9 - Libeň. Pracoviště: Asako group s.r.o. - týnec, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Krzysztof Antczak, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka v ubytovacím zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Tvoršovice, Úklid hotelových pokojů a společenský prostorů. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Golf konopiště a.s., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Milan Sojka/ MUDr. Stanislav Beran, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT