VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje Nejúspěšnější sportovec roku 2017!

Benešovsko – Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2017 slaví sympatické kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, ČUS, Krajského úřadu Středočeského kraje, města Benešov pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se koná už podvacáté. Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartují v Jihočeském kraji 13. prosince. Druhým v pořadí bude ve Středočeském kraji Nejúspěšnější Sportovec Benešovska 2017. Ten se koná v Benešově posedmé, tentokrát v úterý 9. ledna 2018 v Kulturním domě Karlov. Tam se budou tradičně vyhodnocovat kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let, o jejichž pořadí rozhodne odborná porota.

6.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 6.12.2017
SDÍLEJ:

Libor Podmol, motokrosový freestylista, vyhrál Sportovce Benešovska 2016. Cenu převzal jeho bratr Filip. Foto: Martin Procházka

Vyhlašovat se bude také Hvězda Deníku, o které rozhodnout jako v předchozích letech čtenáři Benešovského deníku. Stačí vyplnit originální kupony, které budou vycházet od dnešního dne až do 30. prosince 2017. Kdo bude mít nejvíc bodů, vyhrává.

Slavnostním program bude moderovat Radek Šilhan a vystoupí na něm Artisté, pool dance, mladé zpěvačky a mažoretky.

O anketě, která nejen mezi sportovci získala v uplynulých letech obrovskou popularitu, se vracíme v rozhovoru s moderátorem slavnostního večera Radkem Šilhanem. „Mám před sportovci respekt,“ říká.

Pohybujete se v prostředí sportu už pěknou řádku let. Změnila se podle vás dáma, anketa, které je letos 20?

Jako všechno za dvacet let. S trochou nadsázky je to jako s životem. Začínali jsme opatrně našlapovat a dělat první kroky v ústeckém regionu. V pubertě…

V pubertě?

Čtrnáctý a patnáctý ročník. To jsme si možná mysleli, že si můžeme dovolit všechno a expandovali zbytečně moc. Teď, když je nám společně dvacet, tak se jako každá dáma, už jen chceme líbit…..

Co vás na anketě stále baví, co vás překvapuje?

Překvapuje mě a jsem hrdý na to, že „nerotujeme“ sestavu. Šéf produkce Roman Šimon, videotechnik Vlasta Neubauer jsou s námi od začátku, jediný, koho jsme měnili, je zvukař, ten původní odešel na vlastní žádost a nynějšího Zdeňka Jeřábka už máme také osm let. A pořád se máme rádi, neumíme si zimu bez ankety představit…

Co vás naopak nebaví a mrzí?

Někdy mě mrzí, že někteří lidé z okolí sportovců přeceňují význam umístění v anketě a nedokáží si prožít radost z nominace jen proto, že soused od vedle, skončil o příčku výš. Přitom je velmi složité rozhodnout, zda je víc mistr České republiky v olympijském sportu, nebo mistr Evropy v malém odvětví.

Je důležitá součást ankety spolupráce subjektů Deník, ČUS, Krajský úřad?

Jednoznačně! Nemáme kapacitu ani schopnosti v regionech vše sledovat, lidé z Deníku a České unie sportu toto obsáhnou spolehlivě. Státní správa nám celorepublikově vytváří dobré podmínky a ve všech krajích se velmi aktivně zapojuje. Podpora hejtmanů je příkladná a velmi důležitá pro společenské vnímání této ankety.

Vcházíte osobně na pódia zaplněných sálů po celé České republice s respektem ke sportovcům, kteří mají ve svých osobních sbírkách medaile z OH, MS, ME? Vnímáte třeba i mírnou nervozitu?

S velkým respektem. Nervozitu už jsem vzhledem k dlouhověkosti tak nějak překonal, teď se vždycky strašně těším, jak se vyvíjí kariéry sportovců, kteří s anketou rostou od kategorie dětí až po Masters. Hlavně musím anketě poděkovat, je pro mě inspirací, potěšením i almou mater – čerpám z ní příběhy o sportovcích, které později využívám ve své profesi.

O čem vypovídá fakt, že Hvězda Deníku se podle hlasů čtenářů vyklube, ne vždy, ale většinou to platí, přímo z Desítky sportovců?

Čtenáři jsou prostě odborníci. Co Čech, to trenér…. Ale vážně, trochu jsme měli obavy, aby to lidi neshodili do roviny, že nechají vyhrát stopadesátikilového pravidelného návštěvníka místní hospůdky, ale to se nestalo ani jednou.

Specifickou součástí ankety je vyhlášení nejlepších sportovců s hendikepem. Co říkáte hlasům, které by rády obě části ankety sloučily?

Nemyslím si, že to je dobrý nápad. I v té vrcholné podobě olympijských her a paralympiády jsou to dvě rozdílné akce. Chovám velký respekt a úctu k lidem, kteří dřou i přes svůj hendikep. Většinou mají neskutečné sportovní srdce, ale jsou to dva odlišné sportovní světy. Tak by to mělo zůstat i v anketě. Navíc budeme mít dva vítěze a to je přece také dobré.

NOMINACE (stále se může doplňovat)

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Petr Pilát, freestyle motocross, Pyšely

Libor Podmol, freestyle motocross, Znosim

Jan Pikora, judo, SKP judo Benešov

Lukáš Sojka, shotbal, SKP Shotbal Benešov

Jiří Doubrava, nohejbal, Šacung Benešov

Alena Šilhová, sportovní střelba, SSK Benešov

Vojtěch Jonák, sportovní střelba, SSK Benešov

Petr Králíček, střelba z historických zbraní, SSK Krhanice

Pavel Pospíšil, běh, Benešovský běžecký klub

Vít Jahoda, běh, Benešovský běžecký klub

Karel Pelikán, běh, Benešovský běžecký klub

Petr Lebeda, běh, Benešovský běžecký klub

Jakub Fejtek, běh, Benešovský běžecký klub

Tomáš Pačák, běh, Benešovský běžecký klub

Lenka Křížová, běh, Benešovský běžecký klub

Jana Baštářová, běh Benešovský běžecký klub

Jiří Březina, lukostřelba, LK Votice

Kateřina Škrabánková, mažoretky, Wild Cats Benešov

David Beneš, letecký akrobat, Vlašim

DRUŽSTVA DOSPĚLÍ

Spartak Vlašim, atletika, muži

Sellier&Bellot Vlašim, fotbal

BC Benešov, basketbal muži

SKP judo Benešov, judo, muži

LEV Benešov, hokej

Rytíři Vlašim, hokej

Šacung Benešov, nohejbal

Tenisáci Benešov, futsal

Muži, shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Serhyi Shapoval a Štěpán Průcha), shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Oldřich Komárek a Lukáš Sojka)

Muži, šachy, Spartak Vlašim

Tým (šest mužů a dvě ženy), běh, Benešovský běžecký klub 

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Kristýna Pěnkavová, stolní tenis, SKST Vlašim

Eliška Hálová, basketbal, BC Benešov

Alice Přibylová, atletika, Spartak Vlašim

Šárka Hulmáková, atletika, Spartak Vlašim

Matěj Benák, judo, SKP judo Benešov

Nela Pýchová, šachy Spartak Vlašim

Jakub Vojta, šachy, Spartak Vlašim

Jakub Voříšek, šachy, Spartak Vlašim

Richard Mládek, šachy, Spartak Vlašim

Anežka Vlková, šachy, Spartak Vlašim

Vojtěch Dudek, šachy, Jawa Brodce

Daniela Radová, cyklistika, Cykloklub Benešov

Barbora Kramperová, lukostřelba, LK Votice

Zdeněk Kužel, lukostřelba, LK Votice

Matěj Špinar, lukostřelba, LK Votice

Nikola Svobodná, lukostřelba, LK Votice

Alžběta Dědová, sportovní střelba, SSK Benešov

Michal Vojtíšek, florbal, SK Florbal Benešov

Monika Hašková, florbal, SK Florbal Benešov

Rozálie Zavřelová, mažoretky, Wild Cats Benešov

Martin Kotouč, mažoretky, Wild Cats Benešov

Kateřina Birošová, mažoretky, Wild Cats Benešov

DRUŽSTVA MLÁDEŽ

Starší žákyně, atletika, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Spartak Vlašim

Starší žáci, šachy, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Jawa Brodce

Mládež (Tereza Pytlíková a Anna Matějovská), stolní tenis, SKST Vlašim.

Mladší žáci, lukostřelba, LK Votice

Mladší žákyně, lukostřelba, LK Votice

Mladší žáci mix (Zdeněk Kužel a Nikola Svobodná), lukostřelba, LK Votice

Juniorky, lukostřelba, LK Votice

Junioři mix (Barbora Kramperová a David Vítovec), lukostřelba, LK Votice 

Juniorky, florbal, SK Florbal Benešov

Dorostenci, florbal, SK Florbal Benešov

Starší žáci, nohejbal, Šacung Benešov

Dívky, florbal, ZŠ Dukelská Benešov

Autor: Pavel Šimáček

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 22 000 Kč Obsluha jeřábů jeřábník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Čerčany, Požadujeme platný průkaz jeřábníka, Podnikové stravování, 25 dnů dovolené, stravenky, První kontakt telefonicky všední den 6-14,30 nebo e-mailem.. Pracoviště: Žpsv a.s., Za tratí, č.p. 369, 257 22 Čerčany. Informace: Jitka Kostková, +420 317 477 100. Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě ostatní 13 350 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě ostatní pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13350 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště: Sázava, § 92. Pracoviště: Odv-invest s.r.o.., Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Oleksandr Lembak, +420 774 097 206. Výroba - Pracovníci s odpady Manipulační dělník do spalovny 15 000 Kč Pracovníci s odpady Manipulační dělník do spalovny odpadů. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínka řp. skup. B!, Nabízíme: adekvátní mzdové ohodnocení, 25 dní dovolené + 2 dny zdravotního volna, podnikové stravování,penzijní připojištění po 1 roce práce, kulturní akce, další podnikové benefity, Kontaktovat můžete vedoucího pracovníka pana Slepičku, 317 756 264 (374). Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Hotelová pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Dvůr Semtín, Farma Čapí hnízdo., Do týmu našeho hotelu hledáme hotelovou pokojskou. Náplň práce: úklid hotelových pokojů a společných prostor. Nabízíme práci v příjemném prostředí, mladý kolektiv, zaměstnanecké benefity. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Imoba, a.s. farma čapí hnízdo, 257 53 Vrchotovy Janovice. Informace: Jan Gavenda, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Překvapení. Šachisté Lysé nad Labem porazili Novoborský ŠK, ten padl po devíti letech. Nad šachovnicí jsou zamyšlení lyský Tamir Nabaty (vlevo) a David Navara.

Don Giovanni se nestačil divit, Lysá šokovala jasného favorita

Kelti Nové Strašecí.

Kelti si zahrají proti poválečným mistrům

Nohejbalovou sezonu uzavře Poslední smeč

Praha - Soutěžní sezóna 2018 zavírá brány. V nohejbalu dává za sezonou definitivní razítko mezinárodní turnaj Poslední smeč, nejprestižnější halová akce roku mužské kategorie. Letos pražská akce zapisuje o víkendu 8. a 9. prosince už 33. ročník konání.

Šachový velmistr Jansa se stal mistrem světa v 76 letech

Lysá nad Labem - Jsou sporty, ve kterých se stanete mistrem světa v sedmnácti, jsou další, ve kterých to dokážete v jednadvaceti a v některých si počkáte do šestatřiceti. Ale stát se mistrem světa v 76. letech? Říkáte: Nemožné! Kdepak! V šachu se vám to klidně může stát.

Tisem nasázela jedenáctku

Neveklov - O prvním adventním víkendu propuklo za zvuku vánočních koled druhé turnajové kolo okresního přeboru futsalu. Nejlépe z hrajících týmů vyšla Tisem, která nejprve porazila Mrač, když ještě nastřelila dvakrát tyč. Ve druhém zápase nadělila dvouciferný debakl Eltsenu.

Zruč nad Sázavou bude hostit atraktivní finále futsalového poháru

Zruč nad Sázavou - Futsalisté ze středních Čech a fanoušci tohoto sportu mají jedinečnou možnost vidět ten nejlepší futsal na vlastní oči přímo ve svém regionu. AC Sparta Praha si totiž pro svůj domácí zápas finále Poháru FAČR vybrala halu ve Zruči nad Sázavou. Utkání proti desetinásobnému šampionovi poháru Chrudimi začne v úterý 11. prosince v 18.10 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT