VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje Nejúspěšnější sportovec roku 2017!

Benešovsko – Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2017 slaví sympatické kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, ČUS, Krajského úřadu Středočeského kraje, města Benešov pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se koná už podvacáté. Série slavnostních vyhlášení tradičně odstartují v Jihočeském kraji 13. prosince. Druhým v pořadí bude ve Středočeském kraji Nejúspěšnější Sportovec Benešovska 2017. Ten se koná v Benešově posedmé, tentokrát v úterý 9. ledna 2018 v Kulturním domě Karlov. Tam se budou tradičně vyhodnocovat kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let, o jejichž pořadí rozhodne odborná porota.

6.12.2017 AKTUALIZOVÁNO 6.12.2017
SDÍLEJ:

Libor Podmol, motokrosový freestylista, vyhrál Sportovce Benešovska 2016. Cenu převzal jeho bratr Filip. Foto: Martin Procházka

Vyhlašovat se bude také Hvězda Deníku, o které rozhodnout jako v předchozích letech čtenáři Benešovského deníku. Stačí vyplnit originální kupony, které budou vycházet od dnešního dne až do 30. prosince 2017. Kdo bude mít nejvíc bodů, vyhrává.

Slavnostním program bude moderovat Radek Šilhan a vystoupí na něm Artisté, pool dance, mladé zpěvačky a mažoretky.

O anketě, která nejen mezi sportovci získala v uplynulých letech obrovskou popularitu, se vracíme v rozhovoru s moderátorem slavnostního večera Radkem Šilhanem. „Mám před sportovci respekt,“ říká.

Pohybujete se v prostředí sportu už pěknou řádku let. Změnila se podle vás dáma, anketa, které je letos 20?

Jako všechno za dvacet let. S trochou nadsázky je to jako s životem. Začínali jsme opatrně našlapovat a dělat první kroky v ústeckém regionu. V pubertě…

V pubertě?

Čtrnáctý a patnáctý ročník. To jsme si možná mysleli, že si můžeme dovolit všechno a expandovali zbytečně moc. Teď, když je nám společně dvacet, tak se jako každá dáma, už jen chceme líbit…..

Co vás na anketě stále baví, co vás překvapuje?

Překvapuje mě a jsem hrdý na to, že „nerotujeme“ sestavu. Šéf produkce Roman Šimon, videotechnik Vlasta Neubauer jsou s námi od začátku, jediný, koho jsme měnili, je zvukař, ten původní odešel na vlastní žádost a nynějšího Zdeňka Jeřábka už máme také osm let. A pořád se máme rádi, neumíme si zimu bez ankety představit…

Co vás naopak nebaví a mrzí?

Někdy mě mrzí, že někteří lidé z okolí sportovců přeceňují význam umístění v anketě a nedokáží si prožít radost z nominace jen proto, že soused od vedle, skončil o příčku výš. Přitom je velmi složité rozhodnout, zda je víc mistr České republiky v olympijském sportu, nebo mistr Evropy v malém odvětví.

Je důležitá součást ankety spolupráce subjektů Deník, ČUS, Krajský úřad?

Jednoznačně! Nemáme kapacitu ani schopnosti v regionech vše sledovat, lidé z Deníku a České unie sportu toto obsáhnou spolehlivě. Státní správa nám celorepublikově vytváří dobré podmínky a ve všech krajích se velmi aktivně zapojuje. Podpora hejtmanů je příkladná a velmi důležitá pro společenské vnímání této ankety.

Vcházíte osobně na pódia zaplněných sálů po celé České republice s respektem ke sportovcům, kteří mají ve svých osobních sbírkách medaile z OH, MS, ME? Vnímáte třeba i mírnou nervozitu?

S velkým respektem. Nervozitu už jsem vzhledem k dlouhověkosti tak nějak překonal, teď se vždycky strašně těším, jak se vyvíjí kariéry sportovců, kteří s anketou rostou od kategorie dětí až po Masters. Hlavně musím anketě poděkovat, je pro mě inspirací, potěšením i almou mater – čerpám z ní příběhy o sportovcích, které později využívám ve své profesi.

O čem vypovídá fakt, že Hvězda Deníku se podle hlasů čtenářů vyklube, ne vždy, ale většinou to platí, přímo z Desítky sportovců?

Čtenáři jsou prostě odborníci. Co Čech, to trenér…. Ale vážně, trochu jsme měli obavy, aby to lidi neshodili do roviny, že nechají vyhrát stopadesátikilového pravidelného návštěvníka místní hospůdky, ale to se nestalo ani jednou.

Specifickou součástí ankety je vyhlášení nejlepších sportovců s hendikepem. Co říkáte hlasům, které by rády obě části ankety sloučily?

Nemyslím si, že to je dobrý nápad. I v té vrcholné podobě olympijských her a paralympiády jsou to dvě rozdílné akce. Chovám velký respekt a úctu k lidem, kteří dřou i přes svůj hendikep. Většinou mají neskutečné sportovní srdce, ale jsou to dva odlišné sportovní světy. Tak by to mělo zůstat i v anketě. Navíc budeme mít dva vítěze a to je přece také dobré.

NOMINACE (stále se může doplňovat)

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Petr Pilát, freestyle motocross, Pyšely

Libor Podmol, freestyle motocross, Znosim

Jan Pikora, judo, SKP judo Benešov

Lukáš Sojka, shotbal, SKP Shotbal Benešov

Jiří Doubrava, nohejbal, Šacung Benešov

Alena Šilhová, sportovní střelba, SSK Benešov

Vojtěch Jonák, sportovní střelba, SSK Benešov

Petr Králíček, střelba z historických zbraní, SSK Krhanice

Pavel Pospíšil, běh, Benešovský běžecký klub

Vít Jahoda, běh, Benešovský běžecký klub

Karel Pelikán, běh, Benešovský běžecký klub

Petr Lebeda, běh, Benešovský běžecký klub

Jakub Fejtek, běh, Benešovský běžecký klub

Tomáš Pačák, běh, Benešovský běžecký klub

Lenka Křížová, běh, Benešovský běžecký klub

Jana Baštářová, běh Benešovský běžecký klub

Jiří Březina, lukostřelba, LK Votice

Kateřina Škrabánková, mažoretky, Wild Cats Benešov

David Beneš, letecký akrobat, Vlašim

DRUŽSTVA DOSPĚLÍ

Spartak Vlašim, atletika, muži

Sellier&Bellot Vlašim, fotbal

BC Benešov, basketbal muži

SKP judo Benešov, judo, muži

LEV Benešov, hokej

Rytíři Vlašim, hokej

Šacung Benešov, nohejbal

Tenisáci Benešov, futsal

Muži, shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Serhyi Shapoval a Štěpán Průcha), shotbal, SK Shotbal Benešov

Muži (Oldřich Komárek a Lukáš Sojka)

Muži, šachy, Spartak Vlašim

Tým (šest mužů a dvě ženy), běh, Benešovský běžecký klub 

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Kristýna Pěnkavová, stolní tenis, SKST Vlašim

Eliška Hálová, basketbal, BC Benešov

Alice Přibylová, atletika, Spartak Vlašim

Šárka Hulmáková, atletika, Spartak Vlašim

Matěj Benák, judo, SKP judo Benešov

Nela Pýchová, šachy Spartak Vlašim

Jakub Vojta, šachy, Spartak Vlašim

Jakub Voříšek, šachy, Spartak Vlašim

Richard Mládek, šachy, Spartak Vlašim

Anežka Vlková, šachy, Spartak Vlašim

Vojtěch Dudek, šachy, Jawa Brodce

Daniela Radová, cyklistika, Cykloklub Benešov

Barbora Kramperová, lukostřelba, LK Votice

Zdeněk Kužel, lukostřelba, LK Votice

Matěj Špinar, lukostřelba, LK Votice

Nikola Svobodná, lukostřelba, LK Votice

Alžběta Dědová, sportovní střelba, SSK Benešov

Michal Vojtíšek, florbal, SK Florbal Benešov

Monika Hašková, florbal, SK Florbal Benešov

Rozálie Zavřelová, mažoretky, Wild Cats Benešov

Martin Kotouč, mažoretky, Wild Cats Benešov

Kateřina Birošová, mažoretky, Wild Cats Benešov

DRUŽSTVA MLÁDEŽ

Starší žákyně, atletika, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Spartak Vlašim

Starší žáci, šachy, Spartak Vlašim

Mládež, šachy, Jawa Brodce

Mládež (Tereza Pytlíková a Anna Matějovská), stolní tenis, SKST Vlašim.

Mladší žáci, lukostřelba, LK Votice

Mladší žákyně, lukostřelba, LK Votice

Mladší žáci mix (Zdeněk Kužel a Nikola Svobodná), lukostřelba, LK Votice

Juniorky, lukostřelba, LK Votice

Junioři mix (Barbora Kramperová a David Vítovec), lukostřelba, LK Votice 

Juniorky, florbal, SK Florbal Benešov

Dorostenci, florbal, SK Florbal Benešov

Starší žáci, nohejbal, Šacung Benešov

Dívky, florbal, ZŠ Dukelská Benešov

Autor: Pavel Šimáček

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník22 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Operátor skladu - skladník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Trhový Štěpánov, Náplň práce:-naskladnění a vyskladnění zboží-příjem a kontrola zboží, kompletace objednávek-práce s manipulační technikou.Požadavky : dobrý zdravotní stav, způsobilost pro práci s potravinami, znalost práce s manipulační technikou výhodou. Výhody: nákup kuřecího masa za zvýhodněné ceny, zaměstnanecké poukázky na nákup v prodejnách RABBIT, zvýhodněné firemní půjčky. Volat 8-17 hod.. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. nádražní, Nádražní, č.p. 401, 257 63 Trhový Štěpánov. Informace: Opatrná, +420 318 922 123.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Operátor skladu - skladník do skladu mraženého zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Trhový Štěpánov, Náplň práce:-naskladnění a vyskladnění zboží-příjem a kontrola zboží, kompletace objednávek-práce s manipulační technikou.Požadavky : dobrý zdravotní stav, způsobilost pro práci s potravinami, znalost práce s manipulační technikou výhodou.Práce fyzicky náročná v chladném prostředí. Výhody: nákup kuřecího masa za zvýhodněné ceny, zaměstnanecké poukázky na nákup v prodejnách RABBIT, zvýhodněné firemní půjčky. Volat 8-17 hod.. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. nádražní, Nádražní, č.p. 401, 257 63 Trhový Štěpánov. Informace: Opatrná, +420 318 922 123.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce14 900 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka - pokladní Benešov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov - Pražská ulice., doplňování zboží, práce v obslužném úseku uzenin, lahůdek, pokladna, praxe v oboru vítána, sobotní prodej. Vyučení v oboru není podmínku.. Pracoviště: Jednota benešov, družstvo., Jiřího Horáka, č.p. 1667, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Markéta Husmanová, +420 736 621 058.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Strážný18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pracoviště: Benešov, prodejna LIDL, KAUFLAND, NEJDŘÍVE NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT , příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, praxe výhodou není však podmínkou. Pracoviště: Pharm invest s.r.o., benešov, Červené Vršky, č.p. 2179, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Šromová, +420 731 988 699.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Votický úřad opět otevřou o víkendu

Zlatá Ester Ledecká
7

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Adéla Gondíková a Jiří Langmajer zazáří v Benešově

Benešov – Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka. To jsou hlavní klady divadelní hry Ani za milion!, kterou v pondělí uvede v benešovském Městském divadle Na Poště pražské Divadlo v Rytířské.

KRÁTCE: Šíření WiFi signálu ze střech městských objektů pokračuje

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Studenti z vlašimské akademie umí nejen šprtat

Vlašim – Odlehčit studentům školní zátěž a utužit kolektiv se rozhodli učitelé tělocviku v Obchodní akademii Vlašim. V rámci svátku všech zamilovaných připravili turnaj v nohejbalu. Zúčastnilo se ho devět tříčlenných družstev žáků a jeden tým učitelů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT