BA Sparta Praha - BC Benešov 65:78

V prvním hracím období se hrál pohledný basketbal na obou stranách, ale jen v útoku, obrany měly den otevřených dveří, čemuž odpovídalo skóre 22:23. Trend pokračoval až do 15. minuty. Poté však hostující hráčky přece jen zabraly v obranné fázi a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Do konce čtvrtiny nedovolily domácím klidný útok a sami po získaných míčích nemilosrdně trestaly (2:13) a tak položily základ k úspěchu v zápase. Ve třetí čtvrtině se obrázek hry nezměnil, Benešačky pokračovaly ve velmi dobrém výkonu a vedení navýšily o další čtyři body (50:64). V poslední části hry domácí děvčata zabrala a ve 36. minutě, po úspěšné tříbodové střele Polákové dokázala snížit na rozdíl šesti bodů. Jenže hostující Votrubová zchladila domácí chuť na zvrat tříbodovým košem a definitivně tak srazila Spartu do kolen. V závěru již Benešačky kralovaly.

„Před zápasem jsme vůbec netušili, kdo proti nám nastoupí. Naše obavy se potvrdily. U domácích bylo několik holek hrajících také extraligovou soutěž, což bylo znát. Holky však musíme pochválit za to, jak se s tím dokázaly vypořádat. Odehráli jsme opět jedno z těch velmi dobrých utkání. Pozitivem bylo, že ať šel na hřiště kdokoliv, tak okamžitě zapadl do hry, a tím jsme dokázali udržovat vysokou kvalitu hry. Stínem bylo jen rozhodování zápasu pány rozhodčími, kteří zápas nezvládali na obě strany a nenechali hrát holky basket,“ našla vadu na kráse benešovská trenérka Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Michaela Mazurová 20, Martina Mazurová 12, Landová 11, Strnadová 11, Platilová 10, Votrubová 5, Mašková 5, Včeláková 4. Trojky: 4:4. Trestné hody: 25/15:14/10. Čtvrtiny: 22:23, 13:22, 15:19, 15:14.

SK Aritma Praha - BC Benešov 61:56

Zápas byl soubojem druhého a třetího celku tabulky. Očekával se vyrovnaný souboj, i když mírnou výhodu přece jen měla Aritma, která v sobotu nehrála. V úvodní čtvrtině se čekala vyčkávací bitva, ovšem nebylo tomu tak. Benešačky nastoupily jako Šípkové Růženky a domácí si na palubovce dělala co chtěla. Ve čtvrté minutě byl již stav 12:4 a domácí hráčky byly k nezastavení. Ani oddechový čas Benešova Aritmu nezatavil a na konci čtvrtiny svítil na ukazateli stav 23:8. Domácí děvčata pokračovala v tlaku i na začátku druhého hracího období a ve 13. minutě vedla již o devatenáct bodů. Hosté si vzali druhý oddechový čas, který Benešačky konečně probudil. Do konce čtvrtiny přišla bodová smršť hostujících děvčat, které do poločasu po heroickém výkonu vyrovnaly. Jenže po přestávce se vrátily Benešačky k výkonu z první čtvrtiny, hrály velmi složitě, zatímco domácí hráčky dosahovaly laciných bodů. Třetí čtvrtina tak rozhodla o osudu utkání. Do posledního hracího období nastupovala Benešovská děvčata se ztrátou osmi bodů. A proti dobře hrajícím Pražankám bylo velice těžkým úkolem ztrátu zlikvidovat. Nesložily však zbraně a trpělivou hrou se dostaly až na rozdíl jednoho bodu. V posledních dvou minutách ale již neměly síly na dokončení zvratu, a tak Aritma šťastně zvítězila. Benešovské hráčky si tak připsaly druhou porážku v soutěži.

„V neděli nás čekalo další těžké utkání, což se do puntíku potvrdilo. Vstup do zápasu a vlastně celých šestnáct minut to vypadalo, jako když se holky vidí poprvé. První čtvrtku domácí zaslouženě vyhráli vysokým rozdílem. Holky hrály velice špatně a vůbec nedodržely stanovenou taktiku. Ve druhé čtvrtině se obdivuhodně zvedly a dokázaly během sedmi minut zlikvidovat téměř dvacetibodový rozdíl. Jenže třetí čtvrtka vrátila zápas do kolejí prvního hracího období a v poslední čtvrtině jsme již neměli síly na zvrat. Ovšem je nutno podotknout, že v poslední čtvrtině se o to také zasloužili oba rozhodčí, kteří v žádném případě neměřili stejně. Pokud takto vypjaté závěry nezvládnou, tak nemá cenu aby pískali. I když nám samozřejmě utkání neprohráli. To jsme si prohráli velice špatným výkonem v první a třetí části hry,“ nesvalovala trenérka Benešova Ludmila Mazurová vinu druhé prohry v soutěži jen na muže s píšťalkou, kteří se v zápase nevyznamenali.

Body Benešova: Strnadová 16, Mašková 11, Michaela Mazurová 9, Landová 8, Martina Mazurová 8, Votrubová 2, Platilová 2. Trojky: 1:4. Trestné hody: 17/14:9/8. Čtvrtiny: 23:8, 8:23, 16:8, 14:17.

JIŘÍ MAZUR