KVĚTEN

V zámeckém parku v Konopišti se uskutečnil první evropský turnaj série Disc Golf World Tour 2016. Vítězem čtyřdenního discgolfového klání (hod speciálním talířem do košů) se stal Simon Lizotte z Německa.

Na Mistrovství České republiky mládeže v Čeladné se stolním tenistkám Vlašimi zadařilo. V dorostenkách získala Tereza Pytlíková bronz, v mixech se podobného úspěchu dočkala Anna Matějovská s Vojtěchem Rozinkem z Havířova a Pytlíková s Radimem Bako z Lanškrouna.

Ve střelbě z historických zbraní se umístil Karel Langer z SSK Krhanice na bronzové pozici na Grand Prix Rakouska v disciplíně perkusní pistole Tanzutsu.

Jonák Vojtěch z SSK Benešov si vystřílel druhé místo v poháru Českého střeleckého svazu ve Vzduchové pistoli 40 ran.

Sedmnáctiletý vlašimský šachistka Jiří Rýdl skončil na Mistrovství České republiky mezi velmistry na skvělém desátém místě.

Rychlonohý záložník Ondřej Průcha ukončil ve 32 letech fotbalovou kariéru ve Vlašimi i kvůli práci. „Léta člověk nezastaví, a když skoro deset let střídáte práci s vrcholovým sportem, tak už vám pomalu dochází šťáva v motoru," dodal k odchodu.

Motokrosový freestylista Petr Pilát skončil čtvrtý na závodech Mistrovství Evropy v německém Mannheimu a byl rád, že odjel zdravý, když se mu nepovedl trik Capitan Pilat Flip.

Benešovské družstvo starších žákyň neobhájilo bronz z loňského roku judistek a skončilo na mistrovství republiky na čtvrté pozici.
V krajském fotbalovém finále okresních výběrů zvítězila celkově jedenáctka Benešova.

Jedenáctka běžců Benešovska skončila na osmém místě v extrémním štafetovém závodě Vltava Run, který měřil 360 kilometrů.
Fotbalisté Vlašimi ukončili sezonu na osmém místě.

ČERVEN

Freestylový motokrosař Libor Podmol vyhrál v texaském Austinu skok do výšky na X-Games, olympiádě extrémních sportů. Přeskočil, stejně jako Australan Jarryd McNeil, laťku ve výšce 33 stop (10,058 metru). „Je to paráda. Jsem moc rád, že jsem vybojoval první zlatou medaili na americké půdě," radoval se Libor Podmol.

Vlašimští starší žáci skončili na Mistrovství České republiky v Zaječicích v šachu na čtvrté příčce, kam spadli po poslední remíze s Poličkou. Pokud by zápas vyhráli, stali by se mistry republiky.

Za fotbalisty Poříčí nad Sázavou nastoupil v krajském přeboru proti Rejšicím bavič, režisér, moderátor a herec Jakub Kohák. Ten ale s bývalým reprezentantem a v současnosti vedoucím mužstva Slavie Praha Stanislavem Vlčkem a spoluhráči, neodvrátil porážku 1:4. „Utkání se mi líbilo, ale bylo strašně rychlý. Moc jsem si nekop a běhal bez míče," povzdechl si Kohák po necelé hodině hry, kterou strávil na hřišti.

Fotbalisté Benešova si zahráli přátelské utkání se Slavií Praha (1:4). Zápas navštívila tisícovka diváků.

Sportovní střelec SSK Benešov Vojtěch Jonák skončil druhý na Letní olympiádě dětí a mládeže ve Vzduchové pistoli 40 ran.

Mladíci benešovského Šacungu Petr Chejn a Štěpán Krunert, skončili druzí na dorosteneckém Mistrovství České republiky dvojic v nohejbale ve Zvěrkovicích.

Fotbalisté Benešova zakončili sezonu v ČFL na 13. místě a trenér Luboš Zákostelský u týmu po třech letech skončil.

Fotbalisté Poříčí nad Sázavou skončili jako nováček krajského přeboru na čtvrté pozici. V I. A třídě zakončily Votice sezonu na páté příčce a Nespeky na deváté. Vítězem I. B třídy skupiny D se stal Divišov, který postoupil do I. A třídy. Čtvrté skončily Teplýšovice, pátý Týnec nad Sázavou, devátý Jankov, jedenácté Miřetice, dvanáctá Kondrac, sestoupily týmy Struhařova a Zdislavic. Ve skupině E skončil na bronzové pozici Sedlec-Prčice. Okresním přeborníkem se stal Neveklov, druhé skončily Maršovice, obě mužstva postoupila do I. B třídy.

V Tip lize Benešovského deníku vyhrál Ivan Vondrák ze Lbosína a získal sud piva Ferdinand Benešov.

Bývalý fotbalový reprezentant, skvělý záložník a stříbrný z Mistrovství Evropy 1996, Martin Frýdek, pobesedoval s fanoušky ve Fortuna baru v Benešově při zápase Mistrovství Evropy mezi Českou republikou a Tureckem 0:2.

Hokejista Michal Řepík ukázal ve Vlašimi pohár pro mistra ligy, který získal s Libercem.

Vítězem okresního fotbalového poháru se stalo béčko Nespek, které ve finále porazilo Chotýšany 5:3.

Vlašim začala přípravu na novou druholigovou sezonu, v prvním utkání porazila ČAFC (hráči bez angažmá) 1:0, následně potrápila mistra ligy z Plzně (3:5).

ČERVENEC

Sportovní střelci SSK Benešov Alena Šilhová a Vojtěch Jonák skončili třetí na Českém poháru talentované mládeže ve Vzduchové pistoli 40 ran.
Fotbalisté Vlašimi v přípravě porazili ligovou Příbram 3:0, juniorku Liberce 4:0, Benešov 4:0, Kolín 6:2, Jirny 5:1, juniorku Sparty Praha 6:1, Meteor Praha 4:0, remizovali s Duklou Praha 1:1, prohráli s juniorkou Slavie Praha 1:2, Táborskem 1:2 a na turnaji v Počátkách skončili čtvrtí (Varnsdorf 1:2, Táborsko 1:2).

Třetiligoví fotbalisté Benešova vstoupili do letní přípravy pod novým trenérem Kamilem Kulhavým a asistentem Pavlem Šimáčkem. V přípravných zápasech vyhráli nad juniorkami Mladé Boleslavi 4:2 a Bohemians 1905 4:0, Chrastavou 5:1, Tatranem Rakovník 2:1 a Motorletem Praha 3:1, prohráli s Vlašimí 0:4 a Žižkovem 1:5.

Motokrosový freestylista Libor Podmol byl nejlepším Evropanem na premiérovém ročníku Nitro World Games v Salt Lake City, celkově skončil šestý.
Střelec z historických zbraní Karel Langer z SSK Krhanice skončil na druhém místě na Mistrovství České republiky v Uherském Ostrohu v disciplíně doutnáková pistole Tanzutsu.

Čtyři okresní týmy v krajských a vyšších soutěžích změnily před novou sezonou trenéry. V Poříčí nad Sázavou (Krajský přebor) přišel Libor Pala za Pavla Šimáčka, v Nespekách (I. A třída) skončil Václav Knížek a na jeho místo nastoupil Jiří Maršoun, v Týnci nad Sázavou (I. B třída) Miroslav Bubeník vyměnil Radka Skálu a v Sedlci-Prčici skončil Miroslav Rybka a na lavičce ho vystřídal Jindřich Jirousek.

Nohejbalisté Šacungu Benešov (Doubrava, Kadeřábek, Stejskal) obhájili prvenství na nejstarším, 55. ročníku, Šacung cupu.

Freestylový motokrosař Petr Pilát uskutečnil již 11. ročník Pilníkova pozdního odpoledne v Čerčanech, na kterém se odjel i závod Mistrovství republiky, který vyhrál.

Do 2. kola fotbalového poháru MOL cup postoupily oba okresní celky – Vlašim vyhrála na hřišti Olympie Hradec Králové 2:1, Benešov zvítězil v Brozanech až po penaltovém rozstřelu, když zápas skončil i po prodloužení 2:2.

SRPEN

Fotbalová asistentka rozhodčí Lucie Ratajová z Benešova se dostala na Letní olympijské hry v brazilském Rio de Janeiro, kde rozhodovala s kolegyněmi na ženském turnaji dva zápasy ve skupině.

Tradiční turnaj, XXIII. ročník, v klasických šipkách Mezihoří Open, vyhrál v jednotlivcích Jan Hlaváček z Příbrami.

Druholigoví fotbalisté Vlašimi odstartovali sezonu remízou v Sokolově 2:2.

Lukostřelcům Votic se dařilo na republikových šampionátech v terčové lukostřelbě. V Praze získali titul družstvo mužů (Petr Heinrich, Michal Novotný, Eva Spálenková, Monika Březinová) a mix (Petr Heinrich a Eva Spálenková), Mladší žáci skončili ve Znojmě na třetí pozici, dorostenka Barbora Kramperová brala v Chebu bramborovou medaili.

Mistry světa se stalo v Maďarsku družstvo střelců KUNITOMO (Petr Králíček, Karel Langer, Stanislav Hromada) z historických zbraní v disciplíně doutnáková pistole Tanzutsu.

Sportovním střelcům Benešova se na Českém poháru talentované mládeže ve Vzduchové pistoli 40 ran dařilo – Vojtěch Jonák byl druhý, Alena Šilhová třetí.

Druholigoví fotbalisté Vlašimi se nadřeli ve 2. kole v MOL cupu, když porazili třetiligové Benátky nad Jizerou 5:2 až po prodloužení. Benešov naopak nepostoupil, když podlehl doma druholigovému Ústí nad Labem 2:4.