Aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub, ti všichni zbystří svou pozornost.

Oči se rozzáří i fanouškům a čtenářům Benešovského deníku, kteří spolurozhodují o konečných výsledcích ankety a především určují, kdo se stane „Sportovní hvězdou deníku". Tou se za rok 2014 stala šachistka Petra Píšová.

Tradičně se na Benešovsku ještě vyhodnocují kategorie jednotlivci do 18 let (loňským vítězem se stala Anna Dědová sportovní střelkyně SSK Benešov) a nad 18 let (Libor Podmol, motokrosový freestylista), kolektivy do 18 let (starší žáci SKP judo Benešov) a nad 18 let (šachisté Spartaku Vlašim).
Projekt letos zavítá hned do 42 měst naší republiky. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.

Je nám ctí připomenout také slavné sportovní legendy a uvést je do síně slávy.

Letošní ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku nabídne oproti minulosti jednu novinku. Tou je udělování Ceny Josefa Masopusta.

Produkci má na starost opětovně agentura SPORT ACTION s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně ČESKÁ UNIE SPORTU, Benešovský deník, Město Benešov, pivovar Ferdinand Benešov, restaurace u Zlaté Hvězdy v Benešově a KAVALIERGLASS a.s.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Lešek Semelka, Andrea Mea, Nela Kailová, Trio Nobles a také řada regionálních talentů vybraných ze sportovních oddílů. V Benešově vystoupí Lešek Semelka a Nela Kailová a také mažoretky WILD CATS a Benešovská Koťata v podobě Martina Kotouče a Kateřiny Škrabánkové.

Jako moderátoři se vystřídají Radek Šilhan (O2 TV, bude v Benešově) a Radek Jirgl.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým. Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20.000 diváků a další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách DENÍKU v rámci široké mediální kampaně, která vždy probíhá od listopadu do dubna.
Čtenářům budou také představeni a prezentováni všichni reklamní partneři, kteří projekt podporují a to opakovaně před akcí, tak po akci.
Věříme, že využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů. Všichni zájemci mají šanci získat volné vstupenky na akci a to tím, že navštíví redakci Benešovského deníku.

UŽŠÍ NOMINACE

Pět vybraných podle abecedního pořadí, kteří budou vyhlášeni v úterý 19. ledna v 18 hodin na galavečeru v KD Karlov v Benešově.

Jednotlivci nad 18 let

Beneš David (letecká akrobacie), Doubrava Jiří (nohejbal), Kárníková Hana (atletika), Pilát Petr (freestyle motokros), Podmol Libor (freestyle motokros).

Jednotlivci do 18 let

Dědová Anna (sportovní střelba), Groček Jan (atletika), Maršíčková Andrea (judo), Pěnkavová Kristýna (stolní tenis), Pýchová Nela (šachy).

Družstva nad 18 let

Basketbalisté Benešova, basketbalistky Benešova, hokejbalisté Vlašimi, nohejbalisté Šacungu Benešov a šachisté Vlašimi.

Družstva do 18 let

Basketbalistky (U14/U15) Benešova, fotbal přípravka Vlašim (ročník 2005), judistky (starší žákyně) Benešova, stolní tenistky Vlašimi (Matějovská a Polívková) a šachy mládež Vlašim.