VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovce roku počtvrté vyhrál Libor Podmol. Hvězdou Deníku je Monika Hašková

Benešov /VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ – Počtvrté ze sedmi ročníků Sportovce roku na Benešovsku slavil největší úspěch motokrosový freestylista Libor Podmol, kterého vyšvihly na úplný vrchol roku 2017 – celkové první místo v mistrovství Evropy, stříbro v seriálu mistrovství světa a třetí místo na X-Games v kategorii Step-up. Navíc jako první Čech skočil salto vpřed.

9.1.2018
SDÍLEJ:

Galavečer ankety nejúspěšnější sportovec Benešovska 2017 se konal v KD Karlov.Foto: Luděk Rublič

„Z vítězství mám velkou radost. Je paráda, že freestyle motokros je v podvědomí lidí z Benešovska, a pro nás je to pochvala, že děláme dobrou prací a skvěle reprezentujeme okres. Jsem hrdý občan Benešovska,“ vyznal se Libor Podmol, který si uzpůsobil program a na včerejší vyhlášení do Kulturního domu Karlov v Benešově dorazil, když ho předtím při vítězstvích zastupoval bratr Filip nebo mechanik.

„Přišel jsem jen o dva tréninky ve Španělsku a musel jsem si dohodnout s fabrikou v Holandsku, která mi dělá tlumiče, že přijedu o dva dny později,“ dodal Libor Podmol, co musel oželet, kvůli vyhlášení.

Sportovec Benešovska 2017 převzal kromě hlavní ceny opět i dárkový koš plný masných výrobků, který připravila restaurace U Zlaté hvězdy v Benešově. „Ochutnám, ale moje sportovní životospráva mi to moc nedovoluje, a tak přenechám salámy rodině,“ směje se Libor Podmol, kterému by prý špekáčky nebo salám nedělaly dobře na žaludek.

Druhý skončil jeho freestylový kolega Petr „Pilník“ Pilát, jenž se v loňském roce stal mezinárodním mistrem České republiky, vyhrál FMX Gladiator Games Praha, druhý byl na Goodwood Festival of Speed a celkově čtvrtý v seriálu závodů Mistrovství světa. I borec z Pyšel, jenž anketu již dvakrát vyhrál, měl naplánovaný jiný program a chtěl již trénovat ve Španělsku, ale nakonec odjezd odložil a přišel na vyhlášení.

Na bronzové pozici se umístil střelec z historických zbraní Petr Králíček, který bral několik cenných umístění na Evropě i ve světě.

První trojici ocenili místostarosta města Benešov Jiří Švadlena, šéfredaktor Benešovského deníku Zdeněk Kellner a zástupci sponzorů akce.

Na čtvrté pozici skončil judista Benešova Jan Pikora, jenž ač junior, už je velmi úspěšný v mužích.

Pa páté pozici se umístila Alena Šilhová, sportovní střelkyně SSK Benešov, které se dařilo hlavně v závodech mistrovství Středočeského kraje.

Oba ocenění dostali ceny z rukou Petra Kotouče, ředitele Městských sportovních zařízení Benešov a Miroslava Garaji, předsedy OFS Benešov.

NOHEJBALISTÉ PŘEBILI ATLETY A FOTBALISTY

V kategorii družstev dospělých skončili z pětice nominovaných nejvýše nohejbalisté Šacungu Benešov, jenž se sice v loňském ročníku na poslední chvíli udrželi v extralize, ale na turnajích mistrovství republiky se jim dařilo a pobrali třetí místo v jednotlivcích (Jiří Doubrava) a čtvrté místo v trojicích. Navázali tak na prvenství z roku 2015 a můžou vypít 30 litrů pěnivého moku Ferdinand Benešov.

Druhé místo obsadili atleti Vlašimi, jenž byli druzí ve druhé lize, pouhý bod o vítězného Pacova, když vyhráli dvě jednotlivá kola.
Bronz pobral loňský vítěz, druholigoví fotbalisté Vlašimi, kteří ročník 2016/2017 dokončili na čtvrtém místě s historickým počtem bodů (54) a letos jsou v polovině tabulky, na osmé příčce.

Prvním třem předávali ceny fotbalový internacionál a básník Antonín Panenka a prezident SK Benešov a také extraligový hokejový rozhodčí Petr Lacina.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončili basketbalisté Benešova, kteří zakončili loňskou druholigovou sezonu na třetím místě. V letošní sezoně jsou prozatím na páté příčce.

Vyhráli i mezinárodní turnaji Street 3 x 3 Tábor 2017.

Pátou hodnocenou příčku pobral osmičlenný tým (šest mužů a dvě ženy) Benešovského běžeckého klubu hlavně za druhé místo na velmi populárním závodě Vltava Run, který měří 360 kilometrů.

Ceny předal prezident BC Benešov Ladislav Klavrza.

ALŽBĚTA NAPODOBILA SVOJI SESTRU ANNU

Mládežníky opanovala děvčata, jenž se umístila na všech pěti místech.

První příčku si vystřelila sportovní střelkyně SSK Benešov Alžběta Dědová, jenž získala úspěchy na mistrovství Evropy (5. místo) a světa (6. místo), mistrovství Čech i na zahraničních závodech. Je členkou juniorské reprezentace a z loňské bronzové příčky poskočila na první. Napodobila tak svoji sestru Annu, jenž vyhrála juniorskou kategorii Sportovce roku dokonce dvakrát (2014, 2015).

Na stříbrné pozici se umístila reprezentantka ve stolním tenisu Kristýna Pěnkavová z Vlašimi. Její výčet je také parádní – první místo ve dvouhře a družstvech na Letní olympiádě dětí a mládeže v Brně, zlato ve čtyřhře na MČR v Hostinném, třetí místo ve čtyřhře na mezinárodním mistrovství na Slovensku, osmé místo v družstvech na mistrovství Evropy v Portugalsku.

Z pomyslného bronzu se těšila cyklistka Daniela Radová z Benešova, jenž v roce 2017 byla na 69 závodech v cyklistice a běhu, z toho 43 vyhrála. Stala se také mistryní ČR v horských kolech mladších žákyň do 12 let v Brně.

Ceny jim předával Luděk Jeništa, starosta města Vlašim a senátor.

Na čtvrtém místě skončila Alice Přibylová, atletka Spartaku Vlašim, která se stala mistryní České republiky v oštěpu žákyň a je první v českých tabulkách. Byla také třetí na mezistátním utkání pěti zemí, druhá na EKAG (neoficiální mistrovství Evropy žactva), čtvrtá na LODM 2017 a v kraji nebyla poražena.

Na páté pozici se umístila Eliška Hálová, basketbalistka BC Benešov, která je reprezentantkou ČR U16 a na ME ve Francii měla 5,5 bodu na zápas a v extralize U17 má průměr 13,8 bodu na zápas. Nakoukla už v dresu Slovanka Mladá Boleslav do nejvyšší ženské basketbalové soutěže.

Ceny předali – fotbalová rozhodčí Lucie Ratajová, účastnice MS, ME a Olympiády) a Stanislav Dvořák, jednatel Kulturního informačního střediska.

ŠACHISTÉ VYPIJÍ PADESÁT LITRŮ FERDINÁDY

Družstvem roku byli devítičlennou komisí vybráni šachoví dorostenci Vlašimi, jenž se v sezoně 2016/2017 umístili na druhém místě v Extralize mládeže a kromě plakety získali 50 litrů limonády Ferdinády.

Druhou příčku za velkého jásotu početných fanoušků v publiku získaly florbalové juniorky Benešova, jenž v loňské sezoně skončily na druhém místě základní části 1. liga juniorek a v play off se umístily na konečném 5. – 8. místě. V letošní sezoně jsou prozatím na čtvrté pozici. Byly druhé na mezinárodním turnaji Nisa open 2017 a čtvrté na mezinárodním turnaji Prague Florball Cup 2017.

Bronzovou příčku si vystřílely v reflexním luku votické juniorky, mistryně republiky v lukostřelbě Barbora Kramperová, Monika Březinová, Natálie Kronusová.

Plakety dostaly z rukou Veroniky Kondrátová, tiskové mluvčí města Benešov a Bohunky Zemanové ze společnosti Posázaví o.p.s.

Těsně pod stupni vítězů skončili starší žáci (Jan Šperlík, Lukáš Krunert, Lukáš Ziegler), nohejbalisté Šacungu Benešov, jenž byli druzí na mistrovství ČR dvojic.

Pátou příčku obsadily dorostenky Vlašimi ve stolním tenise Tereza Pytlíková a Anna Matějovská, jejichž největším úspěchem bylo druhé místo na MČR dorostenek.

Oběma týmům předali ceny Ivana Kárová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu města Benešov a Pavel Suk, manažer Středočeské krajské organizace České unie sportu.

Sportovcem roku 2017 na Benešovsku provázel moderátor Radek Irgl, v programu se představily mažoretky VILD CATS Benešov, sourozenecká akrobacie, která předvedla parádní vystoupení oceněné velkým potleskem, žonglérka s klobouky a zpěvačka Brigita Klementová.

Hvězdou Deníku se stala benešovská florbalistka Monika Hašková  

Florbalistka Monika Hašková se stala díky čtenářům Hvězdou Benešovského deníku.Florbalistka Monika Hašková se stala díky čtenářům Hvězdou Benešovského deníku. Autor: Luděk Rublič

Čtenáři Benešovského deníku rozhodli, že Hvězdou deníku pro rok 2017, jenž je součástí Sportovce roku na Benešovsku, se stala florbalová juniorka Benešova Monika Hašková, které předal ceny sportovní redaktor Benešovského deníku Pavel Šimáček. V loňské sezóně byla nejlepší střelkyní základní části první ligy juniorek, obdobně jí to pálí i v letošní sezoně, kdy je prozatím na druhé příčce kanadského bodování. V kupónech vystřihaných z Benešovského deníku získala 558 bodů. 

Na druhém místě se umístila mažoretka VILD CATS Benešov Rozálie Zavřelová z 210 body. 

Bronzovou příčku pobral judista Benešova Matěj Benák s 197 body.

Výsledky kategorie Hvězda Deníku

1. Monika Hašková (florbal Benešov), 558 bodů,

2. Rozálie Zavřelová (mažoretka VILD CATS Benešov) 210,

3. Matěj Benák (judo Benešov) 197,

4. Jan Pikora (judo Benešov) 183,

5. SKP judo Benešov, 121,

6. Štěpán Průcha a Serhyi Shapoval (shotbal Benešov) 90,

7. Jakub Vojta (judo Benešov) 62,

8. – 9. Tereza Pytlíková (stolní tenis Vlašim) a Tenisáci Benešov (futsal) oba 60,

10. HC LEV Benešov 57,

11. Kateřina Birošová (mažoretka WILD CATS Benešov) 45,

12. Nela Pýchová (šachy Vlašim) 42,

13. Kristýna Pěnkavová (stolní tenis Vlašim) 40,

14. – 15. David Beneš (letecká akrobacie) a Vojtěch Dudek (šachy Brodce) oba 27,

16. Zuzka Holomojová 23,

17. Alice Přibylová (atletika Vlašim) 18,

18. Atletika Vlašim muži 15,

19. Dorost Vlašim šachy 14,

20. Anežka Vlková (šachy Vlašim) 11,

21. – 23. Jakub Voříšek (šachy Vlašim), Richard Mládek (šachy Vlašim) a starší žáci šachy Vlašim, všichni 8,

24. Juniorky Florbal Benešov 7.,

25. – 26. Kateřina Kukačová a Martin Kotouč (mažoretka WILD CATS Benešov) oba 6,

27. Florbal dorost Benešov 5,

28. – 31. Šachy Vlašim muži, Jakub Fejtek (BBK Benešov) a Jiří Březina (lukostřelba Votice), všichni 3,

32. Mládež šachy Brodce 2,

33. – 36. Petr Pilát (freestyle motokros), Libor Podmol (freestyle motokros) a fotbal Vlašim, všichni 1 bod. 

Čtenáři bylo dohromady hodnoceno 36 jednotlivců nebo oddílů, kteří společně získali 2010 bodů.

Autor: Pavel Šimáček

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov Čechova ulice, Praxe v oboru. Kontaktovat emailem, telefonicky 8,00-16,00 nebo osobně.. Pracoviště: Perfecta,spol. s r.o., Čechova, č.p. 2123, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Zdeněk Červ, +420 725 688 210.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 22 000 Kč

Technici v oblasti vodohospodářství (kromě úpravy a rozvodu vody) Diagnostik vodovodních sítí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, , Životopisy zasílejte na e-mail, nebo na adresu Černoleská 1600, 256 13 Benešov., Kontaktní osoba zaměstnavatele: p. Vlachová Zora, e-mail: vlachova@vhs-sro.cz, , tel. 840 205 206 linka 123, mobil 724431965Další požadavky: řidičský průkaz sk. B, spolehlivost, samostatnost, pečlivost, aktivita, pohotovost. Pracovní náplň je vyhledávání poruch na vodovodní síti a vyjadřování k technické dokumentaci. Požadujeme dohodu o pracovní pohotovosti. Stravenky, příspěvky na životní pojištění.. Pracoviště: Vodohospodářská společnost benešov, s.r.o., Černoleská, č.p. 1600, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Zora Vlachová, +420 724 431 965.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 28 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz sk. C a průkaz profesní způsobilosti podmínkou. Praxe v řízení autodomíchávače výhodou.. Pracoviště: Imc holding spol. s r.o. - betonárka vlašim, Průmyslová, 258 01 Vlašim. Informace: Miloš Černý, +420 602 323 341.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 13 000 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná pracovnice do kuchyně. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Samopše, praxe vítána, spolehlivost,, chuť pracovat. Náplň práce: příprava zeleniny, příprava snídaní, svačin a studených večeří, pomoc při výdejích jídel, mytí nádobí a jiné pomocné práce . Pracovní doba od 6:00 -18:00 - krátký, dlouhý týden. Po zkušební době osobní ohodnocení. První kontakt telefonicky nebo emailem - info@ddpsamopse.cz. Pracoviště: "člověk zpět k člověku"01, 285 06 Sázava. Informace: Jindra Richterová, +420 314 314 585,314 314 584.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Benešovské mažoretky a jejich trenérka Martina Procházková.
4

Benešov hostí velkou podívanou, přijedou mažoretky z celých Čech

Ilustrační foto.

Zloději kol mají pré, zámek je často odradit nedokáže

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Kraj se ptá Říčan: Kam odkloníte kamiony, které nechcete?

Střední Čechy – Boj říčanské radnice o obnovení zákazu průjezdu kamionů těžších než 12 tun, jehož listopadové vyhlášení bylo v únoru zrušeno kvůli nesrovnalostem v úředním postupu, dospěl k novému mezníku. Poté, co se Městský úřad v Říčanech obrátil na radu kraje s žádostí o stanovisko k připravovanému omezení tranzitní dopravy na svém území, radní v pondělí odpověděli: žádají o doplnění návrhu objízdných tras.

Kraj i jeho organizace zveřejní své zakázky. Kromě správy silnic

Střední Čechy – Spokojenější mohou být po pondělku ti, kteří volají po větší transparentnosti veřejné správy. Středočeští radní schválili směrnici, podle níž budou od začátku června krajské zakázky malého rozsahu převyšující sto tisíc korun (bez DPH) zveřejňovány na internetu prostřednictvím Profilu zadavatele. Pro příspěvkové organizace kraje budou stejná pravidla platit od 1. září – s výjimkou Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Ta se má připojit nejpozději k 1. červnu příštího roku; po zkušebním provozu. Jeho cílem je prověřit, zda při miliardovém objemu zakázek správa silnic nově nastavovaný režim zvládne.

Soud Rathovi nepřikývl, pár tisíc mu přiznal

Střední Čechy – Požadoval třicet tisíc korun, prozatím vysoudil necelou polovinu: dvanáct tisíc korun. To v pondělí odpoledne sdělil někdejšímu hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi svým nepravomocným rozhodnutím Obvodní soud pro Prahu 2. Projednával jeho žalobu na stát v souvislosti s děním u středočeského soudu, u něhož Rath byl (a stále ještě je) souzen v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na stavební a zdravotnické zakázky Středočeského kraje. Proti aktuálnímu rozhodnutí je možno podat odvolání; věcí by se pak ještě zabýval odvolací senát Městského soudu v Praze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT