VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovce roku počtvrté vyhrál Libor Podmol. Hvězdou Deníku je Monika Hašková

Benešov /VÝSLEDKY, FOTOGALERIE/ – Počtvrté ze sedmi ročníků Sportovce roku na Benešovsku slavil největší úspěch motokrosový freestylista Libor Podmol, kterého vyšvihly na úplný vrchol roku 2017 – celkové první místo v mistrovství Evropy, stříbro v seriálu mistrovství světa a třetí místo na X-Games v kategorii Step-up. Navíc jako první Čech skočil salto vpřed.

9.1.2018
SDÍLEJ:

Galavečer ankety nejúspěšnější sportovec Benešovska 2017 se konal v KD Karlov.Foto: Luděk Rublič

„Z vítězství mám velkou radost. Je paráda, že freestyle motokros je v podvědomí lidí z Benešovska, a pro nás je to pochvala, že děláme dobrou prací a skvěle reprezentujeme okres. Jsem hrdý občan Benešovska,“ vyznal se Libor Podmol, který si uzpůsobil program a na včerejší vyhlášení do Kulturního domu Karlov v Benešově dorazil, když ho předtím při vítězstvích zastupoval bratr Filip nebo mechanik.

„Přišel jsem jen o dva tréninky ve Španělsku a musel jsem si dohodnout s fabrikou v Holandsku, která mi dělá tlumiče, že přijedu o dva dny později,“ dodal Libor Podmol, co musel oželet, kvůli vyhlášení.

Sportovec Benešovska 2017 převzal kromě hlavní ceny opět i dárkový koš plný masných výrobků, který připravila restaurace U Zlaté hvězdy v Benešově. „Ochutnám, ale moje sportovní životospráva mi to moc nedovoluje, a tak přenechám salámy rodině,“ směje se Libor Podmol, kterému by prý špekáčky nebo salám nedělaly dobře na žaludek.

Druhý skončil jeho freestylový kolega Petr „Pilník“ Pilát, jenž se v loňském roce stal mezinárodním mistrem České republiky, vyhrál FMX Gladiator Games Praha, druhý byl na Goodwood Festival of Speed a celkově čtvrtý v seriálu závodů Mistrovství světa. I borec z Pyšel, jenž anketu již dvakrát vyhrál, měl naplánovaný jiný program a chtěl již trénovat ve Španělsku, ale nakonec odjezd odložil a přišel na vyhlášení.

Na bronzové pozici se umístil střelec z historických zbraní Petr Králíček, který bral několik cenných umístění na Evropě i ve světě.

První trojici ocenili místostarosta města Benešov Jiří Švadlena, šéfredaktor Benešovského deníku Zdeněk Kellner a zástupci sponzorů akce.

Na čtvrté pozici skončil judista Benešova Jan Pikora, jenž ač junior, už je velmi úspěšný v mužích.

Pa páté pozici se umístila Alena Šilhová, sportovní střelkyně SSK Benešov, které se dařilo hlavně v závodech mistrovství Středočeského kraje.

Oba ocenění dostali ceny z rukou Petra Kotouče, ředitele Městských sportovních zařízení Benešov a Miroslava Garaji, předsedy OFS Benešov.

NOHEJBALISTÉ PŘEBILI ATLETY A FOTBALISTY

V kategorii družstev dospělých skončili z pětice nominovaných nejvýše nohejbalisté Šacungu Benešov, jenž se sice v loňském ročníku na poslední chvíli udrželi v extralize, ale na turnajích mistrovství republiky se jim dařilo a pobrali třetí místo v jednotlivcích (Jiří Doubrava) a čtvrté místo v trojicích. Navázali tak na prvenství z roku 2015 a můžou vypít 30 litrů pěnivého moku Ferdinand Benešov.

Druhé místo obsadili atleti Vlašimi, jenž byli druzí ve druhé lize, pouhý bod o vítězného Pacova, když vyhráli dvě jednotlivá kola.
Bronz pobral loňský vítěz, druholigoví fotbalisté Vlašimi, kteří ročník 2016/2017 dokončili na čtvrtém místě s historickým počtem bodů (54) a letos jsou v polovině tabulky, na osmé příčce.

Prvním třem předávali ceny fotbalový internacionál a básník Antonín Panenka a prezident SK Benešov a také extraligový hokejový rozhodčí Petr Lacina.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončili basketbalisté Benešova, kteří zakončili loňskou druholigovou sezonu na třetím místě. V letošní sezoně jsou prozatím na páté příčce.

Vyhráli i mezinárodní turnaji Street 3 x 3 Tábor 2017.

Pátou hodnocenou příčku pobral osmičlenný tým (šest mužů a dvě ženy) Benešovského běžeckého klubu hlavně za druhé místo na velmi populárním závodě Vltava Run, který měří 360 kilometrů.

Ceny předal prezident BC Benešov Ladislav Klavrza.

ALŽBĚTA NAPODOBILA SVOJI SESTRU ANNU

Mládežníky opanovala děvčata, jenž se umístila na všech pěti místech.

První příčku si vystřelila sportovní střelkyně SSK Benešov Alžběta Dědová, jenž získala úspěchy na mistrovství Evropy (5. místo) a světa (6. místo), mistrovství Čech i na zahraničních závodech. Je členkou juniorské reprezentace a z loňské bronzové příčky poskočila na první. Napodobila tak svoji sestru Annu, jenž vyhrála juniorskou kategorii Sportovce roku dokonce dvakrát (2014, 2015).

Na stříbrné pozici se umístila reprezentantka ve stolním tenisu Kristýna Pěnkavová z Vlašimi. Její výčet je také parádní – první místo ve dvouhře a družstvech na Letní olympiádě dětí a mládeže v Brně, zlato ve čtyřhře na MČR v Hostinném, třetí místo ve čtyřhře na mezinárodním mistrovství na Slovensku, osmé místo v družstvech na mistrovství Evropy v Portugalsku.

Z pomyslného bronzu se těšila cyklistka Daniela Radová z Benešova, jenž v roce 2017 byla na 69 závodech v cyklistice a běhu, z toho 43 vyhrála. Stala se také mistryní ČR v horských kolech mladších žákyň do 12 let v Brně.

Ceny jim předával Luděk Jeništa, starosta města Vlašim a senátor.

Na čtvrtém místě skončila Alice Přibylová, atletka Spartaku Vlašim, která se stala mistryní České republiky v oštěpu žákyň a je první v českých tabulkách. Byla také třetí na mezistátním utkání pěti zemí, druhá na EKAG (neoficiální mistrovství Evropy žactva), čtvrtá na LODM 2017 a v kraji nebyla poražena.

Na páté pozici se umístila Eliška Hálová, basketbalistka BC Benešov, která je reprezentantkou ČR U16 a na ME ve Francii měla 5,5 bodu na zápas a v extralize U17 má průměr 13,8 bodu na zápas. Nakoukla už v dresu Slovanka Mladá Boleslav do nejvyšší ženské basketbalové soutěže.

Ceny předali – fotbalová rozhodčí Lucie Ratajová, účastnice MS, ME a Olympiády) a Stanislav Dvořák, jednatel Kulturního informačního střediska.

ŠACHISTÉ VYPIJÍ PADESÁT LITRŮ FERDINÁDY

Družstvem roku byli devítičlennou komisí vybráni šachoví dorostenci Vlašimi, jenž se v sezoně 2016/2017 umístili na druhém místě v Extralize mládeže a kromě plakety získali 50 litrů limonády Ferdinády.

Druhou příčku za velkého jásotu početných fanoušků v publiku získaly florbalové juniorky Benešova, jenž v loňské sezoně skončily na druhém místě základní části 1. liga juniorek a v play off se umístily na konečném 5. – 8. místě. V letošní sezoně jsou prozatím na čtvrté pozici. Byly druhé na mezinárodním turnaji Nisa open 2017 a čtvrté na mezinárodním turnaji Prague Florball Cup 2017.

Bronzovou příčku si vystřílely v reflexním luku votické juniorky, mistryně republiky v lukostřelbě Barbora Kramperová, Monika Březinová, Natálie Kronusová.

Plakety dostaly z rukou Veroniky Kondrátová, tiskové mluvčí města Benešov a Bohunky Zemanové ze společnosti Posázaví o.p.s.

Těsně pod stupni vítězů skončili starší žáci (Jan Šperlík, Lukáš Krunert, Lukáš Ziegler), nohejbalisté Šacungu Benešov, jenž byli druzí na mistrovství ČR dvojic.

Pátou příčku obsadily dorostenky Vlašimi ve stolním tenise Tereza Pytlíková a Anna Matějovská, jejichž největším úspěchem bylo druhé místo na MČR dorostenek.

Oběma týmům předali ceny Ivana Kárová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu města Benešov a Pavel Suk, manažer Středočeské krajské organizace České unie sportu.

Sportovcem roku 2017 na Benešovsku provázel moderátor Radek Irgl, v programu se představily mažoretky VILD CATS Benešov, sourozenecká akrobacie, která předvedla parádní vystoupení oceněné velkým potleskem, žonglérka s klobouky a zpěvačka Brigita Klementová.

Hvězdou Deníku se stala benešovská florbalistka Monika Hašková  

Florbalistka Monika Hašková se stala díky čtenářům Hvězdou Benešovského deníku.Florbalistka Monika Hašková se stala díky čtenářům Hvězdou Benešovského deníku. Autor: Luděk Rublič

Čtenáři Benešovského deníku rozhodli, že Hvězdou deníku pro rok 2017, jenž je součástí Sportovce roku na Benešovsku, se stala florbalová juniorka Benešova Monika Hašková, které předal ceny sportovní redaktor Benešovského deníku Pavel Šimáček. V loňské sezóně byla nejlepší střelkyní základní části první ligy juniorek, obdobně jí to pálí i v letošní sezoně, kdy je prozatím na druhé příčce kanadského bodování. V kupónech vystřihaných z Benešovského deníku získala 558 bodů. 

Na druhém místě se umístila mažoretka VILD CATS Benešov Rozálie Zavřelová z 210 body. 

Bronzovou příčku pobral judista Benešova Matěj Benák s 197 body.

Výsledky kategorie Hvězda Deníku

1. Monika Hašková (florbal Benešov), 558 bodů,

2. Rozálie Zavřelová (mažoretka VILD CATS Benešov) 210,

3. Matěj Benák (judo Benešov) 197,

4. Jan Pikora (judo Benešov) 183,

5. SKP judo Benešov, 121,

6. Štěpán Průcha a Serhyi Shapoval (shotbal Benešov) 90,

7. Jakub Vojta (judo Benešov) 62,

8. – 9. Tereza Pytlíková (stolní tenis Vlašim) a Tenisáci Benešov (futsal) oba 60,

10. HC LEV Benešov 57,

11. Kateřina Birošová (mažoretka WILD CATS Benešov) 45,

12. Nela Pýchová (šachy Vlašim) 42,

13. Kristýna Pěnkavová (stolní tenis Vlašim) 40,

14. – 15. David Beneš (letecká akrobacie) a Vojtěch Dudek (šachy Brodce) oba 27,

16. Zuzka Holomojová 23,

17. Alice Přibylová (atletika Vlašim) 18,

18. Atletika Vlašim muži 15,

19. Dorost Vlašim šachy 14,

20. Anežka Vlková (šachy Vlašim) 11,

21. – 23. Jakub Voříšek (šachy Vlašim), Richard Mládek (šachy Vlašim) a starší žáci šachy Vlašim, všichni 8,

24. Juniorky Florbal Benešov 7.,

25. – 26. Kateřina Kukačová a Martin Kotouč (mažoretka WILD CATS Benešov) oba 6,

27. Florbal dorost Benešov 5,

28. – 31. Šachy Vlašim muži, Jakub Fejtek (BBK Benešov) a Jiří Březina (lukostřelba Votice), všichni 3,

32. Mládež šachy Brodce 2,

33. – 36. Petr Pilát (freestyle motokros), Libor Podmol (freestyle motokros) a fotbal Vlašim, všichni 1 bod. 

Čtenáři bylo dohromady hodnoceno 36 jednotlivců nebo oddílů, kteří společně získali 2010 bodů.

Autor: Pavel Šimáček

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 330 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14330 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: uklízeči, Přijmeme pracovníka na pozici uklízečky. Pracovní doba pondělí - pátek, víkendy volné., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní pojištění, Nástup: od 1.8.2018 na dobu určitou do 31.12.2019. Mzda: 14 330,- Kč, Kontakt: Zavadilová Anežka, tel.: 317 834 317, 731 243 430 - 8:00 - 14:00 hod., e-mail: skola.prestavlky@tiscali.cz, Místo výkonu práce: Základní škola a Dětský domov, Sedlec-Prčice, Přestavlky 1, příspěvková organizace. Pracoviště: Základní škola a dětský domov sedlec - prčice, přestavlky 1, příspěvková organizace, 257 91 Sedlec-Prčice 1. Informace: Anežka Zavadilová, +420 317 834 317,731 243 430.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 13 000 Kč

Ostatní pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy Vrátní - pracovník recepce. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov,Malé náměstí 2006, Pracovní činnost vrátného na recepci Domu s pečovatelskou službou, Benešov, Malé náměstí 2006, (12ti hodinové směny) především zajišťování/zprostředkování pomoci obyvatelům DPS, kontrola příchodů a odchodů obyvatel a návštěvníků DPS, kontrola dodržování Domovního řádu DPS, včetně zajištění jeho dodržování ze strany obyvatel i návštěvníků DPS. Sledování kamerového systému. Zavírání a otvírání objektů, provádění obchůzek. Zprostředkování pomoci obyvatelům benešovských DPS M. Kudeříkové 1558, F.V. Mareše 2228, Tyršova 2061., Provoz recepce: po - pá - 18.00 - 6.00 hod. + so, ne - nepřetržitě. , Nástup od 01.09.2018 nebo dle dohody (i dříve). , Prosíme o nabídky do 22.07.2018. , Kontakt: Malé nám. 2006, Benešov, po - pá 7.00 - 15.00 po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Pečovatelská služba okresu benešov,, Malé Náměstí, č.p. 2006, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Alena Králíčková, +420 603 593 085.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč

Číšníci a servírky číšníci, servírky. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Nová Živohošť, samostatnost podmínkou, ubytování zajištěno. Pracoviště: Bohumil eder - restaurace u bohouše, 257 56 Neveklov. Informace: Eder Bohumil, +420 606 549 012;604 842 921.

Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovač a obsluha obráběcích CNC strojů - ohraňovák. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Láká Vás pevná pracovní doba, volné víkendy, zajímavé finanční ohodnocení, práce v moderním a bezpečném pracovním prostředí a přátelském kolektivu? Přijďte se podívat. Zkušenosti s činností na CNC strojích jsou vítány. Vhodné pro absolventy strojních průmyslových škol, kteří mají zájem se rozvíjet v rámci moderní společnosti.. Pracoviště: Kemper spol. s r.o., Pyšelská, č.p. 393, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Pavla Hrstková, +420 317 798 215.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mistrovství Zóny střední Evropy v autokrosu se uskutečnilo o víkendu 14. a 15. července v Poříčí nad Sázavou. O dramatické situace a kolize nebyla nouze.
131

OBRAZEM: Mistři autokrosu závodili v Poříčí nad Sázavou

Úspěšní vlašimští sportovní střelci.

Mladí střelci z Vlašimi získali v Plzni historický úspěch

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
dnes 12:57

V Rosicích trénují mladí Saudové. Usilují o místo v týmu, který hrál MS

Před měsícem sledovali, jak jejich země zápolí na světovém šampionátu v Rusku, a nyní se snaží zaujmout natolik, aby si jednou pozvánku do seniorského národního týmu vysloužili i oni. V Rosicích na Brněnsku se aktuálně připravuje reprezentace do 23 let ze Saúdské Arábie.

dnes 10:02

Stejskal: Jestli zopakujeme Chorvatsko, o postup mít strach nebudu

/ROZHOVOR/ Přestože byli nováčkem soutěže, počínali si nadmíru zdatně. Fotbalisté Českého Brodu B obsadili v právě skončené sezoně I. A třídy solidní šestou příčku. „Převládá spokojenost, ale nesmíme se uspokojit. Týká se to některých zápasů i tréninků. Ale když slyším jak je to jinde, musím kluky pouze pochválit,“ říká trenér Jindřich Stejskal.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:46

Gajić po první trefě v lize: Mám stejně gólů jako brankář Zlámal

Šestasedmdesát zápasů. Tak dlouho čekal srbský stoper Zoran Gajić na první gól v české nejvyšší soutěži. Rodák z Bělehradu se trefil až ve třetí sezoně. „Kluci si ze mě dělali srandu, že mám stejně branek jako brankář Zdeněk Zlámal,“ usmíval se po sobotním duelu jeden ze zlínských hrdinů.

dnes 11:05

Znojemské otestuje exotika, přijede katarské mužstvo Al-Rayyan

S katarským mužstvem Al-Rayyan SC sehrají ve středu druholigoví fotbalisté 1.SC Znojmo FK přátelské utkání. Příležitost mají podle vedení klubu dostat hlavně náhradníci.

Benešovský kouč Veselý: Věřím, že budeme opět silní

Benešov - V minulé sezoně dosáhli na historicky nejlepší umístění, když obsadili páté místo v ČFL. Letos tak budou mít fotbalisté Benešova určitě na co navazovat. Ví to i trenér Roman Veselý, který nám sdělil své pocity z dosavadního průběhu přípravy.

Fotbalová sezona začíná! V ohni jsou tři želízka

Střední Čechy – Už je to tady! Fotbaloví fanoušci se dočkali. Již dnes začíná úvodními zápasy prvního kola nový ročník FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu do nové sezony vstoupí také tři středočeští zástupci Příbram, Mladá Boleslav a Vlašim.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 1 1 0 0 3:0 3
2. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
3. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
4. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
5. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 2:1 3
6. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
7. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
8. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
9. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
11. FK Mladá Boleslav 1 0 0 1 2:3 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT