V zimním období komise ve sportovním centru v Nymburce zorganizovala celkem čtveřici soustředění pro reprezentační naděje, ve čtyřech kategoriích. A na všech čtyřech se mezi vyvolenými objevil i zástupce Šacungu. V nejmladší kategorii to byl mladší žák Michal Krunert, v loňském roce nejlepší hráč roku (mj. 2x zlato a bronz na mistrovství republiky). Mezi staršími žáky to byl Štěpán Krunert, sedmý v anketě Nohejbalista roku 2015. V dorostencích pak Petr Chejn, opora mužského B družstva a úspěšný fluktuant do extraligového družstva. Pozvánka mezi juniorky neminula ani jedinou soutěžní hráčku benešovského klubu, dorostenku Gabrielu Zachovou.

„Strašně jsem se na soustředění těšila, bylo to úžasné. Měli jsme k dispozici nádherný areál, pěkné pokoje, vířivku. Kdyby to šlo, byla bych tam déle. Celé soustředění vedl trenér Šmejkal, věnovala se nám i trenérka Malátová, která s námi i hrála a také pan Pabián. Zkoušeli nás na všech postech, byla jsem jedna z mála holek, která blokuje a asi jsem měla i největší ránu. Vlastně jsem si podruhé v životě zahrála s holkama, předtím to bylo na mistrovství republiky. Nečekala jsem, že tady to bude tak dobrá parta. Na konci soustředění nám trenér Šmejkal řekl své hodnocení. Hlavně nemám nic uspěchat a pilně se připravovat," okomentovala Zachová svou účast.

Velkou naději ženského nohejbalu může mrzet, že v Benešově zatím k sobě nemá další spoluhráčky. „Neviděl bych to k neprospěchu věci. Gábina je velký talent, je na svůj věk všestranná a hlavně důrazná. Takových hráček zase tolik není a také není náhodou, že byla vybrána na soustředění nadějí. Letos jí začleníme už do mužského týmu v nižší soutěži a čeká na ní i dorostenecká liga. Nechci snižovat hodnotu ženského nohejbalu, ale účast mezi muži jí dá o hodně více. Počítáme samozřejmě s tím, že stejně jako loni jí uvolníme na hostování pro mistrovství republiky žen," řekl Martin Paták, hlavní trenér mládežnických družstev klubu.

MARTIN MARŠÁLEK