Do Českých Budějovic se letos opět sjely kvalitní týmy z celé republiky. Pozvání od extraligových Ledenic přijaly pražské Spectrum a Hroši z Havlíčkova Brodu. Neznámou byl překvapivý účastník B-tým Ledenic a s kadety těžko porovnatelné sedlčanské kadetky. Vlašimskému týmu chyběla na konci roku řada hráčů a hráček z bojů v pražském přeboru, přizval tedy na pomoc sedlčanské borce.

Storks (Čápi) Vlašim – Žraloci Ledenice B 16:1

Na úvod určil los vlašimským čápatům výtečného soupeře. Ledenice B jsou ve skutečnosti žákovským ledenickým týmem, který sbírá první zkušenosti s hrou bez stativu. Od začátku šla Vlašim do utkání naplno, pouze nadhazovač Müller po zhodnocení soupeře své protihráče šetřil a nabízel Žralokům z Ledenic palitelné míče. Dohrávku první směny otevřel dvoumetovým odpalem do levého pole vlašimský Moudrý a následně doběhl pro první bod. Spoluhráči pak přidali dalších osm a jasné vedení bylo na světě. Do utkání se tak dostala celá střídačka, včetně začínajícího Lhotky, velice brzy. Na nadhoze vystřídala Kozlová a vedla i nadále bezchybnou obranu.

Hroši Havlíčkův Brod – Storks (Čápi) Vlašim 9:2

Souboj Vlašimi s letošním finalistou extraligy kadetů měl papírově poměrně jasného favorita, překvapivě se ale žádný debakl nekonal. Brodskou kvalitní obranu se v první směně čápatům překonat nepodařilo, ale podobně oplácela i Vlašim v dohrávce - povolila pouze bod prvnímu pálkaři po metě zdarma a postupu na následující nadhozy a odpal k první metě - 1:0. Ve druhé směně se na první metu dostala pouze Kozlová z týmu Vlašimi po metě zdarma, obě obrany ale opět dominovaly a ke změně skóre nedošlo. Třetí směna se odehrávala v podobném duchu, když odpaly obou týmů směřovaly na bezchybné polaře na postu druhé mety. Ve čtvrté směně začala Vlašim nadějně. Müller donutil havlíčkobrodskou spojku k chybě a obsadil první metu. V následujících nadhozech postupně ukradl druhou, třetí a domácí metu. Další odpaly už se nekonaly - 1:1. Soupeř začíná bezzubým útokem a první dva pálkaři byli rychlými auty. Pak přišel dotyk nadhozu s hráčem a meta zdarma. Následně chyboval Moudrý - nechytil strajk-aut a navíc soupeř si doběhl pro bod. Müller ukončil směnu dalším SO - 2:1. Pátá směna. Vlašim v útoku neuspěla. V dohrávce začali i Hroši úspěšně - odpal do levého pole, pak se štěstím úspěšný odpal na vlašimského nadhazovače, aut po odpalu na spojku, ale přišla meta zdarma, ale havlíčkobrodští pálkaři byli k neudržení. Vlašim špatně vystřídala nadhoz a po třech metách zdarma a odpalu do levého pole, musela na prkno Kozlová. Hned první dva pálkaře obrana vyřešila autem, ale bylo pozdě - 9:1. Poslední pokus na zvrat začal Müller dvojmetovým odpalem. Další pálkař ho poslal pro první bod a sám se se štěstím doběhl na první metu, Kozlová dostala metu zdarma a pokoušela se o krádež druhé mety - Hroši ubránili a stačil jim jeden aut k vítězství. Lhotka bojoval, ale bez odpalu je autován nadhozem - 9:2. Vlašim tak po porážce čekal boj o třetí místo.

Storks (Čápi) Vlašim – Žraloci Ledenice 9:0

Ledenické áčko si během turnaje vedlo podobně jako Vlašim - porazilo sedlčanské kadetky, ale Spectrum Praha bylo nad jeho síly. Sedlčanské kadetky porazily B-tým, papírově tedy silnější skupina byla ta Ledenická. Vlašim se rozhodla vyzkoušet dalšího nadhazovače, a to se ukázalo dobrým tahem. Na metu se dostal až třetí ze Žraloků, což bylo v první směně vše. V dohrávce Moudrý získal první metu, Müller pálil do středního pole až na plot a těsně stihnul oběhnout homerun. Další pálkař se také dostal na metu a třebaže nikdo další už netrefil, Vlašim se ujala nadějného vedení 3:0. Podobně probíhala i druhá směna. Žralokům se nedařilo dostat se na první metu a v útoku nejistý nadhoz Čápi trestali dalším bodem - 4:0. Do časového limitu se vešly ještě dvě směny poznamenané únavou ledenického nadhazovače a tedy i mnoha metami zdarma, které Vlašim trestala pěti body - 9:0.

Finále

Havlíčkův Brod – Spectrum Praha 15:2

Spectrum ve svém závěrečném vystoupení selhalo a vyvážený havlíčkobrodský tým ničím nepřekvapilo.
Vlašimští kadeti získali třetí místo na turnaji a svou první trofej do sbírky. V týmu si svůj debut odbyl se ctí Lhotka, na druhé metě zářila Kozlová, všichni tři nadhazovači Müller, Kozlová a sedlčanský nadhazovač si drželi vysoký standard a navíc měli oporu v celé obraně. Příští rok je u vlašimské sokolovny opět naděje na vyrovnané boje týmu vlašimských kadetů a kadetek proti těžkým soupeřům pražského přeboru. Vlašimská část týmu: Chlumský, Karella, Kozlová, Králová, Lhotka, Moudrý, Müller.

Zimní tréninky ve vlašimské sokolovně

Kadeti a kadetky (10 - 16 let): středa 14.30 - 16 hodin, muži a ženy: úterý 20.30 - 22 hodin.
Více informací na http://storks.tym.cz

TOMÁŠ KUČERA