Dvoumetrová smečařská opora oranžových barev Šacungu v nejvyšší mužské soutěži si opravdu letos prožila velmi smolný ročník. Přitom začátek sezóny nasvědčoval pravému opaku. Výhra na prosincovém mezinárodním turnaji Poslední smeč, stříbro na mistrovství republiky trojic a bronz z dvojic, to byla parádní kombinace, která se měla odrazit i v ligové soutěži. Jenže Šacung střídal světlé okamžiky s těmi temnějšími a pohyboval se na hraně účasti v play-off. A Doubravovy formace kromě jasných výher zapisovaly i porážky, leckdy nečekané. Navíc velmi smolné, o jeden míč. V této statistice pravděpodobně letos Doubrava neměl konkurenci.

Po letním vítězství na mezinárodním turnaji Šacung Cup se zdálo, že prokletí je zažehnáno. Omyl! O play-off přišel Šacung v posledním kole. Dělil jej od něj jediný míč – netřeba se rozepisovat, kdo takto v klíčovém souboji smolně podlehl. Přesto všechno benešovský bijec se výkony i letos protlačil nejen do širšího reprezentačního výběru, ale i do užšího. Do světového šampionátu v Brně (18. - 20. listopadu), zbývalo pouhých pět dní a Doubravův celý rok udržovaný sen se na úplně posledním reprezentačním soustředění rozplynul. Sportovní terminologií řečeno, zase to bylo o balon.

„Na posledním soustředění trenér Gulda z devíti hráčů užšího výběru musel zredukovat sestavu na sedm nebo osm hráčů. Rozhodl se pro sedm, protože dva hráči budou hrát více disciplín. A já vypadl. Je pro mě samozřejmě velkým zklamáním, že jsem neproklouzl do finální nominace na světový šampionát, ale tak nějak to zapadá do mé letošní mozaiky. Z republikových šampionátů jsme přivezli medailová umístění a vždy chyběl jeden další vydařený zápas na zlato. Po poměrně slušně odehrané základní části extraligy s dobrými výsledky se nám v posledním kole nepodařilo probojovat do play-off a museli jsme se trápit v bojích o záchranu. A konečně z nominačních soustředěních jsem vypadl až v posledním možném. Nicméně musím uznat, že kvalita nominovaných hráčů je nezpochybnitelná a trenérovi Guldovi není při výběru co závidět. Doufám, že jsem kluky alespoň trochu rozehrál a budu tak mít maličký podíl na jistě úspěšném šampionátu," sportovně a s nadhledem okomentoval Doubrava ztracenou šanci ukázat se na nejvýznamnější nohejbalové akci planety a konečně ke stříbrným medailím (možná) připojit i světové zlato.

MARTIN MARŠÁLEK