Tamberi je nejen skvělým výškařem, ale i showmanem. Od mládí zdobí jednu polovinu jeho obličeje vousy, ale druhou má vyholenou.

„Jediné co mě jako pořadatele mrzí, že ho fanoušci pravděpodobně neuvidí na vlastní oči. Přesto věřím, že se mu u nás zalíbí a vrátí se v roce 2022, když už snad bude hala zase plná k prasknutí,“ nastínil ředitel mítinku Tomáš Vojtek skutečnost, že se atletický podnik podle všeho uskuteční bez diváků.

„Při vyjednávání o Tamberiho startu jeho trenéra nejvíc zajímalo, jaké bude mít soupeře a jaký máme rekord mítinku. Tím naznačil, že má formu a chce kromě výhry i nový rekord pro sebe,“ pokračoval Vojtek.

Pořádat sportovní akce je v době koronavirové krize velice obtížné. „Děláme všechno proto, aby se mohl mítink uskutečnit a tradice nebyla přerušena. Veškeré náležitosti jako dezinfekce, respirátory a testy máme připravené. Věřím, že akce dostane zelenou a budeme se moci dívat alespoň on-line na světový atletický výkvět,“ poznamenal ředitel.

„Situaci denně sleduji a dokud atleti nevstoupí do haly, neuvěřím, že jsou tady,“ přiznal organizátor mítinku Hvězdy v Nehvizdech, který je zařazený do světové atletické tour. „Jeden den jsme si domluvili závodníky z britské reprezentace a další den slyšíme, že vir mutuje a veškerá doprava z Británie je uzavřená. Hledáme cesty a možnosti a děláme všechno proto, aby se akce uskutečnila,“ dodal Tomáš Vojtek.