Poslední srpnový den se vypraví mladí vyznavači skateboardů z Votic na zkušenou do Vlašimi a Sedlčan. Chtějí si zde na vlastní kůži vyzkoušet jízdu v nově zřízených skateparcích, které tu radnice postavily pro účelné využívání volného času mládeže a rozšíření sportovní nabídky. Společně se zástupci měst budou také konzultovat podrobnosti o problematice výstavby, provozu a údržby těchto stále populárnějších areálů.
„Touto myšlenkou se zabýváme už několik měsíců a rádi bychom i ve Voticích vybudovali podobné skateové hřiště. Projekt jsme prodiskutovali s vedením města, od něhož jsme získali příslib pomoci,“ říká Lucie Krubnerová z neformální skupiny Mladí pro Votice s tím, že postupně zpracovali žádost o grant, a získali garanta projektu, kterým je Pavel Křížek z Ochrany fauny Votice. Na uskutečnění plánů se organizátorům podařilo získat i dvousettisícovou dotaci, a tak zahájení výstavby skateparku už nic nebrání.
„Celkové náklady na financování projektu jsou samozřejmě mnohem vyšší. Proto jsme odkázáni nejen na pomoc města, ale i na pochopení ze strany místních podnikatelů, které oslovujeme s žádostí o podporu,“ doplnila Krubnerová.
Mladí organizátoři jsou přesvědčeni, že nové hřiště ve Voticích přispěje ke spokojenosti všech. „My budeme mít místo, které si sami navrhneme a budeme se o něj starat. A vzhledem k vytipované lokalitě v areálu fotbalového hřiště budeme snad i v dostatečné vzdálenosti od klidových částí města,“ těší se na nové zázemí příznivci kolečkovaných prkének i členové skupiny Mladí pro Votice.