V místním kulturním domě se uskutečnil XIV. ročník nejstaršího českého pravidelně konaného turnaje v klasických šipkách – Mezihoří Open. Turnaje se zúčastnilo rekordních 209 hráčů, když ten loňský byl překonán o pět startujících. Ti se utkali v několika kategoriích.


XIV. Mezihoří Open – Jednotlivci
Do turnaje se přihlásilo 29 hráčů, z toho jedna žena, kteří odehráli 67 zápasů. Nejvýše nasazený byl loňský i předloňský vítěz Stanislav Vodrážka z DC Bizon – 10. hráč českého žebříčku. Ten opět splnil roli favorita, když ve finále porazil 5:3 Romana Schýbala z STS Chvojkovice Brod, a jako první hráč v historii Mezihoří Open získal třetí titul v řadě. Za svůj skvělý výkon si odnesl 2900 korun. Třetí skončil Petr Sucharda (Kousal Twist Trutnov) po výhře 3:2 nad domácím Miroslavem Hotovcem.

1. S. Vodrážka (DC Bizoni)
2. R. Schýbal (Chvojkovice Brod)
3. P. Sucharda (Twist Trutnov)

 

XII. Mezihoří Open – Páry
Dvanáct párů odehrálo dvacet zápasů. V turnaji se nejlépe dařilo dvojici Schýbal, D. Korda, která ve finále porazila 3:2 pár Rouč, Zázvorka. Třetí příčku obsadili Pauzr s P. Kordou po výhře 3:1 nad párem Dufek–Jirčík.

1. R. Schýbal (STS Chvojkovice Brod) – D. Korda (DC Bizoni)
2. B. Zázvorka (Mexiko Chomutov) – P. Rouč (Chomutov)
3. J. Pauzr – P. Korda (DC Bizoni)

 

II. Mezihoří Open – Junioři
Pouhých sedm šipkařů se zúčastnilo juniorské soutěže. Tu vyhrál Pavel Korda ml. po vítězství 3:0 nad Davidem Kordou (oba DC Bizoni). Třetí příčku obsadili domácí Rezek a Klápa z Prahy.

1. P. Korda ml. (DC Bizon)
2. D. Korda (DC Bizon)
3. M. Rezek (DC Mezihoří)

 

VII. Rychlostní soutěž – Müller Cup
Soutěže se zúčastnilo stejně jako vloni 42 hráči. Hrálo se na dvě minuty součet skóre + finále také dvě minuty. Součet obou kol určil vítěze. Poprvé vyhrál Standa Vodrážka (DC Bizon) v novém rekordu soutěže 1879. Druhé místo obsadil Petr Sucharda z Trutnova a třetí Robert Tran–chi ze Soběhrd.

1. S. Vodrážka (DC Bizoni) 1879
2. P. Sucharda (Trutnov) 1822
3. R. Tran-chi (Soběhrdy) 1542

 

IX. Dětská soutěž
Chlapci a dívky do 15 a 17 let hráli 15 kol x 3 šipky na klasický terč na celkové skóre. Chlapci a dívky do 10 let hráli 10 kol x 3 šipky na středový terč na celkové skóre. Dětské soutěže rozdělené na pět kategorií se zúčastnilo 22 dětí. Všichni letošní vítězové vyhráli tuto soutěž poprvé.

 

Chlapci do 17 let

1. D. Korda (DC Bizoni) 867
2. M. Rezek ( DC Mezihoří) 441

 

Chlapci do 15 let

1. P. Korda (DC Bizoni) 789
2. J. Maňák (DC Bizoni) 671
3. S. King (Dobřichovice) 563

 

Dívky do 15 let

1. I. Nácovská (Mezihoří) 588
2. T. Zvárová (DC Mezihoří) 583
3. K. Masnicová (Čerčany) 512

 

Chlapci do 10 let

1. T. Pluháček (Praha) 217
2. M. Burket (Poruba) 165
3. J. Vlasák (Mezihoří) 156

 

Dívky do 10 let

1. P. Burketová (Poruba) 30

 

VII. Turnaj pro všechny - Memoriál Bohumila Zváry

Opět padl rekord. Letošní počet přihlášených hráčů se vyšplhal na číslo 85. Turnaj měl také výkonnostní kvalitu, když 17 hráčů hodilo více jak 600 bodů. Rekord soutěže 782 body z roku 2001 se letos otřásal, když vítězný Pavel Procházka z Mezihoří dosáhl pouze o bod méně. Vítězný Procházka se také stal prvním hráčem, který vyhrál tento Turnaj pro všechny podruhé. Na druhé příčce v ženském rekordu se umístila Božena Sadílková z Vlkova, třetí místo vybojovala Jitka Nováková z Benešova a čtvrté Katka Pluháčková z Prahy. Tento ročník byl tak pro ženy velice úspěšný. Vítěz z minulého ročníku Martin Vilímek obsadil až 42. místo. Hrálo se na součet skóre z 15 kol, jedno kolo jsou 3 šipky.


1. P. Procházka (Mezihoří) 780
2. B. Sadílková (Vlkov) 737
3. J. Nováková (Benešov) 695

 

Letos přivítal Mezihoří Open 2007 ve své historii 1000. účastníka, kterým se stal Jiří Pauzr (DC Bizoni). Odehrálo se 87 zápasů. Na turnaji si zahráli i dva hráči ze zahraničí (Anglie a Slovensko). Nejúspěšnějším hráčem celého Open byl Stanislav Vodrážka, když získal dvě zlaté medaile.
„Chtěl bych poděkovat Obecnímu úřadu Soběhrdy za poskytnutí hracích ploch, rodině Sadílkové z Vlkova, panu Vlasákovi a Pekařovi, obsluze občerstvení a všem těm, kteří se podíleli na přípravě a chodu turnaje. Velký dík patří také Benešovskému deníku a ČŠO za velkou mediální podporu. Bez těchto všech by se Mezihoří Open, nejstarší pravidelně konaný steelový turnaj v Česku nemohl v takovém rozsahu konat. Doufám, že i příště si šipkaři najdou cestu na jubilejní patnáctý ročník, který se bude konat 2. srpna 2008 opět v Mezihoří,“ uvedl Miroslav Zvára z pořádajícího oddílu DC Mezihoří.