Spojeného domácího šampionátu čtyř kategorií (muži, ženy, dorostenci, starší žáci) se zúčastnila téměř stovka hráčů. Mezi nimi byla i trojice hráčů benešovského klubu. Jejich ambice nebyly vysoké, singl je nejméně úspěšnou disciplínou soutěžních družstev Šacungu. V mužích reprezentoval Stanislav Voltr ml. Ten nejprve v základní skupině podlehl nakonec čtvrtému Janíkovi z Českého Brodu, poté zdolal modřického Halvu a v klíčovém souboji o postup do osmifinále promarnil dobře rozehraný zápas s holickým Příhodou.

„Měl jsem takové nevyrovnané výkony, nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Přitom skupinu jsem měl dost hratelnou. Oba zápasy, které jsem těsně ve třetích setech prohrál, jsem si vyházel sám. Zejména s Příhodou promarněné vedení 9:7 v prvním setu a tři zkažené míče ve třetím, to opravdu zamrzí,“ okomentoval své vystoupení Stanislav Voltr ml.

Tříčlenné základní skupiny čekaly v kategorii dorostenců na Jana Šperlíka a Lukáše Musila. Šperlík ve skupině skolil přerovského Bláhu, ale ve třetím setu podlehl vsetínskému Andrisovi. Podobně na tom byl Musil, který těsně porazil karlovarského Gregora a nestačil na Pohla ze Zbečníku. V osmifinále Šperlík lehce podlehl modřickému Bartošovi, ještě větší debakl utrpěl Musil se vsetínským Bílým. Pro oba tak turnaj skončil.

Konečné pořadí MČR jednotlivců (muži):

1. TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice A (Kolenský)

2. NK CLIMAX Vsetín A (Stupák)

3. TJ Sokol I Prostějov A (Roba)

4. TJ Slavoj Český Brod B (Janík)

MARTIN MARŠÁLEK