Soutěžilo se v disciplínách – 60 m, delší běh (mladší žákyně 600 m, mladší žáci 1000 m, starší žákyně 800 m, starší žáci 1500 m), dálka, výška, míček (u mladších), koule (u starších) a štafeta 4 x 60 m.

Na startu byla i řada vlašimských atletů a jelikož se počet bodů úměrně zvyšoval spolu s kvalitou výkonu (body se nerozdělovaly podle pořadí ale podle výkonu – čím lepší, tím více bodů), tak svým školám bodově hodně pomohli.

Svoboda a Šimon byli oporami Sídliště

Mezi mladšími žákyněmi vyhrála Hana Vosátková dálku výkonem 434 cm a na šedesátce byla třetí za čas 8,94 s. Vítězství si připsala i Monika Doubková na šedesátce (8,62 s). Nikola Dýcková byla druhá na šedesátce, Bára Rillichová skončila třetí v dálce. Štafeta 4 x 60 m ZŠ Vorlina vyhrála ve složení Doubková – Vosátková – Přibylová – Brzková. Mezi mladšími žáky byl Jan Groček druhý v míčku (59,25 m).

Ve starší kategorii si připsala dvě první místa Tereza Holadová (šedesátka – 8,57 s) a v dálka – 435 cm). Za ní skončila v dálce Adéla Nováková. Denisa Kočová, Michaela Dušková, Šárka Hulmáková se na bednu nedostaly. Štafeta ZŠ Sídliště Kočová – Holadová – Nováková – Hásková vyhrála, druhá byla ZŠ Vorlina, ve složení Bengui – Dušková – Stecherová – Hulmáková (34,40 s).

Ve starších žácích se ukázali parádně Lukášové, Svoboda a Šimon. První vyhrál výšku (183 cm) a kouli (13,79 m) a druhý šedesátku (7,64 s) a dálku (555 cm). Oba ještě pomohli ZŠ Sídliště k vítězství ve štafetě.

Širc přispěl nejvíce do pokladnice Vlašimi

V Pacově se konalo za velice nepříznivého počasí první kolo druhé národní ligy. I přesto 22 závodníků a 16 závodnic Vlašimi předvedlo velmi kvalitní výkony na hranici svých možností. Bodování zůstalo stejné na loni – první závodník v disciplíně získal jedenáct bodů, druhý devět, třetí osm a desátý jen bod.

Mezi muži bodově kraloval Václav Širc (23 bodů), byl druhý v kouli (13,38 m), třetí v disku (34,52 m) a pátý v oštěpu (48,87). O bod méně získal Jan Vondráček (druhý na 110 m překážek za 15,83 s, čtvrtý na stovce (11,29 s) a pátý na dvoustovce (22,69 s). Jedenáct bodů získali Jan Kisiala (vyhrál dálku za 643 cm), Štěpán Svoboda (vyhrál hladkou čtyřstovku) a Tomáš Sýkora (druhé místo v kladivu (44,98 m) a deváté v disku). Devět bodů brali Matyáš Pokorný a Lukáš Svoboda, osm přidali Antonín Vobecký, Tomáš Marianek a Štěpán Rillich, sedm získala štafeta, šest a půl Michal Satrapa, šest Dušan Erbs, pět Štěpán Kuriš, tři body přidali Jan Kuklík, Tomáš Koptík, Matěj Vykoukal a poslední bod do vlašimské pokladnice přidal Martin Svoboda v hodu oštěpem. Muži se tak umístili se ziskem 154,5 bodu na čtvrtém místě z šesti družstev.

Ženy skončily třetí

V soutěži žen si nejvyšší bodový zisk (17) připsala Julie Weissová. Vyhrála čtyřstovku (58,82 s) a byla pátá na na dvoustovce (26,90 s). Šestnáct brala Andrea Duchoňová (první v tyčce a šestá na dvoustovce), patnáct vybojovala kapitánka družstva Hanka Kárníková (druhá v disku a pátá v hodu kladivem, čtrnáct brala Nikoleta Jíchová (čtvrtá ve výšce a v dálce, třináct získala běžkyně Andrea Adamcová (třetí na 1500 metrů a šestá na 3 km), jedenáct přidala Eliška Pilařová za výhru v běhu na 400 m překážek (70,87 s), osm dodala štafeta A ve složení Weissová – Vobecká – Antošová – Nová a sedm štafeta B ve složení Doubková – Holadová – Hulmáková – Nováková. Po sedmi bodech přidaly Hana Habalová v oštěpu, Jana Matějková na osmistovce a Dominika Antošová na čtyřstovce, čtyři brala Anna Vobecká v hodu kladivem. Tři získala starší žákyně Tereza Holadová na dvoustovce a poslední bod do vlašimské pokladnice přidala Šárka Hulmáková v běhu na 800 metrů. Zbylé ženy nebodovaly. Celkově získaly atletky Vlašimi 130 bodů a byli třetí z osmi družstev.

JAN HLAVÁČEK